Wreszcie wygodnie i ciepło - skarpety kontra buty...

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post29 kwie 2016, 17:10

Przez przypadek wpadły mi w ręce 3mm skarpety z Decathlonu ...nawet "lekko" przymałe (rozm. 38) :lol: Odleżały swoje (mam przecież klika par ciepłych butów) ale w końcu je założyłem (na wcisk) i..... szok :shock: :shock: :shock: Nie, nie termiczny - w nogi super ciepło ale jak w porównaniu z butami...wygodnie :idea: :idea: :idea: Wnioski: skarpety (nie mogą być za luźne) dają tak jak buty komfort termiczny a tylko minimalnie w porównaniu do gołych stóp pogarszają kontakt/czucie deski. Wkładanie/wyjmowanie stóp w skarpetach ze strapów też jest o niebo lepsze niż z butami. Moim zdaniem buty mają jedynie sens gdy można mocno pociąć nogi o dno (muszle, skały itp.) lub....gdy czeka nas długa powrotna droga....z kapcia i to po asfalcie (początki przygody z kite) :D
Ja przeniosłem swoje buty do Kite z ....windsurfingu - jak teraz oceniam zupełnie niepotrzebnie :naughty:
Wszystkim życzę udanego rozpoczęcia sezonu jeszcze pewnie w zimnej wodzie ale...może w nowych, ciepłych i wygodnych "bikiniarach" :D
Celem wyjaśnienia:"Bikiniarz" - elegant z lat 60-tych, który nosił skarpetki w różnokolorowe paski :wink:

Pozdrawiam,
Tolek :D

Nikt nie mówił, że będzie łatwo...ale dlaczego nie może być.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post29 kwie 2016, 19:18

Tolek, tylko co innego wchodzenie w skarpetach do wody 8-10 stopni w maju, a co innego do wody 2-3 stopnie w styczniu + odczuwalna temp powietrza na minusie. Wtedy w ogóle nie mam zamiaru myśleć o skarpetach... brrrr :wink:

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post29 kwie 2016, 20:50

Moim zdaniem problem głównie stanowi podeszwa buta (izoluje/usztywnia czucie stopy od dołu) oraz jej burty (przeszkadzają we wchodzeniu w strapy). Kwestia ciepła to kwestia indywidualnego odczuwania i grubości oraz elastyczności neoprenu. Sam wiesz, że buty butom nierówne a podeszwy też są różne (grube, cienkie, całe, dzielone). Też bym tak pewnie napisałbym jak Ty...ale spróbowałem i jestem bardzo zaskoczony, że tak długo tkwiłem...w butach :roll:

Pozdrawiam,
Tolek :D

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 kwie 2016, 20:53

Używam od jakiś 4 lat. Jak jest tak powyżej 7-8 stopni to jest komfortowo, poniżej to już buty 6mm wkładam.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post29 kwie 2016, 22:15

Przerabiałem te z decathlonu. Oba modele. Jedne podgumowane od spodu drugie nie. Komfort lepszy niż w butach zdecydowanie ale spód nie wytrzymuje długo. Może jak ktoś pływa tylko gdzie piasek to ok ale na mało przyjaznych śrudlądowych brzegach szybko robią się dziury w piętach. Te podgumowane wytrzymały z pół roku. Te nie podgumowane 2mm używam jako docieplenia na zimę i wiosnę do butów 3mm.

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post29 kwie 2016, 23:54


Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 kwie 2016, 23:54

Mikolpa pisze:Przerabiałem te z decathlonu. Oba modele. Jedne podgumowane od spodu drugie nie. Komfort lepszy niż w butach zdecydowanie ale spód nie wytrzymuje długo. Może jak ktoś pływa tylko gdzie piasek to ok ale na mało przyjaznych śrudlądowych brzegach szybko robią się dziury w piętach. Te podgumowane wytrzymały z pół roku. Te nie podgumowane 2mm używam jako docieplenia na zimę i wiosnę do butów 3mm.


Ja mam takie podgumowane i działają, ale u nas przyjazne brzegi :)

Awatar użytkownika
Tolek, Koszalin
Posty: 1275
Rejestracja: 14 gru 2006, 12:26
Lokalizacja: Koszalin
Dostał piwko: 14 razy
 
Post30 kwie 2016, 20:03

Te skarpety Gula, które pokazuje MarekH są identyczne jak moje 3mm z Decathlonu - moim zdaniem idealny kompromis pomiędzy komfortem cieplnym (4mm), o który tak dbają Koledzy :wink: a wytrzymałością (lekko w paski podgumowane podeszwy) i czuciem deski :thumb:

Pozdrawiam,
Tolek :D

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 maja 2016, 10:39

W decathlonie są jeszcze skarpety 5mm , pływam w nich gdy na wodzie jeszcze są kry lodowe. A gdy na 5mm założylem 3 numery większe 2 mm to wody nic nie czułem,a czucie deski dalej lepsze niż w butach.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości