North rebel vs f one bandit

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post05 cze 2016, 11:00

Witam, czy miał okazję pływać na rebelu 16m2? Jak z szybkością i zakresem? Może ktoś ma porównanie o innych krajów w większych rozmiarach np bandita?

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2016, 17:25

Cześć,

takie porównanie nie ma w ogole sensu, ponieważ to są dwa całkowicie inne latawce.

Rebel jest stricte dla osób poczatkujących, jest DUŻO wolniejszy(mało tego Rebel to jest MUŁ wśród latawców:), wybacza więcej błędów i jednocześnie jest mało progresywnym latawcem.

Moim zdaniem jedyna zaleta tego latawca, jeżeli ktoś nie jest osobą poczatkującą i nie planuje nic więcej robić na wodzie oprócz pływania lewo, prawo(bo zwroty to już dla niego DUŻO), to całkiem niezły hang time, może nawet lepszy od bandita.

Można powiedzieć że bandit to przeciwieństwo rebela :)
Ostatnio zmieniony 16 cze 2016, 19:20 przez bartekk, łącznie zmieniany 1 raz.

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2016, 17:32

bartekk - czy miales na mysli rozmiar 16m2, czy to generalna ocena rebeli w calej rozmiarowce?

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2016, 19:24

namor pisze:bartekk - czy miales na mysli rozmiar 16m2, czy to generalna ocena rebeli w calej rozmiarowce?


Konkretnie rozmiaru 9m.

Jeżeli chodzi natomiast o dużego bandita, czyli 17m(bo 16m nie ma) to jest to demon szybkości wśród latawców słabowiatrowych :idea:

Nie musisz mi wierzyć, po prostu sam sprawdz w jakiejś szkółce na helu, jest kilka na f-one'ach :thumb:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post16 cze 2016, 20:32

bartekk pisze:Cześć,

takie porównanie nie ma w ogole sensu, ponieważ to są dwa całkowicie inne latawce.

Rebel jest stricte dla osób poczatkujących, jest DUŻO wolniejszy(mało tego Rebel to jest MUŁ wśród latawców:), wybacza więcej błędów i jednocześnie jest mało progresywnym latawcem.

Moim zdaniem jedyna zaleta tego latawca, jeżeli ktoś nie jest osobą poczatkującą i nie planuje nic więcej robić na wodzie oprócz pływania lewo, prawo(bo zwroty to już dla niego DUŻO), to całkiem niezły hang time, może nawet lepszy od bandita.

Można powiedzieć że bandit to przeciwieństwo rebela :)


Kurcze to na lokalnym spocie pływają sami początkujący bo prawie same rebele a bandita to jeszcze nie widzałem :lol:
Oczywiście wszyscy tylko prawo lewo i zwroty z przymoczeniem :doh:

Zgadzam się z tym co napisałeś na początku. To całkiem inne konstrukcje i służą do czegoś innego więc muszą się różnić.
Zgadza się to muł, najwolniejszy wśród north ale i muł pod względem ciągu. Dla nie których to wada dla innych zaleta.
Całkiem niezły hang time :lol: dobre.
Mało progresywny latawiec. We freestyle to napewno, on się poprostu do tego nie nadaje, ale mnie UH nie kręci, dla mnie old shool rules a rebel do tego jest idealny. Chciałbym być choć trochę tak początkujący jak Toby czyli miłośnik Rebeli, zwłaszcza tych największych.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post17 cze 2016, 12:18

No, no. Nie ma jak to się wypowiedzieć o 16 metrowym Rebelu, na podstawie 9 metrowego Rebela przez osobę z konkurencji.
Bartek, widziałeś chociaż na brzegu 16 metrowego Rebela z tego roku? Serio możesz się na ten temat obiektywnie wypowiadać? A może nawet pływałeś?

16-tka z tego roku to zupełnie nowa konstrukcja, zastąpiła 18-tkę i ma być to kite z dobrym dołem, a jednocześnie zapewniający wysokie i długie loty.

Zgadzam się z Mikolpą, że to nie jest kite do UH, ale do początków UH się nadaje, na Rebelu 12 wylądowałem swoje pierwsze Raley.

Trochę pływam i jakoś nie widzę zawodowców kręcących cuda wianki na wypięciu jak wieje 8-10 węzłów. Ani na Banditach, ani na Rebelach, ani na Vegasach

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post17 cze 2016, 17:39

JanuszD pisze:Zgadzam się z Mikolpą, że to nie jest kite do UH, ale do początków UH się nadaje, na Rebelu 12 wylądowałem swoje pierwsze Raley.

A Ty doszedleś wogóle do zwrotów na rebelach? Czy to za duże wyzwanie? :lol:

W najbliższym czasie jak kolega użyczy to przetestuje rebela 18m, porównam do starszych 16 i do swojego rrd addiction 18m. Do bandita raczej nie porównam bo ja to raczej tylko lewo prawo :wink:

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 cze 2016, 17:52

Mikolpa pisze:
JanuszD pisze:Zgadzam się z Mikolpą, że to nie jest kite do UH, ale do początków UH się nadaje, na Rebelu 12 wylądowałem swoje pierwsze Raley.

A Ty doszedleś wogóle do zwrotów na rebelach? Czy to za duże wyzwanie? :lol:

W najbliższym czasie jak kolega użyczy to przetestuje rebela 18m, porównam do starszych 16 i do swojego rrd addiction 18m. Do bandita raczej nie porównam bo ja to raczej tylko lewo prawo :wink:


Możesz porównać tą 18tke do mojej 7 f one Revolt, czyli taki tańszy bandit :twisted:

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post17 cze 2016, 17:53

Mikolpa pisze:A Ty doszedleś wogóle do zwrotów na rebelach? Czy to za duże wyzwanie? :lol:


Na latawcu dla poczatkujacych moge?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post17 cze 2016, 18:02

Qba-EPP11 pisze:
Mikolpa pisze:
JanuszD pisze:Zgadzam się z Mikolpą, że to nie jest kite do UH, ale do początków UH się nadaje, na Rebelu 12 wylądowałem swoje pierwsze Raley.

A Ty doszedleś wogóle do zwrotów na rebelach? Czy to za duże wyzwanie? :lol:

W najbliższym czasie jak kolega użyczy to przetestuje rebela 18m, porównam do starszych 16 i do swojego rrd addiction 18m. Do bandita raczej nie porównam bo ja to raczej tylko lewo prawo :wink:


Możesz porównać tą 18tke do mojej 7 f one Revolt, czyli taki tańszy bandit :twisted:


Pytanie co takie porownania mialoby dac?
Kto wyzej i dluzej?
Szybciej?
Kto plywa jak wieje 8 wezlow?
Kto przezyje jak wieje 20 wezlow?

Czy jakies inne kryteria? Bo nie za bardzo widze inne zastosowanie tych latawek.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post17 cze 2016, 18:14

JanuszD pisze:
Pytanie co takie porownania mialoby dac?
Kto wyzej i dluzej?
Szybciej?
Kto plywa jak wieje 8 wezlow?
Kto przezyje jak wieje 20 wezlow?

Czy jakies inne kryteria? Bo nie za bardzo widze inne zastosowanie tych latawek.


Dokładnie takie kryteria plus kilka innych drobiazgów typu jak to wstaje z wody przy granicznym wietrze.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 cze 2016, 08:49

Panowie wyraziłem swoje zdanie na temat rebela na podstawie rozmiaru 9 i moich odczuć podczas kilku krótkich sesji na tym latawcu.

Zakładam że jeżeli 9-tka jest wolna to 16-tka jest odpowiednio wolniejsza i w dalszym ciagu jest bardzo wolna na tle konkurencji.. :roll:

Myślę że to co napisałem ma sens, ale to tylko moje skromne zdanie :)

Nie chciałem nikogo urazić moją opinią i szanuję to że dobrze wam się pływa na tym modelu latawca :idea: :thumb:

Fajnie że po moim komentarzu ruszyła troche dyskusja, może pomoże to kosie1337 w wyborze przyszłego latawca.

Aloha :)

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 cze 2016, 14:49

OOo widzę że wypowiedź ie troszkę ruszyła. Ale jak pisali wyżej zapytanie jest odnośnie rozmiaru 16 a nie 9:) a on jest na pewno diametralnie inny ( zmieniony profil grubość tuby oraz ar) tak jak w bandicie ( skierowany w stronę low wind niż freestyle) i właśnie pytanie dotyczy tego konkretnego rozmiaru. W tym momencie mam Evo 12. I okazuje się mało na moje 90 kg i szukam czegoś co mi uzupelni zakres 10 20knt. Pytanie tutaj o odczucia i zakresy wiatrowe tak aby nie zabił mnie na jeziorze dał frajdę jak powiejee mocniej ale uzupełnił dół którego nie daje mi Evo. Nie ma co się oszukiwać 16m nie służy do newstyle ale old już bardzo:) ps rebel wolny może ale jeśli jest tak wolny jak o nim mówicie to nie wiem jakim cudem dzieciaki znajomych kręcą na nich kl przy 15knt:) myślałem że najwolniejszym Kite nkb jest dyno . F one przetestować to nie problem ale problem pojawia się z rebelem 2016

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post28 cze 2016, 10:46

Kosa1337 pisze: I okazuje się mało na moje 90 kg i szukam czegoś co mi uzupelni zakres 10 20knt .


Powiem tak, Fone mnie zachwycil swoim zakresem, w ubieglym roku ciagle mialem za malo na 12stce na jeziorze i dlatego kupielm F-one 14m. Jest to teraz moj głowny latawiec po tym jak pare tygodni temu zabralem tylko 14stke na hel i z prognozowanych 13-15 wezlow bylo 20-26 okazalo sie ze dalej da sie na nim plywac... oczywiscie totalny overpower i na szybszym zwrocie wyjmowalo z wody ale dalo sie poplywac przez 1,5h a potem przesiadlem sie na 9m kumpeli (tez bandyte) i nie mialem za malo ;) dodam ze mam wage 3cyfrowa ;)

tydzien temu mialem sesje kolo 4 godzin gdzie ja plywalem na 14stce mniej lub bardziej przeżaglowany gdzie dwojka moich znajomych kilka razy odpalala 10m i 13-13,5 bo raz wialo mocniej raz slabiej....
Najlepsze jest to ze 14stka jest o wiele szybsza niz przecietne latawce i skakanie na niej jest optymalne, szybko idzie do zenitu i ze wzgledu na rozmiar daje dobry hangtime i bardzo delikatnie sadza na wodzie. dla mnie plywanie jest mozliwe od 12-13 wezlow ale nigdy nie robilem faktycznego pomiaru... jak inni (kolo 70-80kg) plywaja na 12-13 to ja na 14 tez daje rade.

Rebela nie znam nie plywalem i nie bede ocenial - jedynie znam ceny tych latawcow i to jest dla mnie mocny minus ;)

17stke Fone wiele osob chwali ale to latwiec bardziej lowwind - sprawdza sie na wypiecu ale juz skakanie w haku to wieksze wyzwanie... majac set 9-12-17 bedziesz mial maksymalny zakres ale polecilbym poplywanie na 14stce.

Jak cos to daj znac jak bedziesz jechal na Bytyn lub Kamienice to chetnie dam Ci polatac na 14stce na ktorej tez zrobisz kajtloopa jak dzieciaki znajomych ;)

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post04 lip 2016, 20:00

bartekk pisze:Cześć,

takie porównanie nie ma w ogole sensu, ponieważ to są dwa całkowicie inne latawce.

Rebel jest stricte dla osób poczatkujących, jest DUŻO wolniejszy(mało tego Rebel to jest MUŁ wśród latawców:), wybacza więcej błędów i jednocześnie jest mało progresywnym latawcem.

Moim zdaniem jedyna zaleta tego latawca, jeżeli ktoś nie jest osobą poczatkującą i nie planuje nic więcej robić na wodzie oprócz pływania lewo, prawo(bo zwroty to już dla niego DUŻO), to całkiem niezły hang time, może nawet lepszy od bandita.

Można powiedzieć że bandit to przeciwieństwo rebela :)


wraca sobie człowiek z fajnego pływania z Rugii a tu nagle dowiaduje się ,że jest nieambitnym początkującym leszczem bez widoków na udane zwroty , jestem załamany i dlaczego ??????
TYLKO DLATEGO ŻE ZAMIAST KUPIĆ JEDYNEGO PRAWDZIWEGO KITA , źle kupiłem i straciłem szanse na bycie cool . :(
Więcej tego rebela nie wezmę do ręki , a Panie Bartekk jak kupię u Pana Bandita to mam jakieś szanse na udane zwroty ???
Oczywiście to był sarkazm .

A poważnie to kupiłem 18 Rebela z 2015 roku i mogę coś o nim powiedzieć , to nie jest kite dla początkujących , na pewno nie .
To jest kite dla tych co chcą wysoko i długo lecieć robiąc różne Air stylowe / old schoolowe / triki . Kite działo w szerokim zakresie wiatrowym da się pływać od 8-9 węzłów , na razie pływałem na nim górę 24 węzły , najlepiej około 15-20 i wtedy robi się air style :D .
Jeśli ktoś zapyta po co taki duży kite przy 20 węzłach , to odpowiem do " air stylu ". https://www.youtube.com/watch?v=T9bLGgliyBs
można pływać na 7 przy tych warunkach ?, można . 7 będzie szybsza? tak. Szybkość kita to nie jedyny wyznacznik :D To nie tak , że jak kite szybszy to lepszy , bo jest lepszy do czego ..... i tu powinno być wyjaśnienie .

Toby Braeuer zwalnia jeszcze Rebela 18 ale to początkujący kiciarz bez widoków na udane zwroty . :thumb:

Rebel 18 2015 to wyjątkowa konstrukcja w rodzinie rebeli . posiada 6 tub / Rebele są pięciotubowe / posiada inne olinowanie . nie ma środkowej tuby , tak jak Rebele w 2009 ale tu w 2015 jest inna konstrukcja tak jakby wypłaszczona na środku , i przez to lepiej ciągnie do góry
Wg mnie
- 18 fatalnie wstaje z wody , im silniej wieje tym gorzej :-)
- posiada w miarę małe siły na barze
- jest odpowiednio szybki aby idealnie wyskoczyć przez zenit
- bardzo dobrze się go czuje i nawet przepałowany daje radę
- to 18 a spokojnie kręcę nią loopy i " nie zabija "
- Mega winda i mega hang time :thumb: na nim się lata nie skacze :-)

To oczywiście moje zdanie i jeśli ktoś się nie zgadza to z chęcią się zapoznam z jego opinią , ale proszę aby opisali tacy co popływali parę godzin na 18 rebelu i dlatego cokolwiek wiedzą i zaproponują mi lepszego kita do Air Stylu to z chęcią się zapoznam .


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron