Nosnosc lin north'a

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post06 lis 2016, 21:13

Jak w temacie. Interesuje mnie w sumie czy piąta linka ma taka sama wytrzymałość co lina nośna?

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2016, 11:12

Nie bo 5 linka jest tylko systemem bezpieczeństwa i jak widzisz jest luźna

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post07 lis 2016, 15:32

Kisiel pisze:Nie bo 5 linka jest tylko systemem bezpieczeństwa i jak widzisz jest luźna


Nie jest to prawda. Zarówno Rebel jak i np Vegas mają loaded 5th line czyli mają naprężoną 5-tą linkę a więc jest na niej obciążenie.

Natomiast odpowiadając na pytanie zadane przez Don Komorro, nie widzę powodu dla którego miałaby mieć mniejszą wytrzymałość, jest zrobiona z takiej samej linki.

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lis 2016, 21:34

Yyyy no a ja dalej się nie zgadzam.. Tzn może jakieś naprężenia są ale minimalne w porównaniu do reszty linek bo przecież wszystkie są napięte a przy depowerowaniu 5ta robi się luzniejsza więc luźna linka nie może przenosić obciążenia.. Chyba że się mylę to tłumacz mi proszę dalej :wink:

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post08 lis 2016, 07:40

Panowie chodzi mi i wytrzymałość nie o jej udział w przenoszeniu sił. Linka wyglada tak samo niby ale wole miec pewność a nigdzie takiej informacji nie znalazłem... Ma ktoś pewność?

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2016, 11:46

No to mówię, że nie ma takie samej nośności ponieważ ma inną średnicę.. Ale do czego Ci taka wiedza jest potrzebna? Ciekawość czy wymienić chcesz?

Awatar użytkownika
don Komorro
Posty: 957
Rejestracja: 27 sie 2007, 15:56
Latawiec: ss fuel
Lokalizacja: Gdańsk "Czarna dupa"
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post08 lis 2016, 17:28

W sumie jak teraz patrzę to niedoprecyzowalem. 5 linka składa sie z kilku linek połączonych ze sobą. Jedna przechodzi przez bar itd. Te sa dość mocne ale nie o nie mi chodzi. Ostatni fragment 5 linki jest linka taka jak linki nośne czy sterowki i o ten fragment mu chodzi. Np sling ma rożne nośności na sterowkach i nośnych ale tam widac różna średnicę. I tu rodzi sie moje pytanie, czy north bawi sie w linki rożnych nośności? Odpowiadając na pytanie po prostu przerobilem bar 5 linkowy na 4 odpinajac jedna nośna i teraz zastanawiam sie czy bedzie grało...

Awatar użytkownika
Piotrbyku
Posty: 2444
Rejestracja: 02 mar 2010, 10:56
Deska: BraCuru , Moses -Onda
Latawiec: Soul, Soul ,Soul, Capa
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 70 razy
 
Post08 lis 2016, 19:46

jeśli zachowałeś V to będzie OK .bar 5-th mają rozejście linek nośnych wysoko . a 4-th nisko i wypięcie samej 5-tej trochę zmieni ustawienia .
W nowym klik barze na 2017 jest 5-ci i 4-ro linkowy , do czterolinkowego dopina się piątą ale zmienia się też punkt rozejścia linek nośnych .ale sama wytrzymałość linek powinna być OK

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post08 lis 2016, 19:57

don Komorro pisze:W sumie jak teraz patrzę to niedoprecyzowalem. 5 linka składa sie z kilku linek połączonych ze sobą. Jedna przechodzi przez bar itd. Te sa dość mocne ale nie o nie mi chodzi. Ostatni fragment 5 linki jest linka taka jak linki nośne czy sterowki i o ten fragment mu chodzi. Np sling ma rożne nośności na sterowkach i nośnych ale tam widac różna średnicę. I tu rodzi sie moje pytanie, czy north bawi sie w linki rożnych nośności? Odpowiadając na pytanie po prostu przerobilem bar 5 linkowy na 4 odpinajac jedna nośna i teraz zastanawiam sie czy bedzie grało...


Linki northa od V (dwie sterówki plus piąta podpięte do kółka) mają taką samą średnicę i taką samą nośność. To również te same linki co sterówki.
Od V do bloczka od trymera idzie dużo grubsza przenosząca całą siłę i "wokół" niej idzie linka bezpieczeństwa, która może być lekko luźna a jak zaciągniemy trymer to zwisa lóźno. Na mój gust jest identyczna co pozostałe linki.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post08 lis 2016, 21:39

Kisiel pisze:No to mówię, że nie ma takie samej nośności ponieważ ma inną średnicę.. Ale do czego Ci taka wiedza jest potrzebna? Ciekawość czy wymienić chcesz?


Może w różnych rocznikach jest różnie, natomiast 2013, 2014 i 2015 średnica jest identyczna. Nie zamierzam się kłócić, empirycznie to mogę tylko powiedzieć, że przy trymowaniu baru nigdy nie miałem różnych długości linek nośnych i piątej. Natomiast różnice pomiędzy nośnymi i sterującymi i owszem.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post24 lis 2016, 10:11

Kisiel pisze:Yyyy no a ja dalej się nie zgadzam.. Tzn może jakieś naprężenia są ale minimalne w porównaniu do reszty linek bo przecież wszystkie są napięte a przy depowerowaniu 5ta robi się luzniejsza więc luźna linka nie może przenosić obciążenia.. Chyba że się mylę to tłumacz mi proszę dalej :wink:


Że tak pozwolę sobie wrócić do tematu. Ten sam bar, dwa różne modele Northa, dwa inne zachowania.

Rebel jest podczepiony do baru w 6 punktach. Piąta linka jest podłączona do latawca w 2 miejscach. Cały czas naprężenie jest takie samo (pełna moc, pełny depower)
Dice podpięty jest w 5 miejscach i 5 linka jest połączona z latawcem w 1 miejscu. Dice ma piątą linkę luźną.

Nie mniej jednak, jako, że bar jest ten sam, to pozostaję przy swoim, że piąta linka jest taka sama jak pozostałe.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

cron