Pianki, rękawiczki, buty, kaptury i wszystko inne co z neoprenu

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post26 paź 2016, 11:33

Mikolpa pisze:Dzięki za opinie.
Pływałem teraz z kolegą, który ma psychofreaki oneila 5mm, te ze zdjecia powyżej. Mówi dokładnie to wszystko co napisaliście :D super czucie deski, nie czuć ze to 5mm, wygodne, szczelne, wytrzymałe, łatwo się wkłada i zdejmuje bo są bardzo elastyczne. Ale niestety potwierdza też że przez dzielony palec w sposób taki że woda tamtędy może się przelewać to trochę duży paluch się ochładza co w bardzo zimnej wodzie może przeszkadzać.
Dla mnie mają to być buty do zadań specjalnych zima/wiosna, jesienią woda jeszcze ciepła. Ciepłota i szczelność najważniejsze wiec chyba jednak zostanę przy swoim rozwiązaniu, czyli buty 3mm bez dzielonego palca i do tego 2mm skarpetki. Buty + skarpetki dają moim zdaniem jeszcze większą szczelność przez co zimą jest cieplej.


Nie wiem w jakich warunkach chcesz pływać, ale w grudniu pływałem w swoich laczkach jak woda miała 4 stopnie, a w styczniu woda miała 4 stopnie, powietrze 5, a wiało >35 węzłów (miałem bogato na 6m). Różnica w czuciu dechy między butem z dzielonym palcem, a bez dzielonego palca jest zasadnicza. Tak jak kiedyś wolałem pływać boso niż w 3 mm (o ile się dało) to teraz nie przeszkadzają mi buty 5mm.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post27 paź 2016, 16:31

JanuszD pisze:
Nie wiem w jakich warunkach chcesz pływać, ale w grudniu pływałem w swoich laczkach jak woda miała 4 stopnie, a w styczniu woda miała 4 stopnie, powietrze 5, a wiało >35 węzłów (miałem bogato na 6m). Różnica w czuciu dechy między butem z dzielonym palcem, a bez dzielonego palca jest zasadnicza. Tak jak kiedyś wolałem pływać boso niż w 3 mm (o ile się dało) to teraz nie przeszkadzają mi buty 5mm.

Myślę o dokładnie takich warunkach jak napisałeś :) , czyli woda tuż przed zamarznięciem i chwilę po roztopieniu, gdzie trzeba robić slalom pomiędzy krami
Dzięki wielkie za cenne info :thumb: trzeba w takim razie brać mocno pod uwagę te z dzielonym a przyznam że już je skreśliłem.
Czekam jeszcze na opinię lokalnego kolegi, kolejnego który odebrał psychofreaki i właśnie jedzie je przetestować choć woda jeszcze ciepła.
opcje nad którymi się zastanawiam to:
3mm ze średniej półki plus 2mm skarpety
3mm z dzielonym palcem plus skarpety z dzielonym
5,5 onila w TB2 z dzielonym palcem bez skarpet

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post27 paź 2016, 22:35

Mikolpa pisze:
JanuszD pisze:(...)
5,5 onila w TB2 z dzielonym palcem bez skarpet

Te mam, testowałem parę dni temu w Jeziorsku - sprawdziły się rewelacyjnie. Ciepłe, b. wygodne. Mają rzep na cholewce - w końcu nie musze dodatkowego używać. Porównanie mam np. z Xcel Infinity 5.0 i te Oneile są wyraźnie cieplejsze. Ale - stopa też większa po założeniu jest, trzeba sobie strapy przestawić :) Troszkę czucie gorsze - Oneile mają więcej wzmocnień gumowych na podeszwach. Dla mnie akurat to wielka zaleta, bo regularnie tnę buty w jeziorach, liczę, że trochę więcej wytrzymają...

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post04 gru 2016, 09:01

No dobra, dam już starym butom spokój, zostaną na lato.
Czas przeglądnąć oferty :D
Z Waszych opini wynika że Onile 5,5mm w TB2 mają same zalety.
Ktoś jeszcze ma jakieś opinie?

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 gru 2016, 15:47

Psychofreak 5.5mm jest znakomitym butem, dobrze sie prowadzi, jest wytrzymaly. Gdy jest naprawde zimno i mam sily na dluzsza sesje to jednak zakladam xcel 7mm. Wchodzac w wode czuje sie uklucie zimna ale potem jest cieplej i cieplej. Jednak nie trzymaja zbyt sztywno nogi, wlewa sie do nich woda (trzeba zakladac tasme na nogawke) i chyba nie wytrzymaja tak dlugo jak psychofreaki. Zaznaczam, ze wszystkie koncowki szybciej mi marzna niz innym :)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post08 gru 2016, 18:41

Wklejam z innego wątku żeby było też tu.
Mikolpa pisze:
Rigus pisze:
namor pisze:
jak wypadły testy? czy w psychofreakach 5,5mm masz cieplej niz w ascanach 7mm?


Dziś był dobry dzień na testy. Odczuwalna -1 , woda z 1 na plusie (miejscami jeszcze się lód utrzymywał)
Po 10 halsach w psychofreaky zaczęły mi odmarzac palce(mimo skarpety). Jakoś tak czułem żeby ascany spakować i to była decyzja która mi uratowała pływanko. Po zmianie obuwia na ascany od razu cieplej i bez marznięcia. Dobrze , że ich nie sprzedałem... Pod spód ubrać skarpety bawełniane i można pływać do kiedy woda jest w stanie płynnym . :thumbsup:

czyli 2mm więcej robi robotę, a jak ze szczelnością psychofreaków? jak z dzielonym palcem? pomaga czy przeszkadza?

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post08 gru 2016, 18:42

Mikolpa pisze:
Rigus pisze:
Mikolpa pisze:czyli 2mm więcej robi robotę, a jak ze szczelnością psychofreaków? jak z dzielonym palcem? pomaga czy przeszkadza?


Podobne uczucie jak w japonkach. Jednym całkowice pasuje innym mniej. Niektórym może uwierać.
Ja akurat lubię sprzęt sprawdzić osobiście i wtedy wiem o co cho.
"Szczelność taka że mokro a samotny duży paluch jednak najbardziej marznie bo nie ma od czego się ogrzać. Ascany tez mokro ale ciepło .
Może mam słabego skilla ale jakoś "nie czuje" lepiej deski w tych butach. Generalnie zapinam się w strapy i jazda. Na brzegu faktycznie się chodzi lepiej w psycho a ascan "człapie". Ale one nie są do chodzenia :wink:
Podsumowując drugi raz psycho bym nie kupił.
Zostawie je sobie na pływania jesienne i wiosenne i letnie :lol:

Wielkie dzięki za info. Cały czas się wahałem czy brać psychofreak czy psychotech.
Nie znoszę japonek, wkór... mnie że coś mam między palcami, a dodatkowo napisałeś kolejną opinię że przez to zimno. Na lato/jesień buty mam 3mm, szukam na zimę więc biorę psychotech bez dzielonego ale za to w neoprenie TB2, wytesuję i dam znać. Zastanawiam się tylko jeszcze czy 3mm + skarpeta czy 5mm bez.
Teraz zimą pływam w prolimit 3mm (mega nie szczelne) plus skarpeta 2mm z decathlonu i nie narzekałem na zimno.

Awatar użytkownika
lukaszw1
Posty: 102
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:54
Deska: SU2
Latawiec: Cabrinha SB/Radar
Lokalizacja: Warszawa
 
Post03 sty 2017, 19:00

Witam.Poszukuje cieplej pianki od razu mówię ze nie interesuje mnie pływanie w styczniu czy lutym ale w miarę cieplejsza końcówka marca wchodziła by w grę .W jedym sklepie polecono mi Mystic star 5/4 z 2016 r .Znalazlem sporo negatywnych opini na temat mystica ale z lat 2012-2013 .Bede wdzięczny za opinie i sugestie na temat innych pianek

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post03 sty 2017, 20:17

lukaszw1 pisze:Witam.Poszukuje cieplej pianki od razu mówię ze nie interesuje mnie pływanie w styczniu czy lutym ale w miarę cieplejsza końcówka marca wchodziła by w grę .W jedym sklepie polecono mi Mystic star 5/4 z 2016 r .Znalazlem sporo negatywnych opini na temat mystica ale z lat 2012-2013 .Bede wdzięczny za opinie i sugestie na temat innych pianek

Odpisałem Tobie tu
viewtopic.php?f=4&t=69659

DekagramZła
Posty: 44
Rejestracja: 02 sie 2013, 10:42
Deska: Nobile NBL, Flying Carpet
Latawiec: North Rebel
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post26 mar 2017, 09:07

Hej, pytanko o dopasowanie butów Psychofreak. Normalne buty noszę 43-44 w zależności od firmy/modelu (długość wkładki 28.5). Czy wejdę w psychofreaki 43 czy raczej rozmiarówka wypada mało ? Alternatywnie może ktoś wie jak wypada rozmiarówka ION Magma?

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 mar 2017, 14:11

DekagramZła pisze:Hej, pytanko o dopasowanie butów Psychofreak. Normalne buty noszę 43-44 w zależności od firmy/modelu (długość wkładki 28.5). Czy wejdę w psychofreaki 43 czy raczej rozmiarówka wypada mało ? Alternatywnie może ktoś wie jak wypada rozmiarówka ION Magma?


ja mam rozmiar 9 dla nogi 42 (w lodowatej wodzie 41 ;)
znajomy z noga 43/44 ma rozmiar 10 - przymierzal moje buty i byly dla niego za male.

obibok
Posty: 209
Rejestracja: 16 mar 2014, 17:23
Deska: North Jaime 2017
Latawiec: cabrinha switchblade 9 i 12
Lokalizacja: Mielno
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post26 mar 2017, 15:07

Normalnie mój róż 42-42,5 oneil 9 są super

Awatar użytkownika
andrzej351
Posty: 100
Rejestracja: 21 sie 2015, 08:17
Deska: Naish Monarch 2019
Latawiec: Naish Pivot 2019
Lokalizacja: Płońsk
Postawił piwka: 86 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post30 mar 2017, 11:42

Witam!w marcu udało się już zaliczyć kilka sesji i muszę przyznać że buty z decathlonu 5mm sprawdzają się rewelacyjnie.stopy nie marzną,komfort jest a czucie deski na przyzwoitym poziomie..
Mam też decathlonowe rękawiczki 5mm.Owszem są wygodne ale tu już palce trochę marzły.

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 mar 2017, 12:08

andrzej351 pisze:Witam!w marcu udało się już zaliczyć kilka sesji i muszę przyznać że buty z decathlonu 5mm sprawdzają się rewelacyjnie.stopy nie marzną,komfort jest a czucie deski na przyzwoitym poziomie..
Mam też decathlonowe rękawiczki 5mm.Owszem są wygodne ale tu już palce trochę marzły.


Rekawiczki generalnie maja tak. Ja ostatnio po 3h plywania w oneil'a tez juz mialem zmarzniete palce.... a reszta moglaby jeszcze plywac.

Bart91
Posty: 109
Rejestracja: 08 kwie 2015, 09:54
Postawił piwka: 2 razy
 
Post09 kwie 2017, 16:03

Jakie buty na okres marzec - październik? ion plasma boot 3/2 ? czy jakieś inne propozycje?


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości