Pianka Tribord Switch 900 5/4 mm - testy!!!!

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
jonasz
Posty: 118
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:44
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2016, 13:20

Hej
2 tygodnie temu miałem możliwość testowania najnowszej pianki marki TRIBORD. Dokładnie mówiąc modelu Swich 900 5/4 mm. Powiem szczerze, że jeszcze 2 lata temu marka Tribord kojarzyła mi się z piankami mało zaawansowanymi technicznie. Piankami dla amatorów sportów wodnych, z dobrą opinią jeśli chodzi o jakość wykonania i oczywiście o cenę, która jest :thumb: Byłem w błędzie, bo techniczność w piankach Triborda jest naprawde na najwyższym poziomie :)

W dniu w którym testowałem piankę temperatura powietrza wynosiła okolo 7 st Celsjusza, wiatr w porywach do 20 węzłów, woda okolo 7 st.



Pianka Tribord Switch 900 5/4 mm

Charakterystyka pianki:
- Front zip, woda nie przedostaje się przez zamek na plecach, większy komfort.
- Możliwość zamontowania kaptura lub normalnej kryzy ( oczywiście w komplecie z pianką 2 kołnierze )
- Super szczelne szwy szyte od zewnątrz, klejone od wewnątrz " ślepe szwy " super komfort od wewnątrz, ani kropelka wody nie przedostaję się z zewnątrz
- Sylikonowe wstawki przy zakończeniach nogawek i rękawów - 100 % szczelności
- Pianka z przeznaczeniem do uprawiania kitesurfingu, windsurfingu, surfa, SUPa, wake
- Materiał Pianki Tribord 900 jest naprawdę elastyczny


Moje odczucia w trakcie pływania:
- Pianka pochłania minimalną ilość wody!!! W trakcie pierwszego użycia standardowo wchodziłem do wody ostrożnie, żeby przyzwyczaić organizm do chłodnej wody, która dostaje się do pianki. Tutaj jest to praktycznie nieodczuwalne, w pewnym momencie zastanawiałem się czy nie jest to pianka sucha, nic z tych rzeczy. Do pianki dostaję się minimalna ilość wody, która równomiernie rozprowadza się między ciałem a materiałem.

- Szczelność!!! W trakcie pływania zdarzały mi się dosyć potężne gleby, ku mojemu zaskoczeniu nie było miejsca, przez które dostała by się chłodna woda. To samo odczucie miałem w trakcie halsowania się po deskę, z głową praktycznie całkowicie zanurzoną w wodzie ( używałem wtedy kaptura zintegrowanego z pianką ). Zero przedostawania się wody przez szyje, rękawy, nogawki.

- Elastyczność i komfort!!! Pianka nie daje odczucia ciężkiej i ograniczającej ruchy. Inżynierowie z Hendaye ( Francja ) testowali ją głównie jako pianki surf, co moim zdaniem wpłynęło na uzyskanie maksymalnego komfortu w trakcie ruchów.

Podczas mojej 14 letniej kariery najpierw windsurf, teraz głównie kite i początku surf miałem okazję pływać w wielu piankach. Długo zastanawiałem się też nad zakupem suchego skafandra, ponieważ mój sezon z reguły nie kończy się w listopadzie, a trwa cały rok. Gdy tylko woda jest w stanie ciekłym a temperatura z silnym wiatrem nie powodują zamarzania linek ( chociaż to już też się zdarzało :lol: ) staram się korzystać z każdego dnia na wodzie. Jednak nie ukrywam, że jestem baaardzo ciepłolubny, moje sesje na wodzie, kończyły się po godzinie bo chłód skutecznie nie zniechęcał. Ta pianka aktualnie daje mi nowe możliwości, komfortowego pływania w naprawdę niskich temperaturach.

Aktualnie jestem po 2 sesjach na wodzie, korzystając z kaptura dołączonego do pianki. Przy następnych testach podeślę kilka faktycznych zdjęć z jakości wykonania pianki.
Moim zdaniem pianka jest warta swojej ceny: 999 zł. Produkt najwyższej klasy. Jeśli ktoś jest zainteresowany zachęcam do odwiedzenia strony triborda, gdzie jest znacznie więcej informacji o tej piance: http://www.tribord.pl/pianka-surfingowa ... 1459787015 lub strony Decathlon gdzie znajdziecie również filmiki przedstawiające piankę: http://www.decathlon.pl/pianka-surf-swi ... 58123.html

Pianki z tego modelu można zobaczyć w sklepach Decathlon: Warszawa Piaseczno, Rumia, Gdańsk Kartuska, Poznań Komorniki.
Jeśli macie jakieś pytania, piszcie do mnie :D
Niebawem wrzucę też informację dotyczące materiałów jakie zostały zastosowane w tej piance.

Pozdrawiam

I filmik jeszcze dorzucam:
http://bcove.me/cgvhdfvo








big_fa41417508b84da3969c9afb48e9690c.jpg
Przód bez kaptura
big_fa41417508b84da3969c9afb48e9690c.jpg (39.87 KiB) Przejrzano 3810 razy
Załączniki
big_59a48ae717764b978668ad2710c5832a.jpg
Przód z kapturem
big_59a48ae717764b978668ad2710c5832a.jpg (37.18 KiB) Przejrzano 3810 razy
big_c2481e4ef2174b5fbce04938934d83c6.jpg
Wnętrze pianki
big_c2481e4ef2174b5fbce04938934d83c6.jpg (69.18 KiB) Przejrzano 3810 razy

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 kwie 2016, 14:31

cena wysoka jak na triboarda - za takie pieniążki można już mieć piankę renomowanej firmy z kapturem i kołnierzem, zamkiem z przodu, klejonymi szwami i bardzo rozciągliwym neoprenem.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 14:57 przez andrzejwodejszo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post26 kwie 2016, 14:36

Nie nazwałbym zapiecia w "post czarnobylowej" (żeby nie robić reklamy) piance zamkiem z przodu :)

jonasz
Posty: 118
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:44
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2016, 10:54

andrzejwodejszo pisze:cena wysoka jak na triboarda - za takie pieniążki można już mieć piankę renomowanej firmy z kapturem i kołnierzem, zamkiem z przodu, klejonymi szwami i bardzo rozciągliwym neoprenem.


Spieszę z odpowiedzią :wink:
Wszystkie te cechy, które wymieniłeś ta pianka jak najbardziej posiada :) Neopren w niej zastosowany jest mega elastyczny, nie krępuje ruchów.
Zresztą ten neopren jest zastosowany w całej lini pianek z serii 900 ( najwyższy model )

Apropo szwów: Pianka jest połączeniem szycia i klejenia, nazywają to GBS (glued and blind stitching). Taki rodzaj łączenia szwów zapewania maksymalną szczelność i optymalne trzymalnie ciepła. Dodatkowo łączenia są wzmacniane (tasiemką/lamówką/"tape") - to pozwala na lepszą wytrzymałość w czasie tych połączeń.

Postaram się dziś podesłać kilka zdjęć, jak w realu wygladają te szwy i klejenia. :thumb:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post27 kwie 2016, 19:50

jonasz pisze:
andrzejwodejszo pisze:cena wysoka jak na triboarda - za takie pieniążki można już mieć piankę renomowanej firmy z kapturem i kołnierzem, zamkiem z przodu, klejonymi szwami i bardzo rozciągliwym neoprenem.


Spieszę z odpowiedzią :wink:
Wszystkie te cechy, które wymieniłeś ta pianka jak najbardziej posiada :) Neopren w niej zastosowany jest mega elastyczny, nie krępuje ruchów.
Zresztą ten neopren jest zastosowany w całej lini pianek z serii 900 ( najwyższy model )

Apropo szwów: Pianka jest połączeniem szycia i klejenia, nazywają to GBS (glued and blind stitching). Taki rodzaj łączenia szwów zapewania maksymalną szczelność i optymalne trzymalnie ciepła. Dodatkowo łączenia są wzmacniane (tasiemką/lamówką/"tape") - to pozwala na lepszą wytrzymałość w czasie tych połączeń.

Postaram się dziś podesłać kilka zdjęć, jak w realu wygladają te szwy i klejenia. :thumb:
Pozdrawiam


Bla bla bla....
Brzmi jak mango.
Za te pieniądze się nie opłaca i już.
Za 5 stówek to by była okazja i bajer, a tak jest to coś jak renault talissman :) niby premium, ale kiepsko wygląda przy mercedesie.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post27 kwie 2016, 20:47

jonasz pisze:


Apropo szwów: Pianka jest połączeniem szycia i klejenia, nazywają to GBS (glued and blind stitching)

Ale dlaczego ich jest aż tyle :doh: Topowe firmy dążą do ich ograniczania a tu same szwy.
Mój wprawiony w bojach na wodzie kolega twierdzi że jak pianka to tylko Tribord. Bo jest dobre i tanie (300zl). Ale nie 900zl :doh:

jonasz
Posty: 118
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:44
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2016, 23:06

Pain IQ pisze:
Bla bla bla....
Brzmi jak mango.
Za te pieniądze się nie opłaca i już.
Za 5 stówek to by była okazja i bajer, a tak jest to coś jak renault talissman :) niby premium, ale kiepsko wygląda przy mercedesie.


Dzięki za odpowiedzi :)

Moim głównym celem, publikując ten post, jest przedstawienie mojej opinii na temat tej pianki. Mojej opinii tzn kitesurfera, windsurfera, z pewnym doświadczeniem na wodzie, bo myślę, że pewne już mam, zarówno jako instruktor jak i amator tych pięknych sportów :wink:
I właśnie moje zdanie na temat tej pianki jest takie, że warto :D Warto zobaczyć, sprawdzić co to za materiał i spróbować. :thumb:
Nie ukrywam też, że nie testowałem wszystkich pianek jakie są na rynku dostępne. :wink: Natomiast na tą chwilę jest to zdecydowanie najlepsza pianka, jaką do tej pory miałem okazję testować. Pozdrawiam :thumb:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron