Cabrinha FX 2017 8m

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
dreadless
Posty: 785
Rejestracja: 13 wrz 2007, 23:22
Deska: SS Vision, Xenon Prisma 6'0
Latawiec: RPM 2014
Lokalizacja: z Nienacka ;)
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 lis 2016, 20:43

Hejka.
Rzadko tu zaglądam ale ponieważ miałem ostatnio okazję, dzięki uprzejmości Surf24.pl, dogłębnie oblatać nowego FX na 2017 a że miło mnie zaskoczył to stwierdziłem że dla osób szukających tu informacji na ten temat coś napiszę.

Latawiec: Cabrinha FX 2017
Rozmiar: 8m

Wcześniej miałem styczność tyko z dużymi rozmiarami tego latawca i to jeśli się nie mylę z rocznika 2015 i poza tym że był bardzo przyjemny na barze (nie za ciężki, nie za lekki - w sam raz) jak na 12m był zwrotny i że w granicznych warunkach nie przepadał to niewiele więcej mogę powiedzieć. Tą 8kę przez tydzień mogłem oblatać wiatrach od 20 do 35knt (Levante wiało ;P )
Po napompowaniu moją uwagę przykuła uzda z bloczkami (nie przepadałem do tej pory za tym rozwiązaniem) i dość cienki profil tuby głównej co na 30+knt nie wróżyło najlepiej.
Ku mojemu zaskoczeniu latawiec bardzo stabilny, nie myszkuje, nie łamie się, nawet przy dużych szkwałach… Mało jest tak dobrych 4 linkowych konstrukcji. Mimo mniejszego rozmiaru nie był nadpobudliwy i bardzo podobnie pracował co wymieniona wcześniej 12tka.

Jeżeli chodzi o skoki to chwilę mi zajęło zanim się w niego wpływałem bo RPM do którego przywykłem był bardziej dla mnie intuicyjny. Natomiast skoki i kiteloopy na tym latawcu to naprawdę miłe doświadczenie. Winda i noszenie ogromne przy odpowiednim wietrze, w pełni kontrolowane. Generowanie mocy podczas kiteloopa płynne i równomierne, od samego jego początku - bez trudnego dla niektórych do opanowania szarpnięcia w trakcie.

Unhooked nie poskakałem bo do testu dostałem bar z fireballem, który nie koniecznie się do tego nadaje.
Generalnie jestem mile zaskoczony przede wszystkim super stabilnością i windą. Jeżeli tak mają się sprawdzać bloczki w szkwałach to dla mnie bomba.

PS>post ten skierowany do tych którzy chcieli by się tego i owego dowiedzieć a nie do tych szukających rozrywki w pisaniu mniej lub bardziej inteligentnych komentarzy

zojsan
Posty: 1194
Rejestracja: 18 maja 2013, 07:32
Deska: SU-2, SPLEENE Door
Latawiec: Cabrinha FX 7.10.14
Lokalizacja: Lubelskie
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 33 razy
 
Post18 lis 2016, 16:15

Bardzo przydatne... :thumbsup:
jakie zauważyłeś różnice w porównaniu do FX 2015
te bloczki...
cieńsza tuba...

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2017, 21:22

Myślałem, ze w 2017 nie ma bloczków:
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... y9Yalaogoc

1:52 8m kite nie ma bloczkow. Cos sie zmienilo ? :)

P.S Moja 9m jutro do odbioru bedzie!! :twisted:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości