Pianki, rękawiczki, buty, kaptury i wszystko inne co z neoprenu

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post11 kwie 2017, 23:07

Właśnie jestem po testach rękawiczek Xcel Infinity 3.0 Windseries - 2 pływania. Wyglądają super, szczelne, ciepłe, wygodne, wyprofilowane. Tylko się rozpadają... :shock: Po 1. pływaniu - rozcięcie przez cały palec po litym neoprenie, więc raczej moja wina, ale zrobiła się też nieduża dziura na łączeniu między palcami. Drobiazg, zakleiłem i dziurkę i rozcięcie. Druga sesja - w lewej rękawiczce 2 rozprucia między palcami po kilka cm każde, dokładnie na szwach... (co ciekawe ta zaklejona dziurka była w drugiej rękawiczce...) Moje stare Ascany mi takich numerów nie robiły, a kosztowały połowę tego... czyli - polecam Ascany! :mrgreen:

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post13 kwie 2017, 16:07

Hey,

osobiscie mam buty mystica jakis 2014/15 model chyba - i srednio lubie w nich plywac :/ podeszwa twarda buta sprawia ze czucie deski nie jest dla mnie przyjemnie i o ile da sie plywac jakos lewo prawo to przy skoku mam wrazenie ze zaraz zgubie deske. Dlatego przez dluzszy czas szukalem czegos innego i jakos w lutym na szybka prognoze wpadlem do sklepu dla nurkow. Zakupilem skarpety neoprenowe 5mm w cenie 80pln. Musze przyznac ze komfort genialny do butow. Oczywiscie trzeba uwazac aby w nich za duzo nie biegac po plazy i kamieniach bo sa bardzo delikatne i to nie jest but neoprenowy ale biorac pod uwage cene oraz komfort plywania moge smialo polecic. jesli wytrzymaja wiecej niz jeden sezon to dla mnie najlepsze rozwiazanie.

jako dodatkowe info dodam, ze sprawdzilem jeden petent ktory kiedys pojawial sie odnosnie butow wake ale jego stosowanie zima okazalo sie bardzo pomocne. Kupilem kiedys skarpety na rower w fabryce BCM Novatex z membrana ktora odprowadza wode. ( inne skarpetki sportowe tez testowel i nie bylo tak genialnie ale tez dawaly rade). Zakladajac taka sparpetke nie dosc ze jest lepszy komfort termiczny i noga jet bardziej sucha w srodku (pewnia ta cala membrana sporo robi) to jeszcze o wiele latwiej jest zakladac i sciagac neoprenowa dopasowana skarpete.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości