Pomoc w wyborze pianki Quicksilver vs Niel Pryde vs ION vs Xcel

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
szp87
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2017, 16:04
Postawił piwka: 1 raz
 
Post05 cze 2017, 16:20

Witam,

Pierwszy post na forum więc bądźcie wyrozumiali. Chcę sobie kupić piankę i mam 4 do wyboru, jestem początkujący ukończone IKO II ale umiejętności zerowe albo bliskie zeru :-) ( dopiero zaliczyłem pierwsze 5-10metrowe "plyniecie"), pływanie głównie na zatoce gdańskiej kwiecień- październik. Grubośc waham się między 5/4 a 5/3. Z gory dzieki za pomoc i doradzenie która wydaje sie wam najrozsadniejsza. Do wyboru mam tylko te pianki:

Pianka ION Strike Semidry 5,5/4,5 DL Bleached Petrol/Red 2016
Pianka Xcel Axis X2 Fullsuit 5/4/3 LS S4AXK5 2015
Pianka Neil Pryde / NP Rise Fullsuit 5/4/3 GBS SU E044 C1 2016
Pianka Quiksilver 5/4/3mm SYNCRO Base BZ GBS AQYW103088 2017

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post05 cze 2017, 17:12

Ostatnia to chyba nie ma kurtyny na plecach... ja bym odrzucił z tego powodu. Prawdopodobnie najlepsza pod względem szczelności będzie ta z zamkiem z przodu (chociaż taka kurtynka zakładana przez głowę powinna być OK). Nie polecam pianek, które są 'gumowane' na dużej powierzchni - strasznie łatwo to się uszkadza, lepszy jersey. W ogóle, to kup Oneila ;)

Aha, jeszcze jedna uwaga - co do super hiper technologii schnięcia... to widzę tu wadę front-zipów, taką, że ciężko je wysuszyć - mają kilka zakładek/kieszonek przy zamku i kołnierzu i trzeba to wywijać raz w jedną, raz w drugą, wkładać coś, żeby dostęp powietrza był. Przy tych kurtynkach w back-zipach też to jest, ale tam jest tylko 1 takie miejsce. Aczkolwiek, to jest upierdliwe tylko jak chcesz piankę schować do szafy, bo jak pływasz dzień w dzień, to zupełnie nie ma znaczenia (to co dotyka ciała schnie b. szybko).

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post05 cze 2017, 17:32

Xcel najlepsza z tego zestawu, odradzam ION.

Awatar użytkownika
szp87
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2017, 16:04
Postawił piwka: 1 raz
 
Post05 cze 2017, 17:45

bartolomeo_n pisze:Ostatnia to chyba nie ma kurtyny na plecach... ja bym odrzucił z tego powodu. Prawdopodobnie najlepsza pod względem szczelności będzie ta z zamkiem z przodu (chociaż taka kurtynka zakładana przez głowę powinna być OK). Nie polecam pianek, które są 'gumowane' na dużej powierzchni - strasznie łatwo to się uszkadza, lepszy jersey. W ogóle, to kup Oneila ;)

Aha, jeszcze jedna uwaga - co do super hiper technologii schnięcia... to widzę tu wadę front-zipów, taką, że ciężko je wysuszyć - mają kilka zakładek/kieszonek przy zamku i kołnierzu i trzeba to wywijać raz w jedną, raz w drugą, wkładać coś, żeby dostęp powietrza był. Przy tych kurtynkach w back-zipach też to jest, ale tam jest tylko 1 takie miejsce. Aczkolwiek, to jest upierdliwe tylko jak chcesz piankę schować do szafy, bo jak pływasz dzień w dzień, to zupełnie nie ma znaczenia (to co dotyka ciała schnie b. szybko).



Czyli co z tego wg Ciebie by bylo godne uwagi ? Quicksilvera odrzuciles :) powiem szczerze, ze myslalem, ze ktorys producent/sprzet jest poprstu lepszy bardziej trwaly itp :)

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post05 cze 2017, 17:51

A ja nie odradzam ION'a, moja dziewczyna pływa od trochę ponad roku i jest bardzo zadowolona. W przeciwieństwie do pianki O'neila w której po miesiącu poodklejały się paski na szwach (więc te określenia, ze jest O'neil a potem są inne pianki do mnie nie przemawia, takie tam marketingowe gadanie).
Ja dla odmiany 3-ci rok używam Quicka synchro, z tym, że zapinanego z przodu i też jestem bardzo zadowolony. Pianka na polskie warunki idealna.
Z kolei mój kumpel zakupił w zeszłym roku jakiegoś mistic'a ze średniej półki i też jest bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2017, 19:17

Grubosc 5 to chyba na okres późna jesień - wczesna wiosna. Ile te pianki kosztują?

Awatar użytkownika
szp87
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2017, 16:04
Postawił piwka: 1 raz
 
Post05 cze 2017, 19:32

Więc tak :

Ion 749
Xcel 699
Neil 699
Quicksilver 639

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post05 cze 2017, 22:09

JanuszD pisze:(...) W przeciwieństwie do pianki O'neila w której po miesiącu poodklejały się paski na szwach (więc te określenia, ze jest O'neil a potem są inne pianki do mnie nie przemawia, takie tam marketingowe gadanie).(...)

A jak została załatwiona reklamacja?

Ja mam Oneila raczej z górnej półki - Psychotech'a 6/4 z TB2 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Buty - też Psychotech 5.5 - rewelka. Z kolei XCela butki (Infinity, też z "górnej") - podklejało się co nieco, rękawiczki XCela (Infinity) po 1 pływaniu dziury między palcami. Tanie rękawiczki Ascan Polar - chyba z 5. rok używam, całe... Piany XCela nie miałem - ale kojarzę paru b. zadowolonych... Piankę też mam starszą NP3000 (5/4) - sito, kleję po każdym pływaniu, ale komfort termiczny to chyba to czego kolega potrzebuje.
Faktycznie - Mystica zobacz, ponoć najlepszy stosunek jakość/cena. I mega ważne - jaką nie weźmiesz - dopasowana musi być!

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post06 cze 2017, 09:27

bartolomeo_n pisze:A jak została załatwiona reklamacja?


Nie istotne bo pianka jest od tego, żeby w niej pływać, a nie żeby ją reklamować. Szczególnie TAKIEJ firmy jak O'Neil :)

bartolomeo_n pisze:Ja mam Oneila raczej z górnej półki - Psychotech'a 6/4 z TB2 i złego słowa nie mogę powiedzieć.



Chyba w tym jest cały trik, że O'neil jest super, ale pod warunkiem, że masz ochotę wyłożyć ponad 1000. Natomiast w piankach po 500-600 złotych to nie widzę jakiejś mega przewagi techonologicznej i powodów do forowania tej marki.

Awatar użytkownika
szp87
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2017, 16:04
Postawił piwka: 1 raz
 
Post06 cze 2017, 09:46

A co do grubosci pianki ? moze wziac ciensza ? z tego co widze jak sa tabelki z temp to 3/2 by byla najbardziej odpowiednia

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post06 cze 2017, 09:51

Ja mam 5/4 i jest gitarka. Jak jest w niej zdecydowanie za ciepło (tzn. wlewanie wody już nie działa), to oznacza że obejdzie się bez pianki :D

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post06 cze 2017, 09:55

Na pewno nie byłaby odpowiednia na marzec/kwiecień/maj i wrzesień/październik/listopad kiedy najlepiej wieje. A i w czerwcu jak jest zimna woda to lepiej 5/4 niż 3/2.
Jak będzie 15-20 stopni, bez słońca i 25 węzłów to Cie wypiździ w 3/2 jak ta lala. Chyba, że jesteś Anglikiem i w listopadzie chodzisz w krótkim rękawku.

Awatar użytkownika
szp87
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2017, 16:04
Postawił piwka: 1 raz
 
Post06 cze 2017, 10:02

Okay, to zostane przy 5/4 co do modelu to chyba zdecydowalem sie na ten Xcela Axis X2 Fullsuit 5/4/3 LS S4AXK5 2015

masteryoda
Posty: 44
Rejestracja: 26 maja 2015, 15:00
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post06 cze 2017, 10:05

Na wiosnę+jesień 3/2 może być ciut mało. Teraz pływam w 5 i jest dobrze, ale dwa tygodnie temu na zatoce, gdy nawiedziły nas polskie Hawaje było np. za ciepło. Na półwyspie nigdy nie wiesz jak będzie. Mam piankę O'Neila bo była w bardzo dobrej cenie. Poprzednią miałem z Triborda z Decathlonu i jest spora różnica - ta nowa ma jakiś bardziej rozciągliwy neopren, łatwiej się ją zakłada, mniej krępuje ruchy. Obie mam z tylnym suwakiem. Odkryłem ich przyjemną właściwość - do taśmy służącej do rozsuwania suwaka można przywiązać czapkę ;)

Skoro jesteś początkujący to będziesz się częściej moczył, więc upał raczej Ci nie grozi. Ja bym zrobił tak - jeśli masz zamiar pływać w Polsce kwiecień, maj + wrzesień, październik to bierz 5. Jeśli natomiast raczej nastawiasz się na lato to bierz spokojnie 3/2. W razie czego można pod piankę założyć docieplacz jakby nie wystarczała. Niedrogie i ciepłe były niedawno w decathlonie po 70pln.

A i tak, musisz wyrobić sobie swoją własną opinię, więc najważniejsze to po prostu pływać ;) Trzymam kciuki i do zoo na wodzie.

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post06 cze 2017, 10:06

Ja mam quicksilvera syncro 5/4/3, wersja z front zipem. Plywalem w niej do połowy maja, jesienią ostatnie pływanie w październiku. Teraz za ciepło, pływam w 3/2. Ze swojej strony polecam quicksikvera.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

cron