Woo sports vs piq northkiteboarding

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
mas
Posty: 198
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:45
Deska: nobile
Latawiec: north evo/rebel 7,9,11
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post12 paź 2016, 07:50

Czy ktoś używał tych urządzeń i podzieli się wrażeniami? Z tego co przeczytałem to piq ma przewagę, że wynik można odczytać od razu na wodzie.

https://eushop.woosports.com/

https://www.piq.com/us/products

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post13 paź 2016, 18:57

Ja uzywalem woo i piq .Ostatnie trzy dni bawilem sie piq. I jestem pod wrazeniem piq .Latwo sie instaluje a w woo porazka . Faktycznie w rzeczywistym czasie pokaxuje wysokosc. Mierzy wysokosc ,czas, sile ladowania :-) , zapisuje ilosc rotacji . W kpmplecie powerbank lacznie do 8 godz sesji :-) a woo dzialal jak chcial , a w piq bez problemu . Masz jakies konktetne pytania to dawaj. Nie chce mi się robic northowi reklamy ale ja kupuje Piq (y)

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post13 paź 2016, 19:10

OSTRZEGAM używanie woo i Piq jest niebezpieczne w większości przypadków może i na pewno doprowadzi do zwątpienia w swoje umiejętności i te nasze szybowania nad koronami drzew wyszacuje bezduszne ustrojstwo na 3- 4 m . :D :D
zawsze możemy wtedy zrzucić na błąd urządzenia .
ale niesmak pozostanie :D .
Więc polecam zastanowić się przed zakupem . :lol:

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post13 paź 2016, 22:43

Piotrbyku pisze:OSTRZEGAM używanie woo i Piq jest niebezpieczne w większości przypadków może i na pewno doprowadzi do zwątpienia w swoje umiejętności i te nasze szybowania nad koronami drzew wyszacuje bezduszne ustrojstwo na 3- 4 m . :D :D
zawsze możemy wtedy zrzucić na błąd urządzenia .
ale niesmak pozostanie :D .
Więc polecam zastanowić się przed zakupem . :lol:

Przeżyłem to niestety.... :?
Sprowadza na ziemię... :doh:

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 paź 2016, 08:08

Podobnie jest ze skokami na kamerce... Normalnie nad drzewami, a potem szuka sie tych skoków na nagraniu... :D

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post14 paź 2016, 09:28

Ja używam Woo i nie narzekam. Działa OK. Nie miałem takich problemów jak Byku, że raz działa, raz nie działa.
Myślę, że Woo2 będzie mogło konkurować z Piq bo też będzie miał obroty, etc.

Jednego czego mi brakuje w Woo i Piq też tego chyba nie ma, to pomiar prędkości. Fajnie by było gdyby wszystko było w jednym miejscu. Trasa, km, prędkości, skoki, etc.

Natomiast to czy wiem ile skoczyłem od razu czy po sesji to nie ma znaczenia. Nawet fajnie jest jak się schodzi z dechy z niepewnością czy będzie rekord życiowy czy nie.

Włączam Woo i zapominam, że go mam. Gdybym mógł to bym pewnie sprawdzał za każdym razem ile było. A ja wiem doskonale, który był ten najwyższy w sesji. Doskonale wiadomo czy się jest na 9 metrach czy na 4-5.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post14 paź 2016, 10:00

JanuszD pisze:
Jednego czego mi brakuje w Woo i Piq też tego chyba nie ma, to pomiar prędkości. Fajnie by było gdyby wszystko było w jednym miejscu. Trasa, km, prędkości, skoki, etc.
.

o tak :!: jeszcze prędkość, odległość i trasa na mapce i byłoby pięknie :D ale to pewnie byłaby konieczność dodania gps to tych urządzeń.

A jak z różnicą w cenie piq i woo?

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 paź 2016, 10:19

i najwazniejsze jak z precyzją pomiaru.. gdyby ktoś miał dwa i na jednej desce przymocował..

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post14 paź 2016, 10:30

andrzejwodejszo pisze:i najwazniejsze jak z precyzją pomiaru.. gdyby ktoś miał dwa i na jednej desce przymocował..


i co ??? jeden pokaże 5 a drugi 5,2 metra i co ?
Dla mnie to akurat jest mniej ważne , to mi służy do zabawy z samym sobą i czy kolega skoczył o 15 cm wyżej czy niżej mi wisi .Rozumie że jak ktoś chce sobie wytatuować rekord na ramieniu to jest istotne ...... :D ważniejsze jest czy powtarzalność pomiaru jest stała .

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post14 paź 2016, 10:32

Piotrbyku pisze:
andrzejwodejszo pisze:i najwazniejsze jak z precyzją pomiaru.. gdyby ktoś miał dwa i na jednej desce przymocował..


i co ??? jeden pokaże 5 a drugi 5,2 metra i co ?
Dla mnie to akurat jest mniej ważne , to mi służy do zabawy z samym sobą i czy kolega skoczył o 15 cm wyżej czy niżej mi wisi .Rozumie że jak ktoś chce sobie wytatuować rekord na ramieniu to jest istotne ...... :D ważniejsze jest czy powtarzalność pomiaru jest stała .


Amen !

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 paź 2016, 10:38

Piotrbyku pisze:
andrzejwodejszo pisze:i najwazniejsze jak z precyzją pomiaru.. gdyby ktoś miał dwa i na jednej desce przymocował..


i co ??? jeden pokaże 5 a drugi 5,2 metra i co ?
Dla mnie to akurat jest mniej ważne , to mi służy do zabawy z samym sobą i czy kolega skoczył o 15 cm wyżej czy niżej mi wisi .Rozumie że jak ktoś chce sobie wytatuować rekord na ramieniu to jest istotne ...... :D ważniejsze jest czy powtarzalność pomiaru jest stała .


20cm nie robi różnicy. Chodzi mi raczej o dwa metry różnicy przy 5 metrowym skoku.

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post14 paź 2016, 10:57

JanuszD pisze:Ja używam Woo i nie narzekam. Działa OK. Nie miałem takich problemów jak Byku, że raz działa, raz nie działa.
Myślę, że Woo2 będzie mogło konkurować z Piq bo też będzie miał obroty, etc.

Jednego czego mi brakuje w Woo i Piq też tego chyba nie ma, to pomiar prędkości. Fajnie by było gdyby wszystko było w jednym miejscu. Trasa, km, prędkości, skoki, etc.

Natomiast to czy wiem ile skoczyłem od razu czy po sesji to nie ma znaczenia. Nawet fajnie jest jak się schodzi z dechy z niepewnością czy będzie rekord życiowy czy nie.

Włączam Woo i zapominam, że go mam. Gdybym mógł to bym pewnie sprawdzał za każdym razem ile było. A ja wiem doskonale, który był ten najwyższy w sesji. Doskonale wiadomo czy się jest na 9 metrach czy na 4-5.

:D
Ja się zraziłem do woo bo wywaliłem jumpa ryzykując życie i świnia nie zapisał mi wyniku :( :( :lol:

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post14 paź 2016, 13:33

andrzejwodejszo pisze:i najwazniejsze jak z precyzją pomiaru.. gdyby ktoś miał dwa i na jednej desce przymocował..

Gdzieś był opis testów dwóch woo na jednej desce. Różnice w pomiarach dochodziły do 30% :!: a to już jak dla mnie za dużo.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post14 paź 2016, 13:44

To chyba był xsenser i woo, róznice były duże. Między woo a piq są minimalne. A czy algorytm liczenia jest poprawny to inna broszka ;)

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post14 paź 2016, 14:33

Obrazek

też mi się wydaje ,że wynik jest zaniżony o co najmniej o 50 % . W każdym razie PIQ pokazał 8,2 a mój wewnętrzny sensor pokazał 16,4 :D :D :thumb:

Jutro przeskoczę 10 :D


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości