Kask- co polecacie

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post23 cze 2017, 09:53

Już jakiś czas temu o tym myślałem, a ostatnie wydarzenia na Mietku tylko potwierdziły - trza kask kupić. Tylko jaki? Proszę o Wasze doświadczenia.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post23 cze 2017, 10:03

Ja mam coś takiego, zielone. I tak wyglądam jak Niemiec, ale cóż poradzić. Nie pływam w nim zbyt często, ale jest mega lekki i mega wygodny. Kupowałem w Easy w Poznaniu.

bern.JPG
bern.JPG (33.31 KiB) Przejrzano 6503 razy


Każdy ma inny kształt czaszki więc trzeba pomierzyć, żeby nie za mały, żeby nie za duży. No i przede wszystkim wygodny.

Jeśli dobrze pamiętam to ma doczepiane takie osłony na uszy, ale jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym je dopiął, a teraz to nawet chyba już nie wiem gdzie są.

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 cze 2017, 10:43

Polecam Pro-Tec Wake ( lub Wake Rescue mocowanie na gogle ) są z regulacją zakresu
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post23 cze 2017, 15:01

Wiktorek pisze:Już jakiś czas temu o tym myślałem, a ostatnie wydarzenia na Mietku tylko potwierdziły - trza kask kupić. Tylko jaki? Proszę o Wasze doświadczenia.


Z kaskami na wodę jest ten problem, że nie mają regulacji z tyłu jak 'normalne'.
Sam mam Berna, wszystko fajnie itd. ale jak mam kaptur to mi siedzi ciasno, na gołą głowę już lipa...

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 cze 2017, 16:03

kaski Pro-Tec mają regulację
Obrazek
Obrazek
Obrazek
bartolomeo_n pisze:
Wiktorek pisze:Już jakiś czas temu o tym myślałem, a ostatnie wydarzenia na Mietku tylko potwierdziły - trza kask kupić. Tylko jaki? Proszę o Wasze doświadczenia.


Z kaskami na wodę jest ten problem, że nie mają regulacji z tyłu jak 'normalne'.
Sam mam Berna, wszystko fajnie itd. ale jak mam kaptur to mi siedzi ciasno, na gołą głowę już lipa...

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post23 cze 2017, 16:40

kite24.pl pisze:kaski Pro-Tec mają regulację
(...)
bartolomeo_n pisze:
Wiktorek pisze:Już jakiś czas temu o tym myślałem, a ostatnie wydarzenia na Mietku tylko potwierdziły - trza kask kupić. Tylko jaki? Proszę o Wasze doświadczenia.


Z kaskami na wodę jest ten problem, że nie mają regulacji z tyłu jak 'normalne'.
Sam mam Berna, wszystko fajnie itd. ale jak mam kaptur to mi siedzi ciasno, na gołą głowę już lipa...


:thumbsup: no to szkoda, że nie wziąłem jednak proteca... chociaż wizualnie Berny ładniejsze moim zdaniem

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post23 cze 2017, 18:50

Regulację masz tylko z tyłu, więc musiałbyś kupić sobie za duży kask co jest bez sensu. Wiem bo przymierzałem kask na kaptur, kiedy jest idealnie i bez kaptura i był za duży luz mimo regulacji. Tą regulację z tyłu masz po to, żeby lepiej się trzymał głowy, a nie po to, żeby kupić L-kę bo pływasz w kapturze, a latem używać bez kaptura.

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post23 cze 2017, 22:59

Wiktorek pisze:Już jakiś czas temu o tym myślałem, a ostatnie wydarzenia na Mietku tylko potwierdziły - trza kask kupić. Tylko jaki? Proszę o Wasze doświadczenia.


Taki jak mój :D pro tec wake tylko nie czarny co by się nie myliły :D nie ma regulacji więc trza najpierw przymierzyć, ochraniacze uszu odpinane. Mam ciut większy - nie spada w lecie a w zimie czapka na styk się mieści. Służę do testów :D

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post27 cze 2017, 10:49

Tak w ogóle, to pływałem trochę w kasku narciarskim, z decathlonu (Wedze chyba) - tak samo daje radę :) W sumie, to Berna kupiłem sobie jako taką fanaberię oraz też, że to jest hard-hat tzn. że teoretycznie ma bardziej miękką piankę wewnątrz, co zmniejsza ryzyko wstrząsu mózgu przy przywaleniu (z drugiej strony, ma niższy stopień ochrony przy krytycznym strzale...).

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2017, 09:43

Ja mam Capix , cieżko znaleźć , w Polsce prawie nierealne , ale świetny kask. Daszek do przodu lub do tyłu :) , I jest kilka kompletów doczepianej na rzepy "wyściółki wewnętrznej" także na kaptur doczepiasz cieńszą, bez kaptura grubszą...i nie wygląda się jak Niemiec tylko jak PROS ;P
Załączniki
capix.jpg
capix.jpg (12.02 KiB) Przejrzano 6259 razy

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post10 lip 2017, 18:23

Natknąłem się na doskonały profesjonalny artykuł dot. doboru kasków na wodę, to się podzielę: http://www.wakeboardingmag.com/blog/fea ... 09-helmets :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 10 lip 2017, 23:01 przez bartolomeo_n, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Krakusik
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2017, 20:44
 
Post10 lip 2017, 20:47

no całkiem niezle te kaski :D

jonasz
Posty: 118
Rejestracja: 05 paź 2009, 20:44
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2017, 14:04

Ja mogę polecić kaski dedykowane do sportów wodnych marki Side On Watersports, dostępne w Decathlon.

1. Kask Side On Watersports bez możliwości regulacji. Sprzedawany w 3 rozmiarach:

KASK 1.jpg
KASK 1.jpg (43.61 KiB) Przejrzano 6074 razy


Cena 99,99 zł

https://www.decathlon.pl/kask-do-latawc ... 32894.html

Ten model sam testowałem.

2. Kask Side On Watersports z regulacją z tyłu, o której wspominał bartolomeo_n.

KASK 2.jpg
KASK 2.jpg (43 KiB) Przejrzano 6074 razy


Cena 179,99 zł

https://www.decathlon.pl/kask-kitesurf- ... 89408.html

tego modelu nie miałem okazji jeszcze testować, natomiast niebawem napiszę kilka słów więcej :)

navmen
Posty: 42
Rejestracja: 15 sie 2010, 16:31
Deska: Shinn King George ,Su2 Split
Latawiec: Waroo 13 , Turbine 17
Lokalizacja: Krotoszyn
Dostał piwko: 3 razy
 
Post15 maja 2018, 14:35

Zakupiłem ten biały z Decathlonu za 149 z dostawą do domu , leży idealnie ,leciutki ,regulowany , wyciągane wkładki na uszy, polecam :thumb: Ciekawe jak się sprawdzi w boju , biały może nie będzie się tak nagrzewał .

Awatar użytkownika
mpalusz
Posty: 17
Rejestracja: 19 sie 2016, 10:05
Deska: Slingshot Crisis
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 2 razy
 
Post15 maja 2018, 18:26

Ja widziałem u kilku kolegów pływających na Jeziorsku kaski z pianki EVA, w którym wygląda się trochę jak czołgista z filmu Czterej pancerni.
Z racji, że jeszcze nie mogę dołączać linków to proponuję poszukać artykuł o kaskach na portalu windsurfing.pl pt. Twardy orzech...


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości