Klapki - jakie?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
smk
Posty: 110
Rejestracja: 10 wrz 2009, 22:37
Deska: Clash 134cm / Wainmann 5'9"
Latawiec: Ozone C4 7/9/12m
Lokalizacja: Swinoujscie
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 mar 2016, 09:47

Do tej pory nie miałem z tym problemu - po prostu dał bym sobie rękę uciąć za Liquid Force i na takich jeździłem ponad 6 lat.

Najpierw starsze LF (nie pamiętam nazwy) potem jak się rozpadły to LF Comp. W zeszłym roku pod koniec sezonu zmieniłem na Liquid Force Fusion i ten klapek to jak dla mnie zmiana o 180 stopni wobec tego co było wcześniej.
- pad bardzo dobrze trzyma, ale jest mniej komfortowy niż LF Comp, deskę czuć bardziej (co niby plus, ale wymaga przyzwyczajenia, przy tym czop też czuć bardziej)
- strap - dramat w porównaniu do super komfortowego LF Comp. Jakby ktoś plastik w tkaninę zawinął (coś a'la stare nobile)

Na razie dobijam moje stare LF Comp, ale nie wiem ile jeszcze pociągną, a sezon się zbliża wielkimi krokami :)

W związku z czym zastanawiam się na czym komfortowym wy pływacie?

F-One platinium 3 wygląda nieźle, ale 700zł to trochę zgięcie cenowe
Clash 2.0 już nie do dostania, a te nowe 2.1 to chyba SP (bo jakieś takie podobne)

Coś jeszcze polecacie?

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 mar 2016, 10:09

polecam Naish Apex - drogie, ale ilość regulacji powala. http://kite24.pl/pady-strapy-raczki/167 ... &results=3

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post31 mar 2016, 14:05

ZDECYDOWANIE I ABSOLUTNIE polecam Ci pady XENONa. Nie wiem ile osób z mojego otoczenia pływało na moich deskach, ale opinia zawsze ta sama "zajebiste pady/strapy".
Sam wymieniam w swoim clashu na najnowsze Xenony (zamówiłem całe czarne). Przekładam tylko strap z clasha, żeby ładniej się komponowało.
Co najważniejsze są:
-bardzo trwałe (zero cudów mieszanek, klejeń etc)
-bardzo wygodne
-rewelacyjnie trzymają
-mają po 5 otworów na stronę do przykręcenia (najwygodniejsze rozwiązanie)
-mają regulację ustawienia plastików do montażu strapa (przód tył) na tyle szeroki, że każdą girę wsadzisz.

Dla mnie najlepsze. No i cena poniżej 300 zł komplet!!!!
Fone platinium najnowsze też spoko, ale sorry cena za klapki prawie jak za kompletną deskę (SU2:) )

nowe w clashu są ch*** (jakieś takie wzięte po taniości). Strap tylko fajny GRUBY/MIĘSISTY.

adasko1
Posty: 142
Rejestracja: 05 sie 2012, 13:52
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 5 razy
 
Post31 mar 2016, 15:48

Pain IQ pisze:ZDECYDOWANIE I ABSOLUTNIE polecam Ci pady XENONa. Nie wiem ile osób z mojego otoczenia pływało na moich deskach, ale opinia zawsze ta sama "zajebiste pady/strapy".
Sam wymieniam w swoim clashu na najnowsze Xenony (zamówiłem całe czarne). Przekładam tylko strap z clasha, żeby ładniej się komponowało.
Co najważniejsze są:
-bardzo trwałe (zero cudów mieszanek, klejeń etc)
-bardzo wygodne
-rewelacyjnie trzymają
-mają po 5 otworów na stronę do przykręcenia (najwygodniejsze rozwiązanie)
-mają regulację ustawienia plastików do montażu strapa (przód tył) na tyle szeroki, że każdą girę wsadzisz.

Dla mnie najlepsze. No i cena poniżej 300 zł komplet!!!!
Fone platinium najnowsze też spoko, ale sorry cena za klapki prawie jak za kompletną deskę (SU2:) )

nowe w clashu są ch*** (jakieś takie wzięte po taniości). Strap tylko fajny GRUBY/MIĘSISTY.


Dodajmy, że pewnie chodzi o nowe xenony, bo te do 2012 są beznadziejne.

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post31 mar 2016, 15:56

adasko1 pisze:
Pain IQ pisze:ZDECYDOWANIE I ABSOLUTNIE polecam Ci pady XENONa. Nie wiem ile osób z mojego otoczenia pływało na moich deskach, ale opinia zawsze ta sama "zajebiste pady/strapy".
Sam wymieniam w swoim clashu na najnowsze Xenony (zamówiłem całe czarne). Przekładam tylko strap z clasha, żeby ładniej się komponowało.
Co najważniejsze są:
-bardzo trwałe (zero cudów mieszanek, klejeń etc)
-bardzo wygodne
-rewelacyjnie trzymają
-mają po 5 otworów na stronę do przykręcenia (najwygodniejsze rozwiązanie)
-mają regulację ustawienia plastików do montażu strapa (przód tył) na tyle szeroki, że każdą girę wsadzisz.

Dla mnie najlepsze. No i cena poniżej 300 zł komplet!!!!
Fone platinium najnowsze też spoko, ale sorry cena za klapki prawie jak za kompletną deskę (SU2:) )

nowe w clashu są ch*** (jakieś takie wzięte po taniości). Strap tylko fajny GRUBY/MIĘSISTY.


Dodajmy, że pewnie chodzi o nowe xenony, bo te do 2012 są beznadziejne.



oczywiście...domyślnie rozmawiam tutaj o bieżącym sprzęcie:)
Oczywiście chodzi o klapki 2015 i 2016.

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post31 mar 2016, 16:01

Z padami i strapami jest tak samo jak z butami. Trzeba przymierzyc bo nawet te najlepsze moga nie pasowac a wrecz uwierac.
Mialem Apex Naish (za krotkie pomimo, ze mam rozmiar43 i trudne w dopasowaniu pomimo duzej mozliwosci regulacji), Airush (zwykle i pro) -niewygodne, uwieraly mnie w stopy (kumplowi pasuja idealnie), Nobile ze split boarda sa ok (system Kiss) , North Vario byly w miare ok ale dopiero calkiem tanie i przyjemne Infinity okazaly sie idealne dla moich stop.
Dobor padow to czasem droga przez meke ale warto najpierw przymierzyc by pozniej nie zalowac i ciepiec.

smk
Posty: 110
Rejestracja: 10 wrz 2009, 22:37
Deska: Clash 134cm / Wainmann 5'9"
Latawiec: Ozone C4 7/9/12m
Lokalizacja: Swinoujscie
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 mar 2016, 17:55

Stare Xenony jakoś mnie nie powaliły. Nowe musiałbym spróbować, ale wyglądają na wielgachne i "puszyste" :D
Apexów przyznam nie próbowałem, ale ilość opcji konfiguracji faktycznie powala (choć więcej nie znaczy lepiej - w LF comp jest jedna śrubka do ustawienia strapa i na cały sezon zapominam o jakimkolwiek poprawianiu strapów, mimo ciągłego katowania deski).

A pływał ktoś z was na Liquid Force Comp, aby porównać? Bo są naprawdę wyjątkowo wygodne i dlatego ciężko coś mi znaleźć innego...
Stare F-one były niezłe. Czy ktoś pływał na obydwu, aby porównać LF comp do platinium3 ?

Zawsze jest opcja kupienia znowu starego modelu LF comp (pewnie gdzieś jeszcze się ostał), ale nie wierze że przez 3 lata nic lepszego (dla mnie) nie wyszło :)

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post31 mar 2016, 19:46

AFT Airusha bardzo przyzwoite :thumb:

Pozdro...

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 kwie 2016, 10:58

zapomnieliście o SU-2 czyli SP mega wygodne stopa nie ucieka na boki .

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post02 kwie 2016, 22:37

SP Raptor mi podpasowały. Jedyna wadą to jest ze przy zapięciu na maxa tak dobrze trzyma nogę ze jak z nich w końcu wypadniesz to ciężko włożysz z powrotem stopę i trzeba je poluźnić i znów podregulować.

Piotr!
Posty: 32
Rejestracja: 17 mar 2016, 17:13
Latawiec: RPM
Lokalizacja: Wielkopolska
Postawił piwka: 1 raz
 
Post03 kwie 2016, 10:04

Gdzie moge dostac pady Xenona? Jakoś nigdzie ich nie widze. :?


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron