Zestaw dla dwojga

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post31 maja 2017, 13:24

Cześć,

Mam sporą zagwostkę i chciałem poradzić się wśród lepszych i z większym bagażem doświadczeń ;) Ogólnie chcę uzupełnić zestaw o jeszcze jeden czy dwa latawce (raczej jeden)

Otóż tak - założenie jest takie żeby na zestawie pływały 2 osoby - ja (80kg) i żona (65kg). na chwilę obecną mam następujące latawce z teoretycznymi zakresami wiatrowymi:
latawiec AIRUSH DNA 17m2 – 2016 6 – 17 węzły
latawiec ??????
latawiec AIRUSH DNA 12 m2 – 2013 10 – 25 węzłów
latawiec NAISH ALANA 10 m2 – 2014 14 – 26 węzły
latawiec AIRUSH LITHIUM 8m2 – 2011 15 – 33 węzły

do tego deskę NOBILE T5 134x41 i Su2 BigFoot 150x45 i bar Airush i Naish

W zasadzie do tej pory pływałem na 17 i 12 i byłem przekonany do Airusha, ale na Sycyli miałem okazję popływać na 10 NAISHa i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie (kiedyś nad naszą Zatoką próbowałem na nim pływać i przy za małym wietrze przepadał mi niemiłosiernie ...).

I teraz do meritum - chcę dokupić jeszcze latawiec pomiędzy 17 i 12 żeby dało się pływać równocześnie przy wietrze rzędu 10knt - chciałem kupić DNA 14m2 razem z barem - tylko zakres wiatrowy 17 i 14 jest prawie identyczny i jeśli chodzi o górę to nie ma róznicy żadnej prawie a druga sprawa to czy DNA to dobry latawiec (ekonomicznie na pewno nie ma lepszego) i warto iść w tą markę czy nie zmienić na coś innego - jak tak to na co (na tą chwilę pływam w dwie strony i skaczę, nie planuję sztuczek UH, raczej większe skoki, graby czy inne obroty). Tylko teraz pytanie czy skoro mam już 3 AIRUSH to warto zmieniać producenta - wtedy bar inny (niby do obejścia, bo pigtailsy mam żeby łączyć NAISH-AIRUSH) i wszystko inne a tak charakterystyka latawca chociaż taka sama - druga sprawa że rozmiar 14 to raczej do pływania prawo-lewo a nie do szleństw i może wtedy AIRUSH wystarczy a np. zmieniać 8m2 na coś innego (choć w najgorszym stanie jest 12m2 bo najczęściej pływana). Myślałem też o dokuieniu jeszcze DNA 10m2 bo ta ALANA ma zakres wiatrowy bardziej jak 8 niż 10 a ta 12 jest w stanie średnim

I co byście doradzili czy zmienili na moim miejscu ?

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post01 cze 2017, 11:06

no nikt nic ?

to może jak macie zestawy latawcy to kupujecie 17 i 14 ?

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post01 cze 2017, 11:11

Miałem Rebele 6, 8, 10, 12 i Dyno 15
Mam XR4: 7, 9, 11, 13,5
na 6 i 15 prawie nie pływałem więc zmieniłem z 5 latawców na 4.
Ja 82, kobieta 51.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post01 cze 2017, 11:28

JanuszD pisze:Miałem Rebele 6, 8, 10, 12 i Dyno 15
Mam XR4: 7, 9, 11, 13,5
na 6 i 15 prawie nie pływałem więc zmieniłem z 5 latawców na 4.
Ja 82, kobieta 51.


no widzisz u mnie jeśli chodzi o pływanie i użycie latawcy w Polsce to: 12 (50%), 17 (35%) i reszta 8/10, za granicą bardziej się to przesuwa w kierunku 10 i 12 ale w tym roku byłem w Egipcie, na Sardynii i Sycylii i za każdym razem był potrzebny 17m2

ale tak czy inaczej widzę że wszystkie latawce masz jednej firmy, więc raczej kupować DNA 14 niż inny

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post01 cze 2017, 12:54

AlMastar pisze:Cześć,

ale na Sycyli miałem okazję popływać na 10 NAISHa i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie (kiedyś nad naszą Zatoką próbowałem na nim pływać i przy za małym wietrze przepadał mi niemiłosiernie ...).


I co byście doradzili czy zmienili na moim miejscu ?

Naish Alana to damska wersja Parka, a ten przy słabym wietrze lubił przepadać. Spróbuj Naish Pivot 12m2 bo on am dół lepszy niż Park 14m2, a co najważniejsze nie przepada tak szybo w dziurach jak inne.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post01 cze 2017, 18:50

apek pisze:
AlMastar pisze:Cześć,

ale na Sycyli miałem okazję popływać na 10 NAISHa i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie (kiedyś nad naszą Zatoką próbowałem na nim pływać i przy za małym wietrze przepadał mi niemiłosiernie ...).


I co byście doradzili czy zmienili na moim miejscu ?

Naish Alana to damska wersja Parka, a ten przy słabym wietrze lubił przepadać. Spróbuj Naish Pivot 12m2 bo on am dół lepszy niż Park 14m2, a co najważniejsze nie przepada tak szybo w dziurach jak inne.


to może lepiej Pivot 14m2 ? a czy gdzieś można znaleźć zakresy wiatrowe tych latawcy bo jakoś w necie nie mogę znaleźć ... i czy bar do Pivota i Alany będzie taki sam ? Bo wtedy pasowałoby wszystko jak należy po zastosowaniu odpowiednich supełków ;)

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post01 cze 2017, 20:00

Moim zdaniem jest optymalnie, jeśli musisz koniecznie coś kupić to zamień Alanę na coś z większym zakresem wiatrowym tak żeby Twoja połówka mogła pływać na 10tce jak Ty będziesz na 12tce - macie set Airusha, dlaczego nie 10dna? Pływanie prawo-lewo, skoki .. wypinać się pewnie nie wypinasz, kiteloopów nie kręcicie...cała reszta jest bez problemu do opanowania na tym co macie :wink:
Taka moja opinia, jedna z wielu :wink:
pozdrawiam
Krzysiek

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post01 cze 2017, 21:05

a kiteloopa na DNA da radę zrobić ?

w zasadzie bardzo rozsądna opinia ;) i tak też planowałem zrobić, choć Alana zostaje bo jest naprawdę fajnym latawcem

i myślisz że nie jest za duży przeskok z 17 na 12 - tzn. ja na 17 a żona na 12 raczej się nie uda stąd był pomysł dokupeinia 14 i zamiast dna 10 jest alana 10 (choć ten latawiec ma zakres bardziej jak 8, więc może faktycznie 10 się by nadał)

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post02 cze 2017, 20:36

AlMastar pisze:
apek pisze:
AlMastar pisze:Cześć,

ale na Sycyli miałem okazję popływać na 10 NAISHa i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie (kiedyś nad naszą Zatoką próbowałem na nim pływać i przy za małym wietrze przepadał mi niemiłosiernie ...).


I co byście doradzili czy zmienili na moim miejscu ?

Naish Alana to damska wersja Parka, a ten przy słabym wietrze lubił przepadać. Spróbuj Naish Pivot 12m2 bo on am dół lepszy niż Park 14m2, a co najważniejsze nie przepada tak szybo w dziurach jak inne.


to może lepiej Pivot 14m2 ? a czy gdzieś można znaleźć zakresy wiatrowe tych latawcy bo jakoś w necie nie mogę znaleźć ... i czy bar do Pivota i Alany będzie taki sam ? Bo wtedy pasowałoby wszystko jak należy po zastosowaniu odpowiednich supełków ;)

Gdzieś się zagapiłem i nie odpowiedziałem. Faktycznie w necie nie znalazłem zakresu dla 2017, ale natrafiłem na coś na prawdę ciekawego. Polecam
https://www.seabreeze.com.au/forums/Kit ... ize?page=1
Bary są takie same 4 równe linki.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post02 cze 2017, 21:58

AlMastar pisze:a kiteloopa na DNA da radę zrobić ?

Sam nie umiem, ale widziałem na ostatnim wyjeździe, był koleżka który kręcił na dna10m...wyżej niż ja skakałem :oops: Oczywiście że się da, z tym że jak pisali koledzy w innych wątkach, są lepsze latawce do tego celu.
Moim zdaniem przy okolicach 80kg przeskok z 12 na 17m jest w sam raz, chyba że jeździsz na prognozę która zawsze się sprawdza :wink:

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post13 lip 2017, 20:57

może coś się zmieniło albo może się ktoś jeszcze wypowie ?

Na tapecie w zasadzie mam DNA 14, Pivota 12 lub 14 i Parka 14 - róznice oczywiście w cenie ;) skłaniam się w kierunka Naisha tylko cały czas zastanawiam się nad rozmiarem ...

może ktoś coś dorzuci i mnie przekona ? na razie apek mnie przekonuje do Pivota 12 bo zachwala nie swój latawiec ;)

ewentualnie może jakiś inny producent - przerobienie baru z supełków na pętelki czy na odwrót to żaden problem (teraz przerobienie Naish na Airush to 30 sekund), prawie kupiłem Bandita 6 14m - papierowo zakres wiatrowy miał najlepszy

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post17 lip 2017, 14:35

AlMastar pisze:może coś się zmieniło albo może się ktoś jeszcze wypowie ?

Na tapecie w zasadzie mam DNA 14, Pivota 12 lub 14 i Parka 14 - róznice oczywiście w cenie ;) skłaniam się w kierunka Naisha tylko cały czas zastanawiam się nad rozmiarem ...

może ktoś coś dorzuci i mnie przekona ? na razie apek mnie przekonuje do Pivota 12 bo zachwala nie swój latawiec ;)

ewentualnie może jakiś inny producent - przerobienie baru z supełków na pętelki czy na odwrót to żaden problem (teraz przerobienie Naish na Airush to 30 sekund), prawie kupiłem Bandita 6 14m - papierowo zakres wiatrowy miał najlepszy

Zachwalam Pivota 12 bo sprawdziełem go sam, ale mogą potwierdzić to również ci którzy odkpupili 12 -stki ode mnie, oraz inni którzy kupili nowe. Dzięki przesiadce na Pivoty z innych, w tym Naish Park, pływają więcej i szybko zrobili w pływaniu postępy.
Pivot jest łatwym latawecem, bardzo dobrze sprawdzajaćym się w nierównym wietrze, z bardzo dobrym dołem, łatwym st`rtem z wody, szybki z dobrą widną i hang timem.
Jeśłi zastanawiasz się nad rozmiarem, to Pivot 12m ma lepszy dół niż Park 14. Mam Pivota 14, ale używam go bardzo rzadko bo najcześciej wystarcza 12 sta z Naish Mega 136/42, czasem z większa deską Naish Obrit 152/45. Należy wiedzieć, że Piovot nie daje się tak mocno zdepowerować jak Park, czyli wcześniej trzeba będzie się przesiąść na mniejszy rozmiar. W modelu 2015 odczuwalna była większa siła na barze, ale kolejne roczniki już nie miały tej przypadłosci.
Poniżej link do recenzji Pivota 9 po testach przez test team:
http://www.kiteworldmag.com/gear/2017-n ... 9m-review/

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post17 lip 2017, 14:56

apek pisze:
AlMastar pisze:może coś się zmieniło albo może się ktoś jeszcze wypowie ?

Na tapecie w zasadzie mam DNA 14, Pivota 12 lub 14 i Parka 14 - róznice oczywiście w cenie ;) skłaniam się w kierunka Naisha tylko cały czas zastanawiam się nad rozmiarem ...

może ktoś coś dorzuci i mnie przekona ? na razie apek mnie przekonuje do Pivota 12 bo zachwala nie swój latawiec ;)

ewentualnie może jakiś inny producent - przerobienie baru z supełków na pętelki czy na odwrót to żaden problem (teraz przerobienie Naish na Airush to 30 sekund), prawie kupiłem Bandita 6 14m - papierowo zakres wiatrowy miał najlepszy

Zachwalam Pivota 12 bo sprawdziełem go sam, ale mogą potwierdzić to również ci którzy odkpupili 12 -stki ode mnie, oraz inni którzy kupili nowe. Dzięki przesiadce na Pivoty z innych, w tym Naish Park, pływają więcej i szybko zrobili w pływaniu postępy.
Pivot jest łatwym latawecem, bardzo dobrze sprawdzajaćym się w nierównym wietrze, z bardzo dobrym dołem, łatwym st`rtem z wody, szybki z dobrą widną i hang timem.
Jeśłi zastanawiasz się nad rozmiarem, to Pivot 12m ma lepszy dół niż Park 14. Mam Pivota 14, ale używam go bardzo rzadko bo najcześciej wystarcza 12 sta z Naish Mega 136/42, czasem z większa deską Naish Obrit 152/45. Należy wiedzieć, że Piovot nie daje się tak mocno zdepowerować jak Park, czyli wcześniej trzeba będzie się przesiąść na mniejszy rozmiar. W modelu 2015 odczuwalna była większa siła na barze, ale kolejne roczniki już nie miały tej przypadłosci.
Poniżej link do recenzji Pivota 9 po testach przez test team:
http://www.kiteworldmag.com/gear/2017-n ... 9m-review/


widzę że Naish przesunął system depowera nad bar, bo ten obecny jest dość niewygodny i ciężko się pociąga za linkę przy haku ...

A masz może gdzieś zakresy wiatrowe dla latawców z 2016-2017 bo jakoś Naish niechętnie je podaje w kataogu :/ Co do wybory 14 czy 12 to tak jak pisałeś PW że na większych rozmiarach nie pływasz a ja pływam zawsze kiedy można i kiedy daje radę (między innymi dlatego mam 17m2) i zastanawiam się jak to będzie przy przeskoku 17/12 albo czy da radę jednocześnie pływać na 12 i 17 w marnych warunkach wiatrowych - powiedzmy 8-10-12 knt. Z drugiej strony faktycznie te 17m2 to taka średnia przyjemność pływania ...

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post17 lip 2017, 16:58

To nie jest tak, że nie pływam, przy tych 10 węzłach pływam na 12 chociaż mam 14 i mogłoby się wydawać, że ta byłaby lepsza dla tych warunków. Ale 12 jest szybsza, łatwiej startuje z wody, łatwiej ją dynamicznie zaciąć do skoku, a na Domaniowie gdzie jestem najczęściej, wiatr jest bardzo zmienny i w dziurze jest za mało zarówno na 12 jak i na 14, w szkwale szybciej odpalę na 12 machnąwszy parę razy. 14 używam przy słabym równym wietrze termicznym, który powstaje w serii upałów i najczęściej jest on z kierunków południowo wschodnich.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

cron