Deski Encore i SU2 Edge

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Wojtek Janaszek
Posty: 302
Rejestracja: 31 lip 2010, 22:37
Deska: Custom + One
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 21 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post07 gru 2016, 21:15

Cześć,

ktoś testował jakieś wakestylowe/newschoolowe deski od Encore? I jak się sprawuje SU2 Edge, bo jest wycenione dosyć wysoko... :)

Pozdro,
Wojtek

maniek1975
Posty: 709
Rejestracja: 27 gru 2007, 11:01
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post10 gru 2016, 17:32

Na EDGE pływam od jakiegoś czasu... Po pierwsze deska znakomicie wykonana wzmocniona carbonem i kewlarem ... Krawędzie mocno wzmocnione. Z uwagi na bardzo solidną konstrukcje nadaje się pod buty.. Deska w kształcie clasic ale sztywniejsza.. Deska jest lekka.W trakcie pływania od razu zauważalne ponadprzecietne ostrzenie.. Świetny pop. Porownywalem z 50/50 z 2017. Su jak dla mnie zdecydowanie lepiej wypada.. Może to kwestia ustawień ale na 50/50 mogłem pomarzyć o tak ostrym pływaniu.. 50 /50 nieco chlapała po nogawkach.. No i w su znacznie bardziej komfortowe pady.. Cena EDGE wyższa z uwagi na drogie materiały z jakich jest wykonana.. Podobna i tańsza jest bamboo ale to nie to do końca... Co ciekawe EDGE i bamboo można regenerować lakier...

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2017, 23:44

Pływamy z Wiktorem Kunem na Encore już drugi sezon. Deska wakestyle ( Nirvana ) jest bardzo dobrej jakości, posiada 4 kanały, dość płaski środek deski, średnią twardość i miękkie tipy. Bardzo ciekawa jest dla nas możliwość współpracy z producentem i bezpośredniego wpływu na wykonanie produktu. No i custom design... :wink: :thumb:

Na sezon 2017 w planie pogłębienie kanałów i zwiększenie rockera, deski powinny pojawić się na dniach :idea: :arrow:

Mieliśmy możliwość testować je przez 5 miesięcy w Brazylii, spisały się na medal :clap: :thumbsup:

coś tam sie da z niej wycisnąć ;)...

Obrazek

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post21 kwie 2017, 15:47

Edge mialem chwile na nogach i deska fajna przyjemna mimo twardosci nie jest jakas straszna przy ladowaniach. Szybko odpala, fajnie ostrzy i zdecydowanie lepiej sie prowadzi niz wczesniejsze SU2. Jedyny minus to te nowe pady i strapy SU2 - sa tak miekkie, ze masz wrazenie ze sie w nich topisz... przy mocniejszych ladowaniach stopa potrafila mi wjechac pod strapy i to sporo albo wypasc w ogole wiec na pewno biorac to deske poszukalbym alternatywnych okuc. (myslalem ze to moze moja waga ale kilka innych osob 60-70kg mialo podobne wrazenia przy splicie su2 )

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post29 kwie 2017, 10:03

mam customowy pierwowzór Egda (złożony pod dyktando Księcia zanim Edge trafił na linię).
jest to bardzo fajna deska. super drewniany feel, ale wyraźnie sztywniejsza niż 50. dla mnie bliżej jej do nhp niż do 50. ostrzy super, spoko ląduje i odpływa (chociaż oczywiście przy tej sztywności to zrozumiałe, że nie są to lądowania na poduchę).
fajnie zjada drgania! kartoflisko wciąga nosem, to jest w niej mega fajne, 4h sesji to nie problem.
klapki niestety po jednym wyjeździe zmieniłam, raz, że jednak size, a dwa, że są pokryte tak dziwnym-śliskim materiałem, że noga regularnie po wybiciu wypada. kiedyś klapki su2 były kryte czymś lepszym :/

Awatar użytkownika
shorty
Posty: 127
Rejestracja: 28 cze 2016, 22:57
Deska: 133/136/141
Latawiec: 9/12 RPM
Lokalizacja: Skierniewice
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 lip 2017, 12:50

a porpo SU2 On The Edge

na szczęście w hydro można deski Su-2 testować, więc wziąłem sobie edge na testy
normalnie pływam na Xenon Infra 133, wziąłem Edge coś koło 140 , licząc że zarówno upwind będzie lepszy niż na 133, jak i krawędź będzie bardziej osadzona (nie wiem jak inaczej to opisać)
niestety nic z tych rzeczy, cały czas miałem wrażenie że krawędź deski się ześlizguje, po prostu nie dało się trzymać tak mocno krawędzi jak w Infra, upwind też nie był jakiś super rewelacyjny (w porównaniu do xenona)
przy każdym wciśnięciu krawędzi miałem wrażenie jakby zaczynała skakać po wodzie (coś jak hamowanie na snowboardzie) jedyna rzecz która się zgadza, to jest dość lekka w porównaniu np z deskami nobile albo northa

być może moje wrażenia dotyczące tej deski spowodowane są że infra była moja pierwszą deską i jest to nie jako punkt odniesienia, ale moim zdaniem nie można mówić o Edge jako o desce wakestyle , takie moje zdanie.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości