Pianka na zimę, rękawiczki buty kaptur... ale które wybrać?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
vIrek
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2016, 09:39
Deska: NHP 134x42 NHP 138x43
Latawiec: SB 7,9,12; Contra15; Turbine17
Lokalizacja: podkarpackie
Dostał piwko: 3 razy
 
Post03 sty 2019, 11:12

Pływam w Ion Ballistic z dzielonym palcem i też polecam na zimne warunki - ciepłe i dodatkowo wygodne - nie zwężają się na czubku.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post03 sty 2019, 19:09

Mincek pisze:To ja się tak podepnę w tym roku.

Szukam opinii nt. bezkompromisowych CIEPLYCH butach. Niestety, jeśli chodzi o stopy, można nazwać mnie zmarźluchem, tym bardziej po złamaniu ;/

więc ?? co polecicie ?? xcel ?? Rip Curl ?? co kto ma niech podpowie..

To ja Ci podam inne rozwiązanie.
Buty 3mm plus skarpetki neoprenowe 1,5-2mm
Moim zdaniem to najcieplejsze rozwiązanie które przetestowałem na sobie.
Średniej jakości 3mm buty plus skarpetka 2mm i jest mi o wiele cieplej niż buty 5mm z górnej półki.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2019, 09:22

a jak z czuciem deski ? ze wsadzaniem nóg w strapy ?. Osobiście aktualnie najlepszym rozwiązaniem (wg mnie są buty 5mm RipCurl Flashbomb z dzielonym palcem). Bardzo miękkie i mają cienką podeszwę . Trzeba tylko pamiętać, żeby w nich pływać, a nie stać na brzegu (wtedy będzie chłodno od spodu) - na wodzie są bezkonkrencyjne.

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2019, 11:32

andrzejwodejszo pisze:a jak z czuciem deski ? ze wsadzaniem nóg w strapy ?. Osobiście aktualnie najlepszym rozwiązaniem (wg mnie są buty 5mm RipCurl Flashbomb z dzielonym palcem). Bardzo miękkie i mają cienką podeszwę . Trzeba tylko pamiętać, żeby w nich pływać, a nie stać na brzegu (wtedy będzie chłodno od spodu) - na wodzie są bezkonkrencyjne.


@Andrzej, to chyba do mnie :) Ja już nie pytam jakie pianki, buty czy rękawice na zimę, ale z czuciem deski mam wciąż problemy czy jestem boso czy w moich 7mm ;)
Próbowałem skarpety i buty ale na mnie nie działają tak dobrze jak ciepłe buty. PIszemy o odczuwalnej temperaturze nieco poniżej zera i wodzie raczej zatokowej, bo morze bywa cieplejsze.
Natomiast zimowe rękawice RipCurl zrobiły na mnie bardzo pozytywne wrażenie i na pewno będę się przyglądał tej firmie.

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2019, 14:25

Dziś przymierzałem 3 pary butów.
RipCurl 5mm z dzielonym palcem, Rip Curl 7mm, oraz Xcell Infiniti 7mm.
W związku z tym że jak mówiłem, poszukuję bezkompromisowych butów, 5mm odpadły w przedbiegach. "Walka" toczyła się pomiedzy RP Flashbomb Round Toe, a Xcel Infiniti.

Jedne i drugie niesamowicie wygodne w środku. Meszek poprawia przyjemne odczucie. Jedne i drugie zakłada się już ciężko, ale Xcel ma zdecydowany plus za uszko z tyłu, które niesamowicie pomaga założenie buta. Za to przy Xcel brak rzepa u góry do zaciśnięcia na łydce, co posiadają RP. RP mam wrażenie że delikatnie elastyczniejsze.

Rozmiary tak na prawde w obu przypadkach zdecydowanie zawyżone (nosze normalnie 44). Xcel przymierzałem 11 (45/46) i z chęcią przymierzyłbym 12, ale brak dostępności. RP przymierzałem także 11 i tutaj na pewno potrzebna byłaby co najmniej 12.

Po przymiarkach i innych aspektach ekonomicznych zakupiłem Xcel`e. Zobaczymy jak to wyjdzie w wodzie :)

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2019, 18:24

Przy pierwszym wejściu do wody w Xcel byłem bardzo nieprzyjemnie zaskoczony atakiem zimnej wody na stopę. Za chwilę okazało się, że woda już jest nagrzana. W innych butach tego wrażenia wlewającej się wody nie mam.
Rzeczywiście, brak taśm to duży minus. Musiałem dorobić ale wciąż je gubię.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2019, 18:54

Mincek pisze:Dziś przymierzałem 3 pary butów.
RipCurl 5mm z dzielonym palcem, Rip Curl 7mm, oraz Xcell Infiniti 7mm.
W związku z tym że jak mówiłem, poszukuję bezkompromisowych butów, 5mm odpadły w przedbiegach. "Walka" toczyła się pomiedzy RP Flashbomb Round Toe, a Xcel Infiniti.

Jedne i drugie niesamowicie wygodne w środku. Meszek poprawia przyjemne odczucie. Jedne i drugie zakłada się już ciężko, ale Xcel ma zdecydowany plus za uszko z tyłu, które niesamowicie pomaga założenie buta. Za to przy Xcel brak rzepa u góry do zaciśnięcia na łydce, co posiadają RP. RP mam wrażenie że delikatnie elastyczniejsze.

Rozmiary tak na prawde w obu przypadkach zdecydowanie zawyżone (nosze normalnie 44). Xcel przymierzałem 11 (45/46) i z chęcią przymierzyłbym 12, ale brak dostępności. RP przymierzałem także 11 i tutaj na pewno potrzebna byłaby co najmniej 12.

Po przymiarkach i innych aspektach ekonomicznych zakupiłem Xcel`e. Zobaczymy jak to wyjdzie w wodzie :)


Rzep można w pasmanterii za 2 zł kupić :)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post04 sty 2019, 19:04

Zaufajta i spróbujta patent z PowerTape na okrętke. Gdybym mógł to opatentowac to bym to zrobił. Zero wody do środka = 100% luksus.

Awatar użytkownika
Mincek
Posty: 891
Rejestracja: 15 cze 2010, 20:35
Deska: Duotone Jaime
Latawiec: DT Rebel 8/13 Orbit 10
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 76 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sty 2019, 20:13

I tak uzywam szerokich rzepow do pianki, to nie sadze by brak w butach jakos przeszkadzal, ale gdyby byly w butach to bylby dodatkowy plus

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post04 sty 2019, 21:00

kuicets pisze:Zaufajta i spróbujta patent z PowerTape na okrętke. Gdybym mógł to opatentowac to bym to zrobił. Zero wody do środka = 100% luksus.

Znam takich co tak robią od dawna i to nie tylko przy butach, to działa, ale jak dla mnie jest to zbyt upierdliwe.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post04 sty 2019, 21:13

andrzejwodejszo pisze:a jak z czuciem deski ? ze wsadzaniem nóg w strapy ?.

Jeżeli to do mnie to letnie prolimit 3mm plus skarpetka 2mm i jest sporo lepiej z czuciem i z wkładaniem niż 5mm oneil heat 5mm.
A to tego duuuużoo łatwiej wsadzić nogę w śliskiej skarpecie w buta 3mm niż samą nogę w buta 5mm z dość sztywnego neoprenu.

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post04 sty 2019, 23:42

Czołem

Nie, że się na tym znam ale osobiście uważam, że wszystkie buty to absolutna porażka i nadają się co najwyżej na pielgrzymkę do Częstochowy albo na skałki. Projektują je chyba jacyś amatorzy co nawet nie próbowali wsadzić je w strapy nie mówiąc o pływaniu i czuciu deski. Posiadam budy Xcel 5mm ogólnie wszystko super bardzo wygodne itp. mięciutkie i pachnące do momentu kiedy wkładasz je w strapy i nagle się okazuje, że nie ma takiej opcji i trzeba strapy rozciąć bo się kończy zakres i noga się nie mieści. Kolejna konfrontacja to woda gdzie okazuje się, że kompletnie nie czuć deski z uwagi na nadmiar gumy na podeszwie.
Z trzy lata temu wyczaiłem skarpetki w decathlon 2mm i 3mm i okazały się totalną petardą. W zależności od aury pogodowej stosuje je pojedynczo bądź podwójnie. Minusem jest to, że puszczają wodę i nie mają ściągacza ale w butach jest to samo. Teraz wyczaiłem takie skarpetki i buty jak poniżej i myślę, że idealnym rozwiązaniem były by buty Ion nr 3 i Rip Curl nr 5 tylko tu znowu powielany jest błąd nadmiaru podeszwy i można by było zastosować podeszwę ze skarpetek nr 2 która wygląda na minimalistyczną i pozwala maksymalnie czuć deskę. Myślę, że tego typu buty czy skarpetki, które są "gumowane" i mają ściągacz u góry pozwolą przetrwać całą sesję z suchą nogą co maksymalnie podniesie komfort termiczny. Według mnie kluczem jest fakt, że są one "gumowane" co utrudnia dostanie się wody do buta. Niestety nie przymierzałem, żadnych z nich więc nie wiem na ile elastyczna jest ta guma ale myślę, że nawet lepiej wziąć 3mm zamiast 5mm i sam fakt nie dostania się wody do środka spotęguje komfort termiczny. Tłumacze to sobie tym, że w trakcie ślizgu dzięki "gumowaniu" but jest obmywany jak "kaczka" i woda nie dostaję się do środka dzięki czemu nie tracimy komfortu termicznego. Petardą było by też żeby pianka "zimowa" od kostki do kolan od strony piszczela też by była "maźnięta" gumą dzięki czemu osiągnęliśmy byśmy ten sam efekt "obmywania" i baraku dostępu wody do pianki i nie ograniczało by to też ruchów. Reasumując nabędę drogą kupna skarpy nr 1,2 albo 4 i dam znać jak się sprawdzą :) . Poza tym skarpy są w cenie 40-100zł a buty 200+.


[img]
skarpetkin(4).jpg
[/img]
Załączniki
skarpetkin(4).jpg
skarpetkin(4).jpg (37.57 KiB) Przejrzano 4438 razy

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post05 sty 2019, 05:11

ciechan pisze:Czołem


Z trzy lata temu wyczaiłem skarpetki w decathlon 2mm i 3mm i okazały się totalną petardą. W zależności od aury pogodowej stosuje je pojedynczo bądź podwójnie.


Też to przerabiałem i też w opcjach osobno i razem i też uważam że pod względem ciepłoty i komfortu to najlepsze rozwiązanie ale....
Ale pływając na lokalnych bajorach gdzie bardzo łatwo o mechaniczne uszkodzenia takie rozwiązanie wytrzymuje maks kilka sesji.

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post05 sty 2019, 16:00

Mikolpa pisze:
ciechan pisze:Czołem


Z trzy lata temu wyczaiłem skarpetki w decathlon 2mm i 3mm i okazały się totalną petardą. W zależności od aury pogodowej stosuje je pojedynczo bądź podwójnie.


Też to przerabiałem i też w opcjach osobno i razem i też uważam że pod względem ciepłoty i komfortu to najlepsze rozwiązanie ale....
Ale pływając na lokalnych bajorach gdzie bardzo łatwo o mechaniczne uszkodzenia takie rozwiązanie wytrzymuje maks kilka sesji.



No właśnie stąd mój cały wywód, że na obecną chwile nie ma idealnego rozwiązania na rynku a producencie butów nadal idą w złą stronę "Ludwiku Dornie Sabo nie idźcie tą drogą". Dają podeszwę jak na off road jakby nie miel świadomości, że to nie są buty do chodzenia tylko do pływania i wymagają czucia deski nie wspominając o braku kompatybilności ze strapami a brak opaski zaciskowej na bucie to już totalny brak empatii :D . Shinnworld nawet się pochylił nad tym problemem i pozwalają przecinać strapy, żeby buty się mieściły i nie traci się gwarancji :thumbsup: . Wydaje mi się, że idealnym rozwiązaniem była by hybryda skarpy nr 1 plus podeszwa z butów nr 2 i zacisk z butów nr 3 czy 5. Problem z podeszwą przerabiałem ale w decathlonie znalazłem skarpy 3mm z tą podeszwą poniżej do tego skarby 2mm w ogóle bez podeszwy i masz piękny secik.Bark gumowania całego buta i zacisku niestety :(. Te drugie znalazłem z podeszwą wzmocniona poliuretanem ale nie mam pojęcia czy się sprawdzą. Obecnie jestem na etapie poszukiwania może coś znajdę zgodnego z oczekiwaniami :D
Załączniki
skarpy.jpg
skarpy.jpg (69.83 KiB) Przejrzano 4413 razy

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post07 sty 2019, 08:50

Polecam skarpety decathlon .... ze względu na gwarancję, rozpadają się koncertowo, ale gwarancja działa :D


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron