Naish Cult 12m model z 2010r

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
sociech
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2009, 22:31
Lokalizacja: Człuchów/Gdańsk
 
Post20 cze 2017, 07:52

Cześć wszystkim, mam możliwość zakupu latawca Naish Cult 12m, model z 2010r w dosc dobrej cenie, poniżej 1000zl z oryginalnym barem i trapezem. Pytanie czy warto? Przewertowałem forum w poszukiwaniu info na temat tego kajta, wychodzi na to ze głównym minusem jest słaby dolny zakres. Większość postów jest sprzed 6-7 lat, domyślam sie ze w tym czasie sporo sie zmieniło w kwestii konstrukcji i parametrów kajtow ogólnie, wiec czy jest sens zawracać sobie głowę tym konkretnym modelem czy raczej pójść w coś nowszego? Tym bardziej ze jest to "sigma", z ktorej juz chyba Naish sie wycofał?
Jestem początkujący, kurs iko 1 i iko 2 w maju tego roku, od tamtego czasu kilka razy na wodzie (tylko zatoka).
Waga 74kg

Pozdr. :)

Awatar użytkownika
Pain IQ
Posty: 1027
Rejestracja: 26 sty 2008, 16:16
Deska: 50/50
Latawiec: AIRUSH
Lokalizacja: Jaworzno
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post20 cze 2017, 16:48

Zdecydowanie odpuść. To nie jest okazja. Czasem tanio oznacza źle. Traktuj zakup kite jak inwestycje - wydaj raz a mądrze.

sociech
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2009, 22:31
Lokalizacja: Człuchów/Gdańsk
 
Post20 cze 2017, 23:38

Kumam, w takim razie odpuszczę tego kajta. Dzięki za odpowiedź

mroku
Posty: 46
Rejestracja: 30 sty 2010, 15:03
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post22 cze 2017, 11:42

Hej, Miałem culta 9m z tego rocznika. To był fajny latawiec ale 6-7 lat temu. Faktycznie nie grzeszył dolnym zakresem. Drugi problem to to że naish ma octopusa (specyficzny one pump) który jest mega wygodny ale w starym latawcu może być sporym źródłem frustracji. Cult to też ostatni latawiec z sigmą - charakterystycznym wycięciem krawędzi natarcia - szczerze - patent wygląda śmiesznie ale jest chybiony. Latawiec ma gorszy dolny zakres plus osłabia to dość mocno konstrukcję. Nie poprawia przy tym wstawania z wody.
Za to bar naisha mogę polecić - bardzo fajny i wygodny.

Awatar użytkownika
apek
Posty: 859
Rejestracja: 03 cze 2012, 09:42
Deska: Naish
Latawiec: Naish
Postawił piwka: 48 razy
Dostał piwko: 64 razy
 
Post22 cze 2017, 12:12

mroku pisze:Hej, Miałem culta 9m z tego rocznika. To był fajny latawiec ale 6-7 lat temu. Faktycznie nie grzeszył dolnym zakresem. Drugi problem to to że naish ma octopusa (specyficzny one pump) który jest mega wygodny ale w starym latawcu może być sporym źródłem frustracji. Cult to też ostatni latawiec z sigmą - charakterystycznym wycięciem krawędzi natarcia - szczerze - patent wygląda śmiesznie ale jest chybiony. Latawiec ma gorszy dolny zakres plus osłabia to dość mocno konstrukcję. Nie poprawia przy tym wstawania z wody.
Za to bar naisha mogę polecić - bardzo fajny i wygodny.

Używam latawców Naish od kilkunastu lat i nigdy nie miałem problemów z systemem octopus. System jest tak prosty, że nie ma się co tam psuć. połączenie tuby głównej z poprzecznymi jest uszczelnia za pomocą taśmy teflonowej, tak że nawet gdyby nastąpiło jakieś rozluźnienie połączenie można je w prosty sposób uszczelnić. Do każdego latawca Naish dołącza zapasowy zawór systemu Octopus, wklejany jak zawory na tubach, ale nigdy nie musiałem go wymieniać. Tak, że nie wiem skąd ta opinia o problemach z tym systemem one pump, bo jak dla mnie jest on lepszy od tych ze sterczącymi wężykami między tubami.
Miałem również sigmy Naish Cult 10 i Bolt 14 i nie było z nimi problemu.

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post10 cze 2018, 08:02

Odswiezając temat, miałem wczoraj przyjemność :lol: naprawy starego naisha sigma 9m w calkiem dobrym stanie, wyciagalem tubę główną i jedno stwierdzenie nasuwa mi się. Ja pierd............ :oops: o ile faktycznie system całkiem spoko jest to wszelkie naprawy zwiazane z wyjmowaniem tuby itd -o zgrozo. W latawcach z wentylami i wężykami odbywa się to 30x szybciej.... :thumb:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości