Trapez Mystic Warrior vs ION apex/vertex vs Manera exo

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
shoko
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2008, 22:54
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post20 kwie 2016, 10:55

ls84 pisze:Plywajac na switchu trapez sie nie obracal i to kolejny plus. Jedynie do zapiecia trzeba sie przyzwyczaic a zdejmujac warto poluzowac dobrze paski zamiast walczyc z tym haczykiem do zapinania. .


zawsze mi sie wydawalo, ze akurat jesli trapez sie lekko (niektorzy nawet wola mocno) obraca na switchu a zwlaszcza blindzie to tylko lepiej
no a luzowanie paskow za kazdym razam by odpiac trapez a potem ich sciaganie dla mnie go dyskwalifikuje

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post20 kwie 2016, 12:02

shoko pisze:
zawsze mi sie wydawalo, ze akurat jesli trapez sie lekko (niektorzy nawet wola mocno) obraca na switchu a zwlaszcza blindzie to tylko lepiej
no a luzowanie paskow za kazdym razam by odpiac trapez a potem ich sciaganie dla mnie go dyskwalifikuje


ale obraca sie hak czy obraca sie trapez w kierunku kajta? jak sie hak przesuwa to ok ale obracanie trapezu chyba nie jest do konca porzadane (poza trapezami wave)... ale wystarczy luz i obrocisz chyba kazdy... kwestia dopasowania trapezu. Mialem na mysli to ze jak plywalem na swichu to trapez byl nadal wygodny i sie nie obracal niekontrolowanie co mi osobiscie pasuje.

odnosnie drugiego punktu - https://www.youtube.com/watch?v=DXvMT2wLOw4 lub bardziej dokladnie https://www.youtube.com/watch?v=VCQdfCzFqgU jedyny trapez jaki widzialem na runku ktory mozesz na mokro ustawic wyregulowac i potem zakladac i sciagac bez luzowania paskow.
nie moge sie zgodzic z tym ze inne trapezy mystic, pat love, ion, wiekszosc trapezow na rynku musisz dociagnac/luzowac paski przy ubieraniu i sciaganiu. Na pewno tak jest w mystic Worior i w YZ modelu jak nawet na wciagnietym brzuchu zalozysz na sucho mystic to albo sie nameczysz zeby zapiac ten bolec i zeby dobrze wskoczyl w zapadke albo prosciej zapinasz na luzie i dociagasz paski.

W manerze tez sie mozna mocowac bez luzowania ale po co skoro poluzowanie paska od strony zapiecia trwa 1 sekunde? wystarczy odchylic klamre do tylu i pasek sie luzuje jak w wiekszosci dobrych trapezow. a i tak do plywania lubie dociagnac paski zeby trapez dobrze siedzial. nawet wskazane jest na mokro dociagnac drugi raz.

Nie mowie ze Manera to jedyny "wlasciwy trapez" ale namawiam do wyprobowania bo dzisiaj wybralbym go bez zastanowienia wzgledem mystica. Dlaczego? - lzejszy, mnie wody bierze i przy haku sa 2 panele "tuck flap" (https://vimeo.com/81176469 01:28 na filmie )ktore wsuwa sie w czesc trapezu. fajnie stabilizuje hak.

to ze mi trapez pasuje i polecam zeby sprobowac to nie znaczy ze neguje wszystkie inne. Manere odpuscilem bo nie plywalem i zamowilem LF Supreme bo tak mnie moncno i mam nadzieje ze bedzie tez tak wygodny bo sam sie zdziwilem. to jest moje zdanie i mi tak pasuje - jesli ktos woli inaczej - nie neguje tego kazdy ma inna budowe i inny gust. ale na pewno warto sprawdzic jak jest okazja bo komfort i zadowolenie ze sprzetu stawiam na pierwszym miejscu.

podoba mi sie tez nowy Mystic Legend 2016 bo nie pije wody podobno wcale i Ride engine ale przy 2 tys za trapez nie moja bajka ;)

Awatar użytkownika
tomba
Posty: 188
Rejestracja: 16 lis 2006, 20:11
Deska: Nobile 50/50
Latawiec: Razor 9
Lokalizacja: Urzut
Postawił piwka: 5 razy
 
Post03 lip 2016, 11:27

Mystic Warrior polecam! Od dwóch lat używam i jest ok, super wygodny.
Natomiast. Pytanie: od jakiegoś czasu mam z nim problem, który wynika wydaje mi się z rozmiaru. Ostatnio trochę zrzuciłem kg, i mając rozmiar L, muszę wszystkie paski na maksa pozaciskać. Pływając krótko 1-3 godz. jest ok, ale po całym dniu pływania spokojnie rozpiąłem klamrę:) a na następny dzień odczuwałem żebra, sądzę, że przy rozmiarze M, będzie ok ? Ktoś sprawdzał ? Bo muszę chyba wymienić;( A z wad to na pewno cena, bo jest droższy od innych dwa razy. Może ktoś się zamieni ?

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post03 lip 2016, 13:43

no miałam to samo z moim Mystickiem do 2h spoko, dłużej już puszczał...
tylko u mnie dochodziło jeszcze, że na wodzie ni cholery nie mogłam się dociągnąć i musiałam prosić się ludzi na wodzie, żeby mnie dociągali, heheh.
W ubiegłym roku kupiłam mega fajnego, dla mnie jeszcze lepszego IONa Nova, no i okazało się, że to samo, do 2-3h, jak piszesz Tomba super... jak pływam dłużej czy robię kilka sesji... to aż brakuje możliwości dociągnięcia. :roll:
z drugiej strony nie wezmę mniejszego, bo na sucho będzie mi ciasno...
chyba powinni te materiały mniej rozciągliwe robić, no!

Awatar użytkownika
tomba
Posty: 188
Rejestracja: 16 lis 2006, 20:11
Deska: Nobile 50/50
Latawiec: Razor 9
Lokalizacja: Urzut
Postawił piwka: 5 razy
 
Post03 lip 2016, 21:11

surfbabe pisze:no miałam to samo z moim Mystickiem do 2h spoko, dłużej już puszczał...

u mnie chodzi jednak o coś innego. Mój trzyma idealnie jak beton, zero przesuwania ! Chodzi o to, że mam za duży rozmiar. przy maksymalnym minimalnym ustawieniu ma metalowe klamry przy poduszce haka, które właśnie odczuwam następnego dnia, mając mniejszy rozmiar nie powinienem mieć tego problemu, o to pytałem :)
dlatego ważny jest dobór rozmiaru przy tym modelu, jak i przy każdym.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2016, 13:44

Podsumowując, kilka słów od iksurfmag na temat trapezów Manera EXO :thumb:

http://www.iksurfmag.com/reviews/harnesses/mens-harnesses/manera-exo-2016/


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron