Best TS 15m 2015 szukam opini

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post13 paź 2016, 21:34

Cześć :) Szukam opinii o TS-ie 15m, bo chciałem kupić Dice-a (również open c) , ale nie robią takich dużych
Cel- freestyle/wakestyle na słabym wietrze
no i fajnie jak ktoś opisałby jak u niego z dołem, waże 88kg i dechy mam przeróżne , ale docelowo chciałem go używać z Clashem 138cm

Dzięki za każdą opinię !

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post17 paź 2016, 11:56

NEMO pisze:Cześć :) Szukam opinii o TS-ie 15m, bo chciałem kupić Dice-a (również open c) , ale nie robią takich dużych
Cel- freestyle/wakestyle na słabym wietrze
no i fajnie jak ktoś opisałby jak u niego z dołem, waże 88kg i dechy mam przeróżne , ale docelowo chciałem go używać z Clashem 138cm

Dzięki za każdą opinię !


Hej,

ja mam TS15m 2014.
Waże ok 90kg, w ostatnią sobotę pływałem na Jeziorsku - wiało 10kt na początku, potem w porywach max 15kt. Początkowo nie dałem rady pływać na TT (Supershinn 137x44 - szerszy niż większość) i pływałem strapless na Sninnsterze, który prawie działa jak jakieś drzwi TT - wtedy luzik, robiłem wysokość bez problemu. Potem odrobinę się rozwiało i wróciłem na Supershinna.
Jest bardzo stabilny w powietrzu - tu głównie uzda trzyma krztałt, nigdy nie zdarzyło mi się żeby spadł jak brakło wiatru, po prostu wisi i powoli cofa się w oknie - musiałoby chyba zejść mocno poniżej 10kt. Raz tak miałem, że zdechło (ale też nie spadł w niekontrolowany sposób, po prostu trzymałem za nisko i dotknąłem wody) i nie byłem w stanie wystartować bez przewracania na plecy - nie jestem pewien, ale myślę, że z 5-6 wtedy wiało tylko.
Wydaje się dosyć wolny przy granicznym wietrze, ale - niestety, nie mam porównania do większych latawców LW, jak nie jest granicznie - czuć, że duży, ale szybkość jest OK.
Poza tym - bardzo przyjemnie się na nim pływa, podskoczyć też można, bardzo łagodnie opuszcza na wodę. Na pewno lepiej ostrzy niż mój Obsession 12m...
Aha - nie pływam na razie UH, więc nie mam pojęcia jak by się jakieś tricki robiło, a latawiec ponoć się nadaje to tego.

Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post17 mar 2017, 14:51

Czy ktoś z Was jeszcze pływał na TSie i chciałby się podzielić opinią?
..bo kupiłem już , ale niestety jestem po operacji i do wody wskoczę dopiero w lipcu.
Chętnie poznam opinię o innych rozmiarach również?

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post17 mar 2017, 19:05

NEMO pisze:Czy ktoś z Was jeszcze pływał na TSie i chciałby się podzielić opinią?
..bo kupiłem już , ale niestety jestem po operacji i do wody wskoczę dopiero w lipcu.
Chętnie poznam opinię o innych rozmiarach również?


Best TS 15m 2015 najlepszy chyba mój zakup. W powietrzu zachowuje sie jak 12m z 2013m. Używam baru 47cm i po pływaniu nie bolą mnie łapy, uznałbym siły na barze jako małe nawet mniejsze niż w TS 12m z 2013. Najlepsze cechy dla mnie to sweetspot 10-12 węzłów przy desce 136 moja waga 65 kg. Góra zakresu porównwalna z 12m kajtami openc spokojnie wytrzymuje powyżej 20 węzłów . Praktycznie przestałem pływać na dużej desce ten kajt i 136 załatwia moje potrzeby wiatrowe. Dobrze trzyma w powietrzu czuć że hangtime jest dużo większy niż w przypadku 12m. Mniej ciągnie niż TS z 2013 roku.
Wypinać jeszcze sie nie wypinałem jestem po kilku sesjach na wodzie i kilkunastu snowkite. Problemem dla mnie ze względu na wagę może być podniesienie tego latawca w granicznym wietrze z wody.

Awatar użytkownika
NEMO
Posty: 3723
Rejestracja: 23 mar 2007, 10:17
Deska: C.L.A.S.H. 138
Latawiec: Dice 10m, RS 14m
Lokalizacja: Włocławek
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post21 mar 2017, 20:34

KrisIs pisze:
NEMO pisze:Czy ktoś z Was jeszcze pływał na TSie i chciałby się podzielić opinią?
..bo kupiłem już , ale niestety jestem po operacji i do wody wskoczę dopiero w lipcu.
Chętnie poznam opinię o innych rozmiarach również?


Best TS 15m 2015 najlepszy chyba mój zakup. W powietrzu zachowuje sie jak 12m z 2013m. Używam baru 47cm i po pływaniu nie bolą mnie łapy, uznałbym siły na barze jako małe nawet mniejsze niż w TS 12m z 2013. Najlepsze cechy dla mnie to sweetspot 10-12 węzłów przy desce 136 moja waga 65 kg. Góra zakresu porównwalna z 12m kajtami openc spokojnie wytrzymuje powyżej 20 węzłów . Praktycznie przestałem pływać na dużej desce ten kajt i 136 załatwia moje potrzeby wiatrowe. Dobrze trzyma w powietrzu czuć że hangtime jest dużo większy niż w przypadku 12m. Mniej ciągnie niż TS z 2013 roku.
Wypinać jeszcze sie nie wypinałem jestem po kilku sesjach na wodzie i kilkunastu snowkite. Problemem dla mnie ze względu na wagę może być podniesienie tego latawca w granicznym wietrze z wody.


Dziękuję Ci za to co napisałeś, w takim razie nie mogę się doczekać kiedy go przetestuję, szczególnie pod kątem unhooked, jestem też ciekaw jak będzie u niego z dolnym zakresem. Jeśli ktoś z Was jeszcze pływa na TSach niech się podzieli opinią :)

windrt
Posty: 14
Rejestracja: 16 lip 2014, 22:32
 
Post15 maja 2017, 22:16

Ja mialem 2016 Ts14. Fantastyczny latawiec, nawet lepszy od Gp. Szukaj 2016 lub 2017 roku. W 2015 bylo duzo problemów z wykonczeniem.

Pozdro.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron