Pianka na zimę, rękawiczki buty kaptur... ale które wybrać?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
marcin_brodnica
Posty: 54
Rejestracja: 30 gru 2016, 14:53
Deska: SU-2 ProRider 3D, Naish Money
Latawiec: Edge, Catalyst, Bandit
Lokalizacja: Brodnica
Postawił piwka: 2 razy
 
Post22 sie 2017, 22:12

//przeniesiono do odpowiedniego działu
//pozdrawiam, mod

Witam,

Ciepła piana ciepłe rękawice ciepłe buty ... ??? Tylko które wybrać hmmm...

Czy może ktoś doradzić jaką wybrać piankę na zimowo jesienno wiosenne pływania tak żeby pływać całym rokiem lub blisko i nie zmarznąć na kość...

Przeczytałem w tym temacie chyba wszystko co tu było napisane na forum ale większość postów jest stare a temat kitesurfing mocno się rozwinął i wybór jest ogromny więc jak już mamy kupować odzież do pływania to po to aby było nam wygodnie i ciepło.

Dziękuje za każde info...

Pozdrawiam,
Marcin

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post22 sie 2017, 22:27

Stałem przed takim dylematem w zimę :) Koniec końców buty RRD Razzle Dazzle 5mm (super butki!), kaptur RRD Hood 2mm, rękawiczki Quicksilver Syncro 3mm (wcięte kila razy w linki, zaczęły się rwać). Pianka Quicksilver Syncro LFS 5/4/3. Pływałem od początku marca, do 1,5 godziny na pełnym komforcie, później trochę pizgało. Każdy inaczej reaguje na temperaturę, ma inną tolerancję zimna etc... więc sugerowanie się 1:1 nie ma sensu. Kup coś pośredniego - nie za grube i nie za cienkie i po pierwszych pływaniach sam będziesz wiedział co i jak :) Kwoty za akcesoria neoprenowe nie są zabójcze, od biedy sprzedasz jako prawie nówki a kupisz inne. Ja np nie lubię pływać w mega grubych rękawiczkach - nie czuję baru :D

Warto wyposażyć się w rzepy do spięcia na nogawkach i nadgarstkach, mniej wody się wlewa :)

jj10
Posty: 23
Rejestracja: 10 sie 2013, 10:56
Deska: nobile
Latawiec: wainman
Dostał piwko: 1 raz
 
Post23 sie 2017, 01:12

1) Xcel Infiniti hooded 6/5 + paski z rzepami do nogawek + cienki top termiczny np. z decathlonu.
2) Buty dobrze dopasowane 5-7 mm, unikaj ascan titan, przykładowo Xcel Infiniti Round Toe 7mm.
3) Rękawice - najlepiej dwie pary, 3 mm na wiosnę/jesień i 5mm na zimę, 7 mm będą za grube, używam Xcel Infiniti, które są trochę sztywniejsze od O'neila, ale bardziej trwałe.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 wrz 2017, 10:09

O'neill Psychotech na Technobutterze 2 gen. ze zintegrowanym kapturem 6/5/4, ewentualnie Xcel Revolt /Infiniti Kapturem
Do tego ciepłe butki na technobutterze 2 generacji i rękawice ( kilka opcji ) - pisz na priv mam wszystko na miejscu / pomogę przy idealnym doborze.

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post04 wrz 2017, 13:20

andrzejwodejszo pisze:O'neill Psychotech na Technobutterze 2 gen. ze zintegrowanym kapturem 6/5/4, ewentualnie Xcel Revolt /Infiniti Kapturem
Do tego ciepłe butki na technobutterze 2 generacji i rękawice ( kilka opcji ) - pisz na priv mam wszystko na miejscu / pomogę przy idealnym doborze.


hej a co to za butki na technobuterze sa??

Mozesz mi podeslac linki jakis do sklepu czy cene na pm, wlasnie chce kupic technobuttera 2gen 6/5/4 na zime plus buty i rekawice.

dzieki!

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2017, 16:49


namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2017, 20:16

andrzejwodejszo pisze:to będzie idealne http://kite24.pl/glowna/1704-pianka-o-n ... -64mm.html


@Andrzej, które suchary polecasz? Muszą być tak zapinane, że samemu się obsłużyć na spocie.

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 wrz 2017, 20:43

Normalnie zbrojenia jak przed wylotem w kosmos :wink:

:thumb:

Ps. Kolejna rozmowa o neoprenach ktora kończy sie na sprzedawcy technobutera :D Oczywiście to nic osobistego ale już lekko zabawne :thumbsup:

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2017, 07:52

@Grzegorz, co polecacie?

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post06 wrz 2017, 09:05

Grzegorz KiteLife pisze:Normalnie zbrojenia jak przed wylotem w kosmos :wink:

:thumb:

Ps. Kolejna rozmowa o neoprenach ktora kończy sie na sprzedawcy technobutera :D Oczywiście to nic osobistego ale już lekko zabawne :thumbsup:


rynek dlugi jak szeroki, sprzedawcow tez sporo do wyboru oraz ofert 50% sale, ale cos musi byc w technobutterze. Dla mnie dobry przyklad to pianka Maria, ktora po 2 czy 3 sezonach mocnego uzywania wyglada prawie jak nowa...

Karol_Xka
Posty: 84
Rejestracja: 22 sty 2013, 15:43
 
Post06 wrz 2017, 10:04

Skoro rozmowa zeszła na Technobutter, to polecam kolekcję 2018 z nową generacją neoprenu TechnoButter 3. Piana Psycho Tech 5/4, do niej kaptur, rękawiczki i buty. Nie potrzebujesz żadnych docieplaczy i pływasz spokojnie zimą, a bez akcesoriów masz też pianę na chłodne dni w sezonie.

Obrazek

mitsu
Posty: 292
Rejestracja: 03 wrz 2004, 15:05
Deska: f-one / fifty
Latawiec: gts3
Lokalizacja: RedaRekowo
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post06 wrz 2017, 10:13

Karol_Xka pisze:Skoro rozmowa zeszła na Technobutter, to polecam kolekcję 2018 z nową generacją neoprenu TechnoButter 3. Piana Psycho Tech 5/4, do niej kaptur, rękawiczki i buty. Nie potrzebujesz żadnych docieplaczy i pływasz spokojnie zimą, a bez akcesoriów masz też pianę na chłodne dni w sezonie.

Obrazek


osobiscie 5/4 uzywam caly sezon w Polsce, jakie chlodne dni w sezonie? ;)
ciekawe czy ta 5/4 rzeczywiscie da rade w zime.

inna sprawa technobutter gen2 sa na 50% sale w wielu sklepach, tysiak oszczednosci to bardzo duzo.

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2017, 10:19

na chłodne dni np: Xcel Revolt 5/4 TDC z kapturem i zimą można pływać bez docieplaczy
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 wrz 2017, 10:27

Karol_Xka pisze:Skoro rozmowa zeszła na Technobutter, to polecam kolekcję 2018 z nową generacją neoprenu TechnoButter 3. Piana Psycho Tech 5/4, do niej kaptur, rękawiczki i buty. Nie potrzebujesz żadnych docieplaczy i pływasz spokojnie zimą, a bez akcesoriów masz też pianę na chłodne dni w sezonie.

Obrazek


Kiedy w tym plywales i jak długo?

Karol_Xka
Posty: 84
Rejestracja: 22 sty 2013, 15:43
 
Post06 wrz 2017, 10:29

mitsu pisze:osobiscie 5/4 uzywam caly sezon w Polsce, jakie chlodne dni w sezonie? ;)
ciekawe czy ta 5/4 rzeczywiscie da rade w zime.

inna sprawa technobutter gen2 sa na 50% sale w wielu sklepach, tysiak oszczednosci to bardzo duzo.


Mam Psycho Freaka w TB2 i bez problemu daje radę, a jestem bardzo ciepłolubny. Psycho Tech i Psycho Freak dodatkowo mają jeszcze TB-Air FireWall, ale mam znam osoby które pływają w podstawowym Psycho One i nie ma problemu. Popytajcie innych użytkowników, bo zaraz będzie larum, że "sprzedaję". Z zimowych pian polecam Technobutter lub Mutant z O'neilla, Flashbomb Rip Curl i wysokie modele z Xcela (dwóch ostatnich marek nie sprzedaję :thumbsup: )


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron