Pomoc w wyborze pianki Quicksilver vs Niel Pryde vs ION vs Xcel

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post07 cze 2017, 11:39

JanuszD pisze:
bartolomeo_n pisze:A jak została załatwiona reklamacja?


Nie istotne bo pianka jest od tego, żeby w niej pływać, a nie żeby ją reklamować. Szczególnie TAKIEJ firmy jak O'Neil :)


No nie żartuj sobie - to, czy firma np. wymienia piankę na nową przy błahej reklamacji, powinno być zasadniczym argumentem przy wyborze marki.
A jak widać - zdarzają się problemy jakościowe w każdej marce - i ciężko tu nawet wysnuć wniosek o powtarzalności wad, więc jak trafisz na spartolony egzemplarz to docenisz podejście producenta.

szp87 pisze:Okay, to zostane przy 5/4 co do modelu to chyba zdecydowalem sie na ten Xcela Axis X2 Fullsuit 5/4/3 LS S4AXK5 2015

:thumbsup:

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post07 cze 2017, 13:57

bartolomeo_n pisze:
JanuszD pisze:
bartolomeo_n pisze:A jak została załatwiona reklamacja?


Nie istotne bo pianka jest od tego, żeby w niej pływać, a nie żeby ją reklamować. Szczególnie TAKIEJ firmy jak O'Neil :)


No nie żartuj sobie - to, czy firma np. wymienia piankę na nową przy błahej reklamacji, powinno być zasadniczym argumentem przy wyborze marki.
A jak widać - zdarzają się problemy jakościowe w każdej marce - i ciężko tu nawet wysnuć wniosek o powtarzalności wad, więc jak trafisz na spartolony egzemplarz to docenisz podejście producenta.



Akurat nie był to żart. Jak kupujesz piankę dobrej firmy i jest marzec/maj i masz prognozę 2 razy w tygodniu to ciekawe kiedy chcesz ją reklamować i co zamierzasz robić jak pianka jest w reklamacji? kupić inną czy nie pływać. A dokładnie taką sytuację mieliśmy, że nie była to wada uniemożliwiająca pływanie więc wybór chyba był prosty.

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2017, 14:05

bartolomeo_n pisze:
JanuszD pisze:
bartolomeo_n pisze:A jak została załatwiona reklamacja?


Nie istotne bo pianka jest od tego, żeby w niej pływać, a nie żeby ją reklamować. Szczególnie TAKIEJ firmy jak O'Neil :)


No nie żartuj sobie - to, czy firma np. wymienia piankę na nową przy błahej reklamacji, powinno być zasadniczym argumentem przy wyborze marki.
A jak widać - zdarzają się problemy jakościowe w każdej marce - i ciężko tu nawet wysnuć wniosek o powtarzalności wad, więc jak trafisz na spartolony egzemplarz to docenisz podejście producenta.

szp87 pisze:Okay, to zostane przy 5/4 co do modelu to chyba zdecydowalem sie na ten Xcela Axis X2 Fullsuit 5/4/3 LS S4AXK5 2015

:thumbsup:


Ja plywam w oneilu i tez mialem przygody z ta firma.

Generalnie szukalem czegos co bedzie cieple i nie bede potrzebowal suchara w zime. Lamalem sie sporo nad innymi firmami ale zlapalem sie na reklame :D

https://www.youtube.com/watch?v=a6K7R2KV7fo

Kupilem nizszy model niz teraz posiadam.... byl to hyperfreak. MEga fajna pianka i przy pierwszym zakladaniu odpadla mi latka na dole od wewnatrz na szwie. Co sie okazalo w nowych modelach... przestali ja dodawac :D No ale uzywalem caly sezon i cieplota/ elastycznosc bajka. Pod koniec sezonu napisalem co zrobic z ta latka... czy ja przykleic czyms...

Dostalem nowa pianke model wyzej w ramach reklamacji :mrgreen: teraz mam psycho i jest rownie dobrze.

Dla mnie wymagania co do pianki nie sa skomplikowane - ma mi dawac komfort termiczny i byc jak najbardziej elastyczna. Oneil sprawdza sie w 100% pod tym wzgledem i szkoda czasu jak dla mnie eksperymentowac z innymi firmami mimo, ze zapewne maja podobnie albo i lepiej. nigdy nie wpadlem na pomysl "docieplania sie". W zimowe dni po 2h zchodze z wody wymeczony a nie wyziebiony i nigdy nie mialem zepsutej sesji przez pianke :) Co do pianek w granicach 600 zl na lato to bralbym taka ktora by mi sie wizualnie najbardziej podobala.... bo i tak nic wiecej na letnie dni nie trzeba u nas.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post07 cze 2017, 15:56

JanuszD pisze:Akurat nie był to żart. Jak kupujesz piankę dobrej firmy i jest marzec/maj i masz prognozę 2 razy w tygodniu to ciekawe kiedy chcesz ją reklamować i co zamierzasz robić jak pianka jest w reklamacji? kupić inną czy nie pływać. A dokładnie taką sytuację mieliśmy, że nie była to wada uniemożliwiająca pływanie więc wybór chyba był prosty.

Reklamowałem O'Neilla na wiosnę 2 lata temu (model Pyrotech 5/3) i akurat sporo wtedy wiało :) Sprzedawca w błyskawicznym tempie (1 dzień) rozpatrzył reklamację na moją korzyść na podstawie przesłanych zdjęć, następnego dnia miałem kuriera pod domem na koszt sprzedawcy, a 2 dni później miałem w domu od tego samego kuriera nową piankę. Wszystko trwało 4 dni. W poniedziałek pływałem w starej reklamowanej piance, a w piątek czy w sobotę już w nowej. Da się? :)
Co do jakości wykonania, to jak dla mnie ogólnie bardzo na plus. Wady fabryczne zdarzają się w każdej firmie, tylko ważniejsze jest dla mnie wtedy podejście do klienta i załatwianie takich "wpadek". Cenię O'Neilla w przypadku pianek zarówno pod względem jakości materiału (elastyczność, trwałość), jak i pod względem reklamacyjnym.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post07 cze 2017, 17:55

boldek pisze:Reklamowałem O'Neilla na wiosnę 2 lata temu (model Pyrotech 5/3)


Że tak przewrotnie zapytam, jest ktoś kto nie musiał reklamować super pianek O'Neilla ?

A podejście sprzedawcy godne pochwały i brawo za to.

PS. Żeby nie było, mam buty O'Neilla z których jestem bardzo zadowolony.

Awatar użytkownika
madrej
Posty: 126
Rejestracja: 17 sie 2012, 14:05
Deska: 50/50
Latawiec: FX
Lokalizacja: Świdwin
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post07 cze 2017, 18:52

4 sezony pływałem w Epicu i nic z nim nie jest a od początku tego w Psychotechu i też nic, różnica w piance za 600 i 1200 jest naprawdę duża i warta tej ceny. Jedynie co to w Psychotechu 5/4 powoli robi mi się za gorąco i pewnie zaraz wróci Epic

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post07 cze 2017, 19:11

JanuszD pisze:Że tak przewrotnie zapytam, jest ktoś kto nie musiał reklamować super pianek O'Neilla ?


madrej pisze:4 sezony pływałem w Epicu i nic z nim nie jest a od początku tego w Psychotechu i też nic, różnica w piance za 600 i 1200 jest naprawdę duża i warta tej ceny. Jedynie co to w Psychotechu 5/4 powoli robi mi się za gorąco i pewnie zaraz wróci Epic


Też mam Epica II (5/3) od 2010 i jeszcze daje radę :) To podstawowy model tej firmy jeśli mnie pamięć nie myli. Bez wodotrysków typu Technobutter, podklejane szwy, czy frontzip. Jest to moja pierwsza pianka, której od 2010 do 2014 używałem jako jedynej. Później kupiłem Pyrotecha, którego po roku reklamowałem z powodzeniem. Odkąd mam Pyrotecha, to w Epicu przyciąłem jedynie nogawki do wysokości kolan, bo robiły się balony od wody i używam tej pianki od maja do września jak jest za ciepło na Pyrotecha. Od czasu do czasu coś tam podkleję klejem do neoprenu za 20 zł ale jak na piankę z 2010 roku za 600 zł to myślę że tragedii nie ma :) a mieszkam nad półwyspem, więc że tak powiem - jest co robić przez cały rok.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2017, 19:43

Wszystko zależy jak obrotny jest dystrybutor na PL dlatego połowa półwyspu chodzi w piankach Mystica a druga w piankach Oneilla :) Ja ostatnio wszedłem w posiadanie czwartej już pianki Rip Curla i w żadnej z nich nie muszę korzystać z gwarancji. Marka niezbyt popularna w PL bo dystrybucja mizerna i przez 4 minione lata ilość osób ktore spotkałem z nową pianką tej marki mogę policzyć na palcach dwóch dłoni. Ostatnio Hydrosfera weszła w posiadanie marki i od razu w samą majówkę spotkałem dwie osoby z nówkami sztukami zatem może coś sie ruszy. Zauważam tu na forum że niezależnie kto o jaką markę spyta i tak kończy się tym, że na końcu wychodzi, że najlepszy jest Oneill bo dystrybutor i kilku sprzedawców są na tyle obrotni, że mają najwięcej klientów którzy wydają pozytywne opinie ale wynika to z tego że mało kto ma wysokie modele NP, Xcel, Rip Curl czy C-Skins które są z tej samej półki co Oneill.
:thumb:

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post13 cze 2017, 22:18

Grzegorz KiteLife pisze:Wszystko zależy jak obrotny jest dystrybutor na PL dlatego połowa półwyspu chodzi w piankach Mystica a druga w piankach Oneilla :) Ja ostatnio wszedłem w posiadanie czwartej już pianki Rip Curla i w żadnej z nich nie muszę korzystać z gwarancji. Marka niezbyt popularna w PL bo dystrybucja mizerna i przez 4 minione lata ilość osób ktore spotkałem z nową pianką tej marki mogę policzyć na palcach dwóch dłoni. Ostatnio Hydrosfera weszła w posiadanie marki i od razu w samą majówkę spotkałem dwie osoby z nówkami sztukami zatem może coś sie ruszy. Zauważam tu na forum że niezależnie kto o jaką markę spyta i tak kończy się tym, że na końcu wychodzi, że najlepszy jest Oneill bo dystrybutor i kilku sprzedawców są na tyle obrotni, że mają najwięcej klientów którzy wydają pozytywne opinie ale wynika to z tego że mało kto ma wysokie modele NP, Xcel, Rip Curl czy C-Skins które są z tej samej półki co Oneill.
:thumb:


Czyli właśnie wytłumaczyłeś, że kupno Mystica lub Oneila w PL jest najlepszym wyjściem... bo jest najlepsze wsparcie dystrybutorów/producentów...
Inna sprawa - skoro coś jest bardzo popularne, a jak ustaliliśmy, niedoróbki zdarzają się w przypadku każdej (nawet lepszej marki) to ilościowo, przypadków reklamacji też będzie widać więcej. Czyli - jeżeli np. 3 osoby w PL pływają w RipCurl i są zadowolone to zupełnie nie dowodzi, że statystycznie RipCurl ma mniej wybrakowanych rzeczy niż popularny Mystic czy Oneil, których "pływają" setki...

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post18 cze 2017, 19:07

Mojej dziewczynie w oneill-u również błyskawicznie popękały klejone szwy. Reklamacja rozpatrzona pozytywnie więc tu na plus. Teraz będzie testować Mystica:)

Ja mam ION-na i póki co odkleiły mi się łatki wzmacniające łączenia szwów od wewnątrz (przy zakładaniu te miejsca bardzo mocno się rozciągają a łatki nie są elastyczne więc pewnie dlatego) a tak po za tym pianka rewelacja, czasami aż za ciepła model to ION Strike front zip 5/4

Awatar użytkownika
szp87
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2017, 16:04
Postawił piwka: 1 raz
 
Post19 cze 2017, 20:16

Witam,

Ostatecznie kupiłem mystica bo rozmiar się zgadzał, jedyne co mi się w niej nie podoba to że nowości tak śmierdzi gumą, że cały czas jest na dworzu bo w mieszkaniu nie idzie wyrobić. Do zobaczenia na spotach!


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron