Jaime vs Clash 2.1 vs TS Hadlow a moze co innego?- opinie , porownanie i recenzje.

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 mar 2016, 11:55

shoko pisze:
bartekk pisze:
LF Element jest bardzo na temat, łapie się w kategorie zarówno clasha, jak i TS'a.



chcialbys chyba by sie lapala
teraz wiekszosc sprzedawcow sprzetu chce porownywac deski do nich


Wiesz co ja bym nie porównywał..

Opływałem pierwszego Clasha dośc dobrze i wymienie tylko jeden powód dla którego nie kupiłem tej deski. Mianowicie regularnie wbijający się dziób deski pod wode przy lądowaniach i na dużym czopie, co z reguły kończyło się grubą glebą. Pisałem już o tym dwa lata temu, kilka osób potwierdziło moje zdanie, nie wspominając o zagranicznych forach. Czemu mam się podniecać freestylowa deską, która meega utrudnia lądowania? To tylko jeden powód..

TS jest mega deską i super mi się na niej pływało, ale nie od dziś wiadomo że carbonu do desek wakestylowych(POD BUTY!) nie można dawać.. Na zdjęciu bodajże model TS'a z 2014. Zawsze byłem pod wrażeniem wagi tej deski, chyba najlżejsza jaką miałem w rękach :idea:

Nie wiem jak jest z modelem Hadlowa, ale raczej nie należy do rajderów, pływających delikatnie, wiec TA deska musi wytrzymywać nawet najmocniejsze lądowania w butach, z tego co widziałem mocno odchudzili ilośc carbonu w jego wersji.

Przykładowo na deske Liquid Force Element CARBON, producent na insertach naklejka naklejke z informacja, że deska nie jest do uzytku w butach wake, tylko w strapach :)

PS. złamał ktoś kiedyś TAK deske, za 4 tysiące? :) Zdjecie zrobione na CH3 w pod koniec sezonu 2014.

Obrazek

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post29 mar 2016, 13:08

:shock:

Grubo poszła :D

Czy do grona desek z tematu nie łapię się "zwykła" NHP?

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post29 mar 2016, 20:40

bartekk pisze:
Wiesz co ja bym nie porównywał..



bo wydawało by się , że własnie post wcześniej porownałeś jednak a to zupelnie inna liga desek, chocby dlatego ze clash nie daje naklejki "nie uzywac z butami" jak Twoj Liquid Force, nomen omen firma z korzeniami wakeboardowymi i takimiz deskami
piszesz czarny pr od wcinaniu clash sprzed czterech lat, wersji pierwszej a temat jest o najnowszej wersji trzeciej z tego roku 2016 model , o wcinaniu starej pierwszej wersji clash pisal wielokrotnie nawet oficjalnie polski dystrybutor desek, nie kryl tego, ze nalezy ja montowac na srodkowym ustawieniu - ja tak mam i jest to moja najlepsza deska, juz w drugiej wersji, po sprobowaniu poluje juz na trzecia
wiec powodow nie kupienia clasha nie wymieniaj, kazdy wie ze z dzialu biznes jestes i promujesz lf oraz f-one, wiekszosc postow o tym wiec daruj sobie czarny pr
karbon w deskach nie jest udanym rozwiazaniem, zawsze beda one bardzo twarde, Aaron moze akurat lamac deski i za 1000 euro ma je za darmo w dowolnej ilosci
jak polskie deski mial polski zawodnik i lamal na kazdych zawodach, tez mogl i nie mogl o tym mowic, juz zmienil deski
informacji i zdjec tak polamanych desek z szyna jak ten north mozna znalezc mnostwo , nie wiem po co daja te szyne w deski, usztywnia to niekorzystnie deske, wcale nie ulatwia montazu wiazan a utrudnia, no i deski bardzo sie przez to lamia, na zywo tak polamane mozna spotkac deski slingshot tez z szyna, ktorych duza ilosc peka tak wzdluz calej deski

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post30 mar 2016, 10:19

Szyna jest przeważnie wyrywana, a nie pęka to jedno. I większośc przypadków wyrwanych szyn w NKB i Slingu dotyczy pierwszych desek z tym systemem. Od dawna nikt nie narzeka na wyrywanie szyn. Osobiście mi to wisi - szyna czy inserty, byle się deska nie psuła.

Druga sprawa to carbon - Bartek pisał o desce full carbon, wersja szklana Elementa jest juz ok pod buty.
Nowe northy maja tylko paski z wegla, a nie matę na całej powierzchni. Najwyraźniej producenci się nauczyli, że deski całkowicie węglowe w butach łatwo połamać. Nie przypominam sobie desek wake z węgla.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 mar 2016, 10:49

shoko pisze:
bartekk pisze:
Wiesz co ja bym nie porównywał..



bo wydawało by się , że własnie post wcześniej porownałeś jednak a to zupelnie inna liga desek, chocby dlatego ze clash nie daje naklejki "nie uzywac z butami" jak Twoj Liquid Force, nomen omen firma z korzeniami wakeboardowymi i takimiz deskami
piszesz czarny pr od wcinaniu clash sprzed czterech lat, wersji pierwszej a temat jest o najnowszej wersji trzeciej z tego roku 2016 model , o wcinaniu starej pierwszej wersji clash pisal wielokrotnie nawet oficjalnie polski dystrybutor desek, nie kryl tego, ze nalezy ja montowac na srodkowym ustawieniu - ja tak mam i jest to moja najlepsza deska, juz w drugiej wersji, po sprobowaniu poluje juz na trzecia
wiec powodow nie kupienia clasha nie wymieniaj, kazdy wie ze z dzialu biznes jestes i promujesz lf oraz f-one, wiekszosc postow o tym wiec daruj sobie czarny pr
karbon w deskach nie jest udanym rozwiazaniem, zawsze beda one bardzo twarde, Aaron moze akurat lamac deski i za 1000 euro ma je za darmo w dowolnej ilosci
jak polskie deski mial polski zawodnik i lamal na kazdych zawodach, tez mogl i nie mogl o tym mowic, juz zmienil deski
informacji i zdjec tak polamanych desek z szyna jak ten north mozna znalezc mnostwo , nie wiem po co daja te szyne w deski, usztywnia to niekorzystnie deske, wcale nie ulatwia montazu wiazan a utrudnia, no i deski bardzo sie przez to lamia, na zywo tak polamane mozna spotkac deski slingshot tez z szyna, ktorych duza ilosc peka tak wzdluz calej deski


shoko po pierwsze nie zrozumiałeś mojego pierwszego zdania, dotyczącego że nie porównywałbym Elementa do Clasha i TS'a ;) No ale nic czasami tak bywa..

Kolejnego też nie zrozumiałeś bo pisałem o wersji carbonowej Elementa, która jest bardzo lekka i nie jest dedykowana pod buty, o czym nie wszyscy wiedzą i stąd taka naklejka.. Wersja drewniana Elementa, właśnie dedykowana pod buty, jest pancerna i raczej ciężko ją połamać. Drewnianego Elementa MOŻNA by porównywać z deskami z tega watku(ale JA bym tego nie robił, jak już pisałem wcześniej) i raczej wybrałbym inne pozycje.

Nie pisałem też o szynach z insertami, które raczej już nie zawodzą, tylko o wstawkach carbonowych w deskach wakestylowych.

ps. Super że fajnie pływa Ci się na Clashu :thumb:

Pozdro
Ostatnio zmieniony 30 mar 2016, 11:58 przez bartekk, łącznie zmieniany 1 raz.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post30 mar 2016, 11:39

shoko pisze:ja tak mam i jest to moja najlepsza deska, juz w drugiej wersji, po sprobowaniu poluje juz na trzecia
wiec powodow nie kupienia clasha nie wymieniaj, kazdy wie ze z dzialu biznes jestes i promujesz lf oraz f-one, wiekszosc postow o tym wiec daruj sobie czarny pr


Ziomka niby nie ma, ale duch jest.

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post31 mar 2016, 08:16

bartekk pisze:
shoko pisze:
bartekk pisze:
LF Element jest bardzo na temat, łapie się w kategorie zarówno clasha, jak i TS'a.



chcialbys chyba by sie lapala
teraz wiekszosc sprzedawcow sprzetu chce porownywac deski do nich


Wiesz co ja bym nie porównywał..

Opływałem pierwszego Clasha dośc dobrze i wymienie tylko jeden powód dla którego nie kupiłem tej deski. Mianowicie regularnie wbijający się dziób deski pod wode przy lądowaniach i na dużym czopie, co z reguły kończyło się grubą glebą. Pisałem już o tym dwa lata temu, kilka osób potwierdziło moje zdanie, nie wspominając o zagranicznych forach. Czemu mam się podniecać freestylowa deską, która meega utrudnia lądowania? To tylko jeden powód..

TS jest mega deską i super mi się na niej pływało, ale nie od dziś wiadomo że carbonu do desek wakestylowych(POD BUTY!) nie można dawać.. Na zdjęciu bodajże model TS'a z 2014. Zawsze byłem pod wrażeniem wagi tej deski, chyba najlżejsza jaką miałem w rękach :idea:

Nie wiem jak jest z modelem Hadlowa, ale raczej nie należy do rajderów, pływających delikatnie, wiec TA deska musi wytrzymywać nawet najmocniejsze lądowania w butach, z tego co widziałem mocno odchudzili ilośc carbonu w jego wersji.

Przykładowo na deske Liquid Force Element CARBON, producent na insertach naklejka naklejke z informacja, że deska nie jest do uzytku w butach wake, tylko w strapach :)

PS. złamał ktoś kiedyś TAK deske, za 4 tysiące? :) Zdjecie zrobione na CH3 w pod koniec sezonu 2014.

Obrazek


Bartek, poplywaj - juz sie nie wcina

shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post31 mar 2016, 09:00

Wrogu pisze:
Druga sprawa to carbon - Bartek pisał o desce full carbon, wersja szklana Elementa jest juz ok pod buty.
Nowe northy maja tylko paski z wegla, a nie matę na całej powierzchni. Najwyraźniej producenci się nauczyli, że deski całkowicie węglowe w butach łatwo połamać. Nie przypominam sobie desek wake z węgla.


paski z węgla też mocno utwardzają deskę, best armada takie ma i jest dla mnie mocno za twarda, moze to wina mojej wagi, może na ciezka wage juz pracuje to poprawnie
to jaka deske Wy polecicie , skoro bartekk wybralbys inne pozycje?

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post31 mar 2016, 10:42

Ale oczywiście, że paski z carbonu utwardzają deskę. Nie bez przyczyny maszty do hydrofoila najlepsze są carbonowe - bo są sztywne. Ale mowa była o łamaniu się desek, a nie o metodach usztywniania. Deskę usztywnić można jeszcze np. poprzez odpowiedni kształt dna/góry deski. Nie twierdzę, też, że mega sztywne deski są fajne.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości