ozone enduro

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post25 lut 2017, 23:57

hej, ktoś miał okazje popływać na tym latawcu ?

Awatar użytkownika
Bax
Posty: 170
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:30
Deska: SU-2 ProSeries 2013
Latawiec: Ozone Enduro 12 i 8m
Lokalizacja: Pabianice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 lut 2017, 08:24

Cześć.

Pływam na secie 12 i 8m. Poprzednio na Catalystach od 2012 roku.
Co chcesz wiedzieć ?

Pozdro.

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post28 lut 2017, 18:01

hej,
myślę nad zmianą setu i zastanawiam się nad Enduro własnie 8 i 12 .
myślę o Cabrinha FX lub właśnie ENDURO .
szukam latawki dość szybkiej na której można zakręcić od czasu do czasu dobrego KL , z dobrą windą , pływanie głównie w haku choć ostry plan mam na naukę UH na ten sezon i chciałbym latawiec uniwersalny choć bardziej w kierunku freestyle,
Jak z faktycznym zakresem przy Twojej wadze ? czy możesz napisać jakie masz porównanie z Catalystami ? generalnie jakie wrażenia

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post28 lut 2017, 21:39

Z tej ligi masz jeszcze Dice i podobno union powinien podchodzić charakterystyką pod Twoje wymagania. Hydro i tym i tym handluje. Naish wprowadza Dash na ten rok, zastępuje parka HD.

P.S. Do zobaczenia na spocie :thumb:

Awatar użytkownika
ls84
Posty: 157
Rejestracja: 01 paź 2014, 16:19
Deska: Clash 2.0 138
Latawiec: Bandit Cronix Best
Lokalizacja: Poznan
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post01 mar 2017, 19:28

Wrogu pisze:Z tej ligi masz jeszcze Dice i podobno union powinien podchodzić charakterystyką pod Twoje wymagania. Hydro i tym i tym handluje. Naish wprowadza Dash na ten rok, zastępuje parka HD.

P.S. Do zobaczenia na spocie :thumb:


co do Uniona to jak najbardziej. Dice podobno nie jest az taki rewelacyjny i dosc slaby dolny zakres- Vegas daje wiecej frajdy.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post01 mar 2017, 23:32

Vegas daje wiecej frajdy, ale ma zdecydowanie gorszy dol od dice, testowałem 12m vs 12m. Na dice poplyne pod wiatr, gdy na vegasie jeszcze nie. Ale to nie temat o NKB i nie o C a o hybrydach. Akurat autor wątku ma to szczęście, że w sezonie powinien móc wytestować FX, enduro i jeśli zechce to dice i vegasa na swoim homespocie :thumb:

Awatar użytkownika
3msto
Posty: 534
Rejestracja: 04 paź 2009, 20:29
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 45 razy
 
Post02 mar 2017, 05:50

FX testy będą, northy może koledzy jak nie będą się bali że popsuje to też dadzą się przepłynac :lol:
ale jeszcze ten enduro mnie kusi.
Pływam teraz na ozonach reo nie do konca :oops: pasujących do mojego stylu ale jestem bardzo zadowolony z jakości tej marki dlatego rozważam to enduro ...
Ktoś coś jakieś opinie.... o tym konkretnym modelu ?

P.s. Wrogu widzimy się na wodzie :thumb:

Awatar użytkownika
Bax
Posty: 170
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:30
Deska: SU-2 ProSeries 2013
Latawiec: Ozone Enduro 12 i 8m
Lokalizacja: Pabianice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 mar 2017, 10:57

Po południu coś skrobnę.

Awatar użytkownika
Bax
Posty: 170
Rejestracja: 09 maja 2010, 13:30
Deska: SU-2 ProSeries 2013
Latawiec: Ozone Enduro 12 i 8m
Lokalizacja: Pabianice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 mar 2017, 11:58

3msto pisze:FX testy będą, northy może koledzy jak nie będą się bali że popsuje to też dadzą się przepłynac :lol:
ale jeszcze ten enduro mnie kusi.
Pływam teraz na ozonach reo nie do konca :oops: pasujących do mojego stylu ale jestem bardzo zadowolony z jakości tej marki dlatego rozważam to enduro ...
Ktoś coś jakieś opinie.... o tym konkretnym modelu ?

P.s. Wrogu widzimy się na wodzie :thumb:


Co do jakości to jesteśmy zgodni że to pierwsza liga. Największa rewolucja w Catalystach nastąpiła w 2013 roku. Rocznik 2012 był niesamowicie potulnym latawcem z minimalnymi siłami na barze czyli idealny na pierwsze kroki.
Enduro to jak na razie najbardziej udoskonalona wersja Cata z 2013 roku.

Zalety :
Bardzo dobry zakres wiatrowy ( 80kg deska 138/42 zaczynam jak nie spada poniżej 10 knt, ósemkę mogę rozkładać jak nie spada poniżej 16 knt )
Bardzo dobrze przyjmuje szkwały
Duże możliwości konfiguracji latawca
Responsywność ( natychmiastowa odpowiedż na ruchy barem )
Dobra winda i hangtime
Doskonałe czucie na barze
Bardzo wygodny bar
Prostota ( brak bloczków i innych bzdetów typu sprężyny przy barze )
Łatwość odsprzedaży

Wady :
Cena
Regulacja długości linek sterujących przy latawcu ( w poprzednich rocznikach przy barze )
Dla niektórych - brak stopera na barze

Generalnie osobiście jestem bardzo zadowolony. Latawki na których miałem okazję popływać nie przekonały mnie na razie do zmiany.

Jeżeli chcesz się przepłynąć to nie ma problemu. Na PW podam Ci numer telefonu to się umówimy.

Pozdro.

Karol_Xka
Posty: 84
Rejestracja: 22 sty 2013, 15:43
 
Post02 mar 2017, 12:31

Bax pisze:
3msto pisze:FX testy będą, northy może koledzy jak nie będą się bali że popsuje to też dadzą się przepłynac :lol:
ale jeszcze ten enduro mnie kusi.
Pływam teraz na ozonach reo nie do konca :oops: pasujących do mojego stylu ale jestem bardzo zadowolony z jakości tej marki dlatego rozważam to enduro ...
Ktoś coś jakieś opinie.... o tym konkretnym modelu ?

P.s. Wrogu widzimy się na wodzie :thumb:


Co do jakości to jesteśmy zgodni że to pierwsza liga. Największa rewolucja w Catalystach nastąpiła w 2013 roku. Rocznik 2012 był niesamowicie potulnym latawcem z minimalnymi siłami na barze czyli idealny na pierwsze kroki.
Enduro to jak na razie najbardziej udoskonalona wersja Cata z 2013 roku.

Zalety :
Bardzo dobry zakres wiatrowy ( 80kg deska 138/42 zaczynam jak nie spada poniżej 10 knt, ósemkę mogę rozkładać jak nie spada poniżej 16 knt )
Bardzo dobrze przyjmuje szkwały
Duże możliwości konfiguracji latawca
Responsywność ( natychmiastowa odpowiedż na ruchy barem )
Dobra winda i hangtime
Doskonałe czucie na barze
Bardzo wygodny bar
Prostota ( brak bloczków i innych bzdetów typu sprężyny przy barze )
Łatwość odsprzedaży

Wady :
Cena
Regulacja długości linek sterujących przy latawcu ( w poprzednich rocznikach przy barze )
Dla niektórych - brak stopera na barze

Generalnie osobiście jestem bardzo zadowolony. Latawki na których miałem okazję popływać nie przekonały mnie na razie do zmiany.

Jeżeli chcesz się przepłynąć to nie ma problemu. Na PW podam Ci numer telefonu to się umówimy.

Pozdro.


Ja przy konfiguracji dodałby jeszcze, że jest jest możliwość zmiany profilu latawca na bardziej otwarty lub C przepinając supły na bridlach. Dzięki temu zmieniamy sobie charakterystykę bardziej w stronę freeride lub freestyle. Co prawda slack na linkch nie jest taki jak w C4 na ustawieniu freestyle ale latawiec daje radę przy skokach unhooked. Enduro to fajna, uniwersalna latawka.

3msto odezwij się na priv, to zrobię ci ofertę na nowy jeśli będziesz zainteresowany.

Pozdr. :thumb:

http://makanisurfshop.com/

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post02 mar 2017, 15:28

Najbardziej podobny do Enduro latawiec to Core GTS 3/4 konstrukacja,zakresy, ceny i możliwości regulacyjne tj charakterystyki wave/wake/ride.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron