Ciepłe rękawice

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
lucka
Posty: 683
Rejestracja: 19 mar 2006, 23:56
Lokalizacja: 3city
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2016, 12:15

Wirtam .Jako że zimno się zrobiło , muszę zabezpieczyć się termicznie bo moje rękawice 2mm przestają się już sprawdzać.Przymieżam się do zakupu Rękawic neopren O'Neill Mitten 7mm ale mam obawy czy nie są zbyt sztywne do trzymania baru.Widziałem ostatnio w realu podobne 5mm i były dosyć miękke.Ale nie wiem jak wygląda to przy 7mm może ma ktoś doświadczenia i napisze pare słów .Ewentualnie może polecić bardzo ciepłe dobre rękawice.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2016, 12:27

mitteny to zdecydowanie najlepszy wybór jeśli mówimy o zimowym pływaniu. Żadne rękawice nie będą tak ciepłe ja właśnie dwu-palczaste.
W tej chwili do wyboru masz 3 modele rękawic O'neill mitten:

1. http://kite24.pl/rekawiczki/16-rekawicz ... &results=3
2. http://kite24.pl/rekawiczki/1069-rekawi ... &results=3
3. http://kite24.pl/rekawiczki/1985-rekawi ... &results=3

Trzeba wybrać kompromis między sztywnością i wytrzymałością. Zależy jak będziesz ich używał - 5mm mitteny Psycho SL są rękawicami najlżejszymi, najbardziej miękkimi przez co idealnie oddają czucie baru - niestety z racji swojej miękkości i wygody są tez najbardziej delikatne i wrażliwe na drapanie linka depowera, czy wciskanie się w otwór linki depowera w barze.
Jeśli planujesz pływać w ekstremalnie zimowych warunkach i pierwszorzędną sprawa jest temperatura - 7mm będą najcieplejsze kosztem sztywności z racji grubości.
Ostatnią opcją jest z grupy mitten O'Neill są rękawice Mitten Originals. Rękawice te to Materiał technobutter wewnątrz i nexkin na zewnątrz. Wytrzymałe na zewnątrz i ciepłe i szczelne w środku. Są nieco sztywniejsze niż mitteny Pscyho SL, ale są zdecydowanie wytrzymalsze. Ludzie wybierają różne modele w zależności od swoich potrzeb - są tacy którzy tak bardzo cenią sobie miękkość mittenów Psycho SL, że kupują drugą i trzecią parę i nie wyobrażają sobie pływać w sztywniejszych rękawicach. Są też tacy, którzy kupują inne modele i tez są bardzo zadowoleni. Generalnie których nie wybierzesz - będzie Ci bardzo ciepło - możesz tylko wymierać między wytrzymałością, a sztywnością.

Gdybyś miał więcej pytań pisz śmiało na priv, albo dzwoń 511830979 / www.kite24.pl

Awatar użytkownika
sebro
Posty: 365
Rejestracja: 23 maja 2007, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Brzeźno
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2016, 14:15

Lucka,
Nie kupuj Mittenów 7 mm - to są rękawice chyba tylko do surfa.
Mam wersję 5 mm i nie wyobrażam sobie, żeby komuś na kajcie było w nich za zimno. Mi zazwyczaj jest wręcz zbyt ciepło.
Obsługa baru - taka sobie. Wolałbym jednak coś cieńszego, a przede wszystkim o szerszym kroju. Dla mnie te rękawice są zbyt wąskie w palcach i przez to nie mogę porządnie chwycić baru, mimo, że mam wąską dłoń i wymieniałem na rozmiar większe niż wynika z tabelki. Może trzeba brać 2 rozmiary większe :doh:
Poza tym bardzo delikatne, ale to już chyba powszechnie wiadomo.
Jeśli te nowe wzmocnione Originals są sztywniejsze od starych 5 mm to raczej odradzam.

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2016, 14:27

Sprawdź dakine cold water mitt. Mają od razu zakrzywienie do baru. Minus ciężko włożyć. Jak będę kupowal to na nie ssię zdecyduje

Awatar użytkownika
lucka
Posty: 683
Rejestracja: 19 mar 2006, 23:56
Lokalizacja: 3city
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2016, 22:54

.Trochę mi się rozjaśniło .Decyzja zapadła :thumb:
Wielkie dzięki :notworthy: za pomoc .
Pozdrawiam i dozobaczenia nawodzie.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post24 lis 2016, 10:01

Rigus pisze:Sprawdź dakine cold water mitt. Mają od razu zakrzywienie do baru. Minus ciężko włożyć. Jak będę kupowal to na nie ssię zdecyduje


Pływałeś w tych rękawicach? Szukam właśnie ciepłych rękawic z zakrzywieniem, mam 3mm palczaste xcela zakrzywione i mogę w nich pływać cały dzień i jest pełen komfort. W 5 mm mittenach bezpalczastych nie lubię pływać bo nie mam komfortu. Wolę nawet w zimę pływać w 3mm, ale wiadomo, że za ciepło nie jest :)

Tak patrzę na zdjęcie i kciuk wydaje mi się pokryty materiałem, a nie neoprenem więc jesteś pewien, że one są wystarczające na zimę?
http://www.dakine.com/cold-water-mitt.html

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lis 2016, 20:29

Mierzyłem na spocie w aurze zimowej- rider nie narzekał na chłód . Dodatkowo na wewn stronie dłoni mają też inny materiał -jakby skórzany który pozwala na lepszy chwyt.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości