Nowe pompki

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post02 maja 2019, 16:13

Dżizas to nie jest rocket science zrobić wąż który przeżyje nas wszystkich. Jeżeli w którychś pompkach jest wąż, którego szlag trafia po kilka miesiącach to jest to tylko i wyłącznie wina producenta i wiocha dla niego. Ja mam pompkę już 3 lata, wprawdzie nie wygląda jak milion dolarów i bajerki nią na spocie nie zrobię, ale nie ma mowy o żadnym uszkodzeniu węża (no dobra, przyciąłem raz krawędzią narty, ale od 2 lat power-tape dzielnie trzyma dziurę.

To samo tyczy się linek od baru ale chyba nie ten wątek :)

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post02 maja 2019, 16:19

kuicets pisze:Dżizas to nie jest rocket science zrobić wąż który przeżyje nas wszystkich. Jeżeli w którychś pompkach jest wąż, którego szlag trafia po kilka miesiącach to jest to tylko i wyłącznie wina producenta i wiocha dla niego. Ja mam pompkę już 3 lata, wprawdzie nie wygląda jak milion dolarów i bajerki nią na spocie nie zrobię, ale nie ma mowy o żadnym uszkodzeniu węża (no dobra, przyciąłem raz krawędzią narty, ale od 2 lat power-tape dzielnie trzyma dziurę.

To samo tyczy się linek od baru ale chyba nie ten wątek :)

Andrzej - w skrócie chodzi o to że wydajesz niemałą kasę na nową pompkę, a w zamian dostajesz fajną pompkę i gówniany wąż jakby z innej epoki, wiec coś tu nie halo. To tak jak byś kupił nową latawkę i bar do niej by Ci się rozsypał po 3 miesiącach...

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post02 maja 2019, 16:48

boldek pisze:
Ten brak elastyczności poraża, nie wiem po co komu była taka nowa wersja węża, mogli akurat tego nie ruszać i przekonstruować jedynie samą pompkę. Jeszcze chwila i wracam do starego węża, którego na szczęście gdzieś tam w gratach odnalazłem :)

Też nie wiem po co, same minusy.
Od razu chciałem wrócić do starego ale w pompce northa jest mały problem. Stary wąż ma węższe mocowanie przy pompce i jest tam spora nieszczelność co mnie trochę wkur... przy pompowaniu. Trzeba by jakimiś taśmami uszczelnić albo to olać.
Używam cały czas nowego i mi nie pęka, ale chowam luźno do torby. W zaworze northa się nie odkręca ale w tych wąskich starego typu co kilka ruchów trzeba docisnąć bo się wysówa co strasznie wkur...zwłaszcza jak się śpieszę z dmuchaniem.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post02 maja 2019, 17:08

Mikolpa pisze:Używam cały czas nowego i mi nie pęka, ale chowam luźno do torby. W zaworze northa się nie odkręca ale w tych wąskich starego typu co kilka ruchów trzeba docisnąć bo się wysówa co strasznie wkur...zwłaszcza jak się śpieszę z dmuchaniem.

No właśnie mnie też najbardziej wkurza to wysuwanie się końcówki węża z zaworu... Pękanie to swoją drogą, może gdybym tego tak nie owijał, to by nie pękało.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post02 maja 2019, 23:01

Dziś pompowałem i ten gumowy wąż daje radę:) Prawdopodobnie oprócz mystica ulepszony model ma również North i Duotone. Prawdopodobnie było dużo skarg i w końcu ogarnęli temat:)

Ten stary wąż to była taka patologia jak strapy SP raptor, do których stopy w bucie się nie mieszczą:)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post03 maja 2019, 08:51

heja banana pisze:Dziś pompowałem i ten gumowy wąż daje radę:) Prawdopodobnie oprócz mystica ulepszony model ma również North i Duotone. Prawdopodobnie było dużo skarg i w końcu ogarnęli temat:)

Ten stary wąż to była taka patologia jak strapy SP raptor, do których stopy w bucie się nie mieszczą:)

A myślisz że końcówka w tym gumowym będzie pasować do pompki czy znów zmienil całą pompkę?

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post03 maja 2019, 18:06

Nie mam starego węża pod ręką ale raczej powinien pasować do starej pompki. Te najnowsze mają tylko zmieniony wąż i zamiast korka do zmiany pompowania mają przełącznik. Reszta jest taka sama

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post17 lip 2019, 10:11

Odświerzę temat bo widziałem ostatnio w Decatlonie pompki do pompowania SUP i kajaków wykonane w podobnym kształcie i chyba technologii co omawiane w wątku, różnica w cenie 50%. Nie miałem tylko jak przymierzyć końcówki wężyka...ktoś może coś powiedzieć na temat takiego pompowania? Warto?

Awatar użytkownika
skompy
Posty: 224
Rejestracja: 12 lis 2010, 15:49
Deska: nobile 50/50
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 20 razy
 
Post17 lip 2019, 12:13

Ja kupiłem swoją od Ziomka nówkę za 100 PLN. Praktycznie wszędzie można za tyle kupić. Wystarczy się popytać. Powiem tylko ,że różnica jest niesamowita. A co do wypadających wężyków, to wystarczy przekręcić wąż przed włożeniem. Nowe wężyki nie zaginają się tak jak stare.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post17 lip 2019, 13:00

To widocznie masz dobre układy z Ziomkiem bo mi wysłał za 150 ze starym mało elastycznym wężem i mówił że innych nie ma:) Dlatego zwróciłem ja i kupiłem nowy model Mystica w sklepie

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post17 lip 2019, 15:16

100 czy 150 moim zdaniem to jeszcze do przełknięcia, 240 czy 260 hydro to już lekka przesada :?

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lip 2019, 15:47

potrzebujecie pompki to mam Ozone za 149zł i transport Gratis
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
skompy
Posty: 224
Rejestracja: 12 lis 2010, 15:49
Deska: nobile 50/50
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 20 razy
 
Post20 lip 2019, 09:24

heja banana pisze:To widocznie masz dobre układy z Ziomkiem bo mi wysłał za 150 ze starym mało elastycznym wężem i mówił że innych nie ma:) Dlatego zwróciłem ja i kupiłem nowy model Mystica w sklepie


Nie znam. Nawet go na oczy nie widziałem :shock: Napisałem , że kupię pompkę i posypały się oferty. Było ich więcej w tej cenie. Ziomek był pierwszy. Miałem blisko z Władka żeby podjechać i odebrać. Nowa, zapakowana. Jestem zadowolony.

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lip 2019, 11:22

zaaaak pisze:Odświerzę temat bo widziałem ostatnio w Decatlonie pompki do pompowania SUP i kajaków wykonane w podobnym kształcie i chyba technologii co omawiane w wątku, różnica w cenie 50%. Nie miałem tylko jak przymierzyć końcówki wężyka...ktoś może coś powiedzieć na temat takiego pompowania? Warto?


po kolejnej naprawie wezyka w desperacji zamowilem taka pompke ze wzdledu na darmowa dostawe. niestety koncowka nie pasowala idealnie :( odciąłem końcówki ze starego węża i kupiłem nowy wąż techniczny w tubes international w gdańsku. od miesiąca działa bez zarzutu!


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości