Woo sports vs piq northkiteboarding

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post16 lis 2017, 18:30

AlMastar pisze:czy coś się zmieniło w sprawie woo vs piq vs xensr ?

bo moje zamówienie Xensr 3D (czy tam 2 .0) utknęło, już od 6 miesięcy nie mogą mi go wysłac i zastanawiam się który z dwóch pozostałych czujników kupić - jakieś przemyślenia ?

Ja używam piq od roku. Więc opinie i przemyślenia mam takie :
1. bateria trzyma na ok 6-7h pływania, w niskich temp o dziwo tylko nieznacznie spada.
2. świetna według mnie aplikacja na androida
3. łatwe zgrywanie co trwa z 10s a wiem że niektórzy w woo mają z tym problem
4. dużo danych do analizy i porównań, historia wszystkich zapisanych sesji dostępna cały czas przez aplikację
5. pomiary są dokładne, ale też zdarzają się wyniki błędne podobnie jak i w woo o czym było pisane w innym wątku
6. łatwo można dodać spot, którego nie ma na liściem, wystarczy wysłać wiadomość z aplikacji i dodają spoty, nawet nietypowe
7. po kilku miesiącach od wdrożenia uruchomili ranking, który można dzielić według lokalizacji: global, kraj, spot, koledzy i czasowo: od początku aplikacji, wczoraj, w tym miesiącu, w tym roku i wybrany okres.
więc sporo plusów ale....
ale nadal trochę mało posiadaczy piq w Polsce. Przy ostatnich orkanowych warunkach były tylko dwa wyniki, mój i kogoś z Polski kto pływał w Barra Grande (niem mam pojęcia gdzie to). I w międzyczasie pojawiła się lista z woo i z Polski było kilkanaście wyników. Jak w tym momencie damy Polskę przez ostatni miesiąc mamy 7 wyników z czego 3 uzyskane poza granicami naszego kraju. Na tle innych nacji z Europy wygląda to słabo. Francja 250, Niemcy 60, Anglia 30, Dania 30 itd., razem w tym miesiącu 680 wyników z czego nie są to wszystkie sesje, tylko te najlepsze poszczególnych osób w tym miesiącu. Wyników woo w Polsce raczej jest sporo więcej, dlatego miałem przez chwilę myśli żeby przesiąść się z piq na woo, ale jeszcze poczekam i liczę że aktywność Polków w piq wzrośnie :thumb:

w woo podoba mi się jeszcze ten "marketing" w podsumowaniu sesji, czyli np. sumą skoków przeskoczyłeś dzić jakąś tam wieżę, lub most, albo swoim najlepszym dziś skokiem przeskoczyłeś samolot, merketing ale fajny, wesołe porównania :wink:

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post16 lis 2017, 20:46

Jako osoba która nie ma sensora jestem za Woo bo tylko o nim i jego wynikach coś słychać w mediach.
Chcesz wyniki dla siebie PIQ chcesz się lansnować Woo.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post18 lis 2017, 09:28

KrisIs pisze:Jako osoba która nie ma sensora jestem za Woo bo tylko o nim i jego wynikach coś słychać w mediach.
Chcesz wyniki dla siebie PIQ chcesz się lansnować Woo.

a chcesz wysoko latać - red bul :thumbsup:

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2017, 10:02

Xensr po miesiącach w końcu znowu ruszył:
- działa apka na Apple Watch z odczytem wszelkich parametrów w czasie rzeczywistym skoki, dystans, kalorie
- uruchomiono synchronizację z GoPro
- działają tablice leaderów
Największa przewaga Xensr to to , iż jako jedyny posiada GPS i pokazuje przebytą trasę, dystans i prędkość

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2017, 18:03

Xensr suupeer... tablica nie dzialala od czerwca, ich reklamacje to mozna se w buty wsadzic bo znajomy od czerwca czeka na odpowiedz, odczyt live mial dzialac na androidzie (mi sie nie udalo) a co do gpsu to jednak nie jest to dla mnie plus bakterie szybciej zjada. Sama stronazawsze chodzi jak by chciala anie mogla, zgrywanie tez bylo tragedia, czasami pelna samowolka urzadzenia, kasujesz pliki, obe sie pojawiaja, robisz sesje, a pliku sesji nie ma.....

Awatar użytkownika
jedry$
Posty: 86
Rejestracja: 06 cze 2015, 22:13
Lokalizacja: Olsztyn
Dostał piwko: 7 razy
 
Post18 lis 2017, 21:33

Ekipa z Kadyn kupiła 4 sztuki Xensr, wszystkie cztery przestały działać.
Znajomy kupił Xensr 2.0 (preorder), kasę wpłacił ponad pół roku temu i do tej pory nie dostał czujnika.

IQM1 - jeżeli Twój jeszcze działa, to pewnie niedługo przestanie. I nie ma co liczyć, że wymienią Ci na nowy/naprawią/zwrócą kasę.

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2017, 05:18

Nie jestem dilerem - zaznaczam - mój na razie działa ;-)
Napisałem ponieważ chyba wracają do gry, nikogo nie namawiam, tylko teoretycznie gdyby grali fair byłby najlepszy ;-)

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2017, 16:51

Rzeczywiście, tablica Xensr zaczęła działać, a 1 wynik w polsce ma znajomek który jeździł rowerem :D Szacun dla niego za taki skok !!

Tak dodajac: czy byłby najlepszy ?? no nie wiem, system włączania sesji i jej wyłączania pozostawiał wiele do zyczenia, ja na tych diodach nigdy nie widziałem jednoznacznie czy włączyłem, czy wyłączyłem, zawsze dla bezpieczeństwa włączałem go przez aplikację, która też działała czasami jak chciała.

Swoje doświadczenie porównuje do aktualnie używanego WOO 1. Niby ludzie jakieś problemy mają, ale ja ich nie zauważyłem i obym ich nie zauważył :) Włączasz WOO, świeci się na zielono, włączasz sesję świeci się na czerwono, w xensr nie było nigdy jednoznacznie z tymi diodami, które i tak były słabo widoczne... Aplikacja z WOO działa mi czysto, szybko przejrzyście, zgrywanie sesji trwa dosłownie pare sek.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2017, 16:57 przez Mincek, łącznie zmieniany 1 raz.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post19 lis 2017, 16:55

ja właśnie kupiłem w przedsprzedaży chyba w kwietniu i do dziś nie są mi w stanie podać terminu dostawy, a co dopiero dostarczyć - choć dziwię się że na FB albo gdzieś na forach nie ma krzyku

czy któryś z dwójki woo piq pokazuje bardziej pewne wyniki czy to trochę loteria i nie ma znaczenia ?

czy jeśli chodzi o aplikację to któryś jest lepszy - nie mam potrzeby dzielenia się wynikami z innymi

czy któryś wyświetla wyniki na żywo - najlepiej nie na telefonie a na zegarku albo najlepiej na "sobie" w sensie ma wyświetlacz ? Ewentualnie do którego łatwiej "podłączyć" zegarek bo z telefonem jakby mniej wygodnie ...

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lis 2017, 17:02

AlMastar pisze:ja właśnie kupiłem w przedsprzedaży chyba w kwietniu i do dziś nie są mi w stanie podać terminu dostawy, a co dopiero dostarczyć - choć dziwię się że na FB albo gdzieś na forach nie ma krzyku

czy któryś z dwójki woo piq pokazuje bardziej pewne wyniki czy to trochę loteria i nie ma znaczenia ?

czy jeśli chodzi o aplikację to któryś jest lepszy - nie mam potrzeby dzielenia się wynikami z innymi

czy któryś wyświetla wyniki na żywo - najlepiej nie na telefonie a na zegarku albo najlepiej na "sobie" w sensie ma wyświetlacz ? Ewentualnie do którego łatwiej "podłączyć" zegarek bo z telefonem jakby mniej wygodnie ...


Co do krzyku na FB to daj mi jeszcze tydzień, ja walczę o zwrot kasy i dałem ultimatum, jeśli jej nie odzyskam, to krzyk zdecydowanie zobaczysz. Pomijam że dopiero od niedawna stali się MOCNO aktywni.
Co do pewności to były testy porównawcze, jak chcesz dokładność i pewność co do cm to do NASA, a jak dla zabawy to to nie ma znaczenia. Pomijam że był tutaj wątek także skoku na 20m użytkownika PIQ. W jego sesji same skoki ok 6m i nagle "szkwal" i skok 20m. Domyślam się że i w WOO może coś takiego się zdarzyć. (dalszej dyskusji na ten temat nie prowadzę)
PIQ nie miałem, więc nie wiem jak aplikacja działa, ale mi apka WOO działa bez zarzutu.
A co do wyników na żywo, to tą opcję posiada chyba tylko Xensr, choć mi się nie udało jej uruchomić na zegarku. Testowałęm to na Motorola Moto 360 sport.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post19 lis 2017, 17:28

Mincek pisze:
AlMastar pisze:ja właśnie kupiłem w przedsprzedaży chyba w kwietniu i do dziś nie są mi w stanie podać terminu dostawy, a co dopiero dostarczyć - choć dziwię się że na FB albo gdzieś na forach nie ma krzyku

czy któryś z dwójki woo piq pokazuje bardziej pewne wyniki czy to trochę loteria i nie ma znaczenia ?

czy jeśli chodzi o aplikację to któryś jest lepszy - nie mam potrzeby dzielenia się wynikami z innymi

czy któryś wyświetla wyniki na żywo - najlepiej nie na telefonie a na zegarku albo najlepiej na "sobie" w sensie ma wyświetlacz ? Ewentualnie do którego łatwiej "podłączyć" zegarek bo z telefonem jakby mniej wygodnie ...


Co do krzyku na FB to daj mi jeszcze tydzień, ja walczę o zwrot kasy i dałem ultimatum, jeśli jej nie odzyskam, to krzyk zdecydowanie zobaczysz. Pomijam że dopiero od niedawna stali się MOCNO aktywni.
Co do pewności to były testy porównawcze, jak chcesz dokładność i pewność co do cm to do NASA, a jak dla zabawy to to nie ma znaczenia. Pomijam że był tutaj wątek także skoku na 20m użytkownika PIQ. W jego sesji same skoki ok 6m i nagle "szkwal" i skok 20m. Domyślam się że i w WOO może coś takiego się zdarzyć. (dalszej dyskusji na ten temat nie prowadzę)
PIQ nie miałem, więc nie wiem jak aplikacja działa, ale mi apka WOO działa bez zarzutu.
A co do wyników na żywo, to tą opcję posiada chyba tylko Xensr, choć mi się nie udało jej uruchomić na zegarku. Testowałęm to na Motorola Moto 360 sport.


Wyniki to nie jest loteria. Znaczna większość zbliżona jest do rzeczywistości. W teście woo vs piq woo pokazywało trochę wyższe skoki niż piq a piq dłuższy hangtime. Ale w rankingu piq można znaleźć sporo sesji "jednego skoku" co budzi kontrowersje.

Piq z tego co widzę ma znacznie lepszą aplikację. Bardzo dużo danych i sporo sposobów ich wyświetlania. Jest np. takie coś jak piq scorsese skoku lub całej sesji. Na ten wynik składa się wysokość, długość lotu i miękkość lądowania i dziś pobiłem swój najlepszy wynik :D

Wyniki w piq są pokazywane na żywo. Na małym diodowym wyświetlaczu pojawia się wynik ostatniego skoku zaraz po wylądowaniu (można to wyłączyć) lub po naciśnięciu przycisku. Jak nacisniemy dwa razy to wyświetli się stan baterii.

W piq po dokupieniu dodatkowej karty można korzystać z czujnika na nartach lub desce.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post28 lis 2017, 14:27

Mincek pisze:
Co do krzyku na FB to daj mi jeszcze tydzień, ja walczę o zwrot kasy i dałem ultimatum, jeśli jej nie odzyskam, to krzyk zdecydowanie zobaczysz. Pomijam że dopiero od niedawna stali się MOCNO aktywni.
Co do pewności to były testy porównawcze, jak chcesz dokładność i pewność co do cm to do NASA, a jak dla zabawy to to nie ma znaczenia. Pomijam że był tutaj wątek także skoku na 20m użytkownika PIQ. W jego sesji same skoki ok 6m i nagle "szkwal" i skok 20m. Domyślam się że i w WOO może coś takiego się zdarzyć. (dalszej dyskusji na ten temat nie prowadzę)
PIQ nie miałem, więc nie wiem jak aplikacja działa, ale mi apka WOO działa bez zarzutu.
A co do wyników na żywo, to tą opcję posiada chyba tylko Xensr, choć mi się nie udało jej uruchomić na zegarku. Testowałęm to na Motorola Moto 360 sport.


i oddali ci $$$ mi w zasadzie po 2 dniach tylko z 900pln zrobiło się 800 przez czas oczekiwania :/ a jakoś nie widzę żeby WOO czy PIQ staniało o tyle w związku ze spadkiem ceny USD ;)

ze względu na wyświetlanie na żywo wyniku chyba zdecyduję się na PIQ, potem jeszcze tylko latawce zmienić na North i już loty pod 20m zagwarantowane :)

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lis 2017, 14:40

Akurat dzisiaj przyszedł na paypal zwrot. Niestety 120zł w plecy z uwagi na różnice kursowe, ale już srał to pies...

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post29 lis 2017, 10:47

Tak jak kiedyś pisałem, moje WOO1 przestało działać, wysłałem do Woo, potwierdzili, że nie działa i że jeśli chcę to za 49 EUR mogą mi wysłać nówkę sztukę WOO2. I tak oto od tygodnia jestem posiadaczem WOO2. Zabawne, że wysyłka do Polski to 26 EUR, a do Niemiec 6 :)

Ogólnie to jestem zadowolony z tego jak się zachowali bo woo było po gwarancji i nie mogłem znaleźć rachunku bo woo miało już ponad 2 lata. Cały proces trwał bardzo długo, ale głównie z mojej winy bo nie miałem czasu tym się zająć.

Minus oczywiście, że się zepsuło (co chyba jest dość powszechne, przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą wersję).

Teraz trzeba tylko poczekać na Grzegorza 2.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post02 gru 2017, 11:02

W aplikacji piq pojawiło się coś nowego. Zakładka o nazwie NEWSFEED. Można zobaczyć w niej wszystkie sesje ludzi dodanych do moich znajomych oraz wszystkie na moim spocie. Byłoby to fajne jakby były w tym jeszcze moje sesje, wtedy byłoby co porównywać a tak to nie do końca rozumiem sens tej zakładki :think:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

cron