North Rebel 2017 vs poprzednie lata

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Mikolpa
Deska: SU-2 Prorider 135, Trans 153
Latawiec: Rebel 9,12,14, Addiction 18
Postawił piwka: 61 razy
Dostał piwko: 70 razy

Post08 gru 2016, 19:43

Dla niektórych Rebel to najnudniejszy kite, ale jednak sporo ludzi go uwielbia i na nim pływa, ja należę do tych drugich.
Zakładam ten wątek bo Rebele 2017 to mocno zmienione lataki w porównaniu do poprzedników. Co raz więcej opini że to zupełnie inny kite i zmiany na plus.
Testowaliście? macie opinie? to piszcie, okaże się czy zmiany są na plus czy na minus.

Ja miałem do czynienia chwilę z 14m z 2017 i porównam ją do mojej 14 z 2014.
Krótko na nim pływałem żeby opisać wszystkie parametry ale dało się wyczuć że:
- Kite o wiele szybszy niż poprzednicy
- bardziej zwrotny i szybciej reaguje na ruchy
- mam też wrażenie że szybciej i ostrzej idzie na wiatr
- o wiele mniejsze siły na barze
- łatwiej się na nim skacze
- nieco lepszy dół

niestety za słabo wiało żebym mógł coś napisać o tym co mnie akurat najbardziej interesuje
- winda
- hengtime
- górny zakres
- stabilność
- zdolność przyjmowania szkwałów
- zakres depowera, czyli tak naprawdę zakres latwki

Coś wiecie więcej o 14m? jak inne rozmiary, 12, 9?

rafał.k
Kontaktowanie:

Post07 sty 2017, 20:45

witam ,mam 12 i 9 pływałem kilka razy 12 nie furka przy szybkim przeniesieniu po skokach,w przeciwięnstwie do poprzedników, reszta myślę ze zbytnio się nie zmieniła. zakres 12 i 9 rewelacja. 9 bardzo szybka. Przy zmianie długości linek w 12 i w 9 zakres wiatrów zwiększa się o ok 5 kn . W 12 m. nie wolno max skracać linek na barze przy minimalnym wietrze ,przy całkowitym zaciągnięciu baru wachlując gasimy latawkę . zaś wydłużenie linek przy zbyt mocnym wietrze super reakcje latawki. Cały wiatr spływa po krawędzi . gdy inni mają 9 można jeszcze poszaleć.9 zaskakuje prędkością i zakresem,

Awatar użytkownika
Mikolpa

Post08 sty 2017, 08:14

rafał.k pisze:witam ,mam 12 i 9 pływałem kilka razy 12 nie furka przy szybkim przeniesieniu po skokach,w przeciwięnstwie do poprzedników, reszta myślę ze zbytnio się nie zmieniła. zakres 12 i 9 rewelacja. 9 bardzo szybka. Przy zmianie długości linek w 12 i w 9 zakres wiatrów zwiększa się o ok 5 kn . W 12 m. nie wolno max skracać linek na barze przy minimalnym wietrze ,przy całkowitym zaciągnięciu baru wachlując gasimy latawkę . zaś wydłużenie linek przy zbyt mocnym wietrze super reakcje latawki. Cały wiatr spływa po krawędzi . gdy inni mają 9 można jeszcze poszaleć.9 zaskakuje prędkością i zakresem,

Dzięki za opinie :thumb:
A na temat windy i hangtime coś możesz powiedzieć? To samo co w poprzednich?

JanuszD
Deska: TS/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 20 razy

Post08 sty 2017, 09:15

Mikolpa,
Jeśli chodzi o siły na barze, miałeś takie same ustawienia HARD/SOFT? bo jest zasadnicza różnica zarówno w zachowaniu kajta no i w siłach na barze właśnie. Ja mam 2016.

Awatar użytkownika
Mikolpa

Post08 sty 2017, 13:12

JanuszD pisze:Mikolpa,
Jeśli chodzi o siły na barze, miałeś takie same ustawienia HARD/SOFT? bo jest zasadnicza różnica zarówno w zachowaniu kajta no i w siłach na barze właśnie. Ja mam 2016.

Różnice w ustawieniu są ogromne, wszystkie mam na hard :twisted: bo noszenie lepsze :wink: latawiec przez to sporo wolniejszy.
Pytam jak 2017 bo niby są sporo szybsze niż poprzednicy i nie tracą na noszeniu i zakresie.

Awatar użytkownika
KrisIs
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: TS GTS3
Postawił piwka: 20 razy
Dostał piwko: 11 razy

Post08 sty 2017, 16:25

Mikolpa pisze:
JanuszD pisze:Mikolpa,

Różnice w ustawieniu są ogromne, wszystkie mam na hard :twisted: bo noszenie lepsze :wink: latawiec przez to sporo wolniejszy.
Pytam jak 2017 bo niby są sporo szybsze niż poprzednicy i nie tracą na noszeniu i zakresie.

To jak macie to opisane na Rebelu Hard --mniejsze siły??? Mniejsze siły to podpięcie bliżej końca tipu a tym szybsza reakcja, skrętność i przy okazji wyciąganie w górę.
Czy macie jakąś regulację uzdy na środku latawca?
A już kumam ale dalej nie rozumiem dlaczego hard miałby dawać więcej w górę
Obrazek

Awatar użytkownika
Mikolpa

Post08 sty 2017, 18:28

KrisIs pisze:
Mniejsze siły to podpięcie bliżej końca tipu a tym szybsza reakcja, skrętność i przy okazji wyciąganie w górę.
Czy macie jakąś regulację uzdy na środku latawca?
A już kumam ale dalej nie rozumiem dlaczego hard miałby dawać więcej w górę

Bliżej tipów to mniejeze siły, szybszy kite, łatwiejsze kiteloop i łatwiej się skacze co nie znaczy wyżej :wink:
Dalej tipów to większe siły, lepsze czucie, wolniejszy kite, lepsze skoki.
Bardziej zaciągasz kite co przekłada się na windę i hangtime, sprawdzone uwierz :wink: w addiction też.

Obrazek

Wróć do „Recenzje & Opinie”