Wytrzymały, uniwersalny latawiec

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
mas
Posty: 198
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:45
Deska: nobile
Latawiec: north evo/rebel 7,9,11
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post06 cze 2016, 16:51

Witam.
Planuję wymianę mojego zestawu latawców north evo z 2012. Jeśli chodzi o evo to byłem bardzo zadowolony z nich ( 90% ludzi jest zadowolonych z tego co ma). Uniwersalne, nigdy mnie nie zawiodły nigdy balon nie pękł pomimo, że ja i moje dzieci się na nich uczyliśmy. Jednak już po godzinie na wodzie odczuwam przemęczenie w rękach - bardzo ciągnie na barze. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów co polecacie o mniejszym ciągu na barze. Myślałem o cabrini. Może gdzieś można przetestować latawce.

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post06 cze 2016, 22:29

Core RIOT XR3/4 - po prostu się przepłyń. Ja miałem ten sam problem z siłami na barze. Masz rację 90% ludzi chwali swoje - a ja dorzucę, że również 90% tych, którzy się przepłynęli na xr / gts3 chwali i kupuje.
Uniwersalność, jakość, emocje i super hiper małe siły na barze to cechy tego kite.

Awatar użytkownika
mas
Posty: 198
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:45
Deska: nobile
Latawiec: north evo/rebel 7,9,11
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post07 cze 2016, 18:12

Pain IQ pisze:Core RIOT XR3/4 - po prostu się przepłyń. Ja miałem ten sam problem z siłami na barze. Masz rację 90% ludzi chwali swoje - a ja dorzucę, że również 90% tych, którzy się przepłynęli na xr / gts3 chwali i kupuje.
Uniwersalność, jakość, emocje i super hiper małe siły na barze to cechy tego kite.


Też się zastanawiałem nad tym modelem. Podobno dobre są do 9m włącznie.

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2016, 18:34

mas pisze:
Pain IQ pisze:Core RIOT XR3/4 - po prostu się przepłyń. Ja miałem ten sam problem z siłami na barze. Masz rację 90% ludzi chwali swoje - a ja dorzucę, że również 90% tych, którzy się przepłynęli na xr / gts3 chwali i kupuje.
Uniwersalność, jakość, emocje i super hiper małe siły na barze to cechy tego kite.


Też się zastanawiałem nad tym modelem. Podobno dobre są do 9m włącznie.

Mam 11 XR4 jest magicznie zajebista i 7 XR2 równie zajebista ;-)

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post08 cze 2016, 17:26

mas pisze:Witam.
Planuję wymianę mojego zestawu latawców north evo z 2012. Jeśli chodzi o evo to byłem bardzo zadowolony z nich ( 90% ludzi jest zadowolonych z tego co ma). Uniwersalne, nigdy mnie nie zawiodły nigdy balon nie pękł pomimo, że ja i moje dzieci się na nich uczyliśmy. Jednak już po godzinie na wodzie odczuwam przemęczenie w rękach - bardzo ciągnie na barze. Mam pytanie do bardziej doświadczonych kolegów co polecacie o mniejszym ciągu na barze. Myślałem o cabrini. Może gdzieś można przetestować latawce.


W profilu masz info, że masz też Rebele. Myślę, że nie mniej uniwersalne niż Evo, a siły na barze mniejsze. Latawki Northa mam dość dobrze opływane i według mnie Rebel jest najlżejszy na barze. Jeszcze nigdy nie miałem problemu z przemęczeniem w rękach jeśli pływałem bez rękawic, w rękawicach się zdarzało, szczególnie w grubych. Miesiąc temu zakupiłem rękawiczki xcela 3 mm z fabrycznie zagiętymi palcami i 5 godzin na wodzie przy ~25 węzłach i zero przemęczenia.

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post09 cze 2016, 00:22

mas pisze:
Pain IQ pisze:Core RIOT XR3/4 - po prostu się przepłyń. Ja miałem ten sam problem z siłami na barze. Masz rację 90% ludzi chwali swoje - a ja dorzucę, że również 90% tych, którzy się przepłynęli na xr / gts3 chwali i kupuje.
Uniwersalność, jakość, emocje i super hiper małe siły na barze to cechy tego kite.


Też się zastanawiałem nad tym modelem. Podobno dobre są do 9m włącznie.


Nie wiem skąd taka opinia, ale niewątpliwie błędna.
Pływałem na kazdym xr i gts3 od 9 do 19m. Wiem co godom.

idź do Maria na testy nowego core free - to moze być przełomowa maszyna, połączenie najlepszych cech xr i gts3...sam nie mogę sie doczekać testu. Mario bardzo chwali...

Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post10 cze 2016, 11:43

Mario, czyli kto?

Jakieś dokładniejsze info proszę :)

Awatar użytkownika
mas
Posty: 198
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:45
Deska: nobile
Latawiec: north evo/rebel 7,9,11
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post10 cze 2016, 23:25

JanuszD pisze:
W profilu masz info, że masz też Rebele. Myślę, że nie mniej uniwersalne niż Evo, a siły na barze mniejsze. Latawki Northa mam dość dobrze opływane i według mnie Rebel jest najlżejszy na barze. Jeszcze nigdy nie miałem problemu z przemęczeniem w rękach jeśli pływałem bez rękawic, w rękawicach się zdarzało, szczególnie w grubych. Miesiąc temu zakupiłem rękawiczki xcela 3 mm z fabrycznie zagiętymi palcami i 5 godzin na wodzie przy ~25 węzłach i zero przemęczenia.


Tak mam rebela. Fakt, mniej ciągnie niż evo ale też trzeba siły używać.

Awatar użytkownika
mas
Posty: 198
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:45
Deska: nobile
Latawiec: north evo/rebel 7,9,11
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post10 cze 2016, 23:27

Pain IQ pisze:
idź do Maria na testy nowego core free - to moze być przełomowa maszyna, połączenie najlepszych cech xr i gts3...sam nie mogę sie doczekać testu. Mario bardzo chwali...


Daj jakiś namiar. Chętnie wypróbuję.

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post11 cze 2016, 09:45

core-kites.pl

kiteigor
Posty: 731
Rejestracja: 26 cze 2012, 22:40
Deska: Naish Monarch
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post11 cze 2016, 10:46

tak jak napisał Pain IQ, a sprzedaje je mój koleżka. Klikaj w link https://www.facebook.com/surfskate.laplaya/


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości