RPM 14m

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
finisher
Posty: 6
Rejestracja: 11 sie 2017, 22:22
Deska: Drzwi od stodoły
Latawiec: Różne
Dostał piwko: 1 raz
 
Post07 maja 2018, 15:51

//proszę umieszczać posty w odpowiednich do tego działach
//pozdrawiam, mo
d

Ma ktoś doświadczenie z RPM 14m z ostatnich lat? Warto kupować taką kobyłkę, czy lepiej pozostać przy 12m? Pytam w kontekście dolnego zakresu wiatrowego, czy różnica jest znacząca i czy warto dla niej rezygnować z zalet, jakie daje latawiec o mniejszym rozmiarze?

Awatar użytkownika
maliniak
Posty: 226
Rejestracja: 07 maja 2011, 14:00
Deska: CLASH 134
Latawiec: SS RPM 10m
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post15 maja 2018, 19:00

Po ostatnim snowkitingu w tym roku zrozumiałem jak bardzo RPM 14m nie jest latawcem słabowiatrowym :hand: . Nie chce mi się za bardzo wgłębiać w szczegóły ale odpuść go sobie. Już prędzej Rally od Slingshota sprawdzi się do tego. Sens Rpm kończy się według mnie na 12m max.

mate102
Posty: 317
Rejestracja: 18 maja 2011, 22:19
Postawił piwka: 17 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post22 maja 2018, 13:09

Ja mam zupełnie inne odczucie niż kolega maliniak, pływam na 14m RPM z 2014r. i jestem bardzo zadowolony z tego latawca. Przy moich niestety teraz 85kg na desce 136cm przy 12 knt spokojnie mogę ćwiczyć tricki na wypince. A i przy 27knt raz dawałem radę ale to już mega męka i lepiej na 10m wtedy wskoczyć. Sweet spot dla latawca to 12-18 knt moim zdaniem. Latawiec trzyma się w powietrzu bardzo stabilnie przy granicznym wietrze. Łatwo wstaje z wody. Można go poustawiać na węzełkach tak, że jest względnie szybki jak na 14m. Moim zdaniem bardzo dobry open c w tym rozmiarze. Polecam.

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 maja 2018, 00:10

Jeśli nie ważysz poniżej 80kg to warto. Chyba, że chodzi Ci o pływanie w granicznym wietrze wtedy Turbina 17m2 albo jeszcze lepiej hydrofoil » Slingshot Hover Glide (na zatokę z krótkim masztem 15" lub 24")

W Slingshotcie jest prosta zasada, czym bardziej zaawansowany latawiec tym jego sweet spot będzie wędrował w kierunku bardziej mocnego wiatru, zaczynając od Turbiny a kończąc na Fuelu.

Turbina » Rally » RPM » Fuel

Zresztą jest to zasada obowiązująca u wszystkich producentów, która po prostu wynika z praw fizyki i konstrukcji latawców. Jeśli chcesz latać w dolnym zakresie latawca i jak tylko mocniej zawieje zmieniasz latawiec na mniejszy to optymalnym wyborem dla Ciebie będzie Rally lub Turbina. Jeżeli chcesz mieć latawiec, który w rozmiarze 9m2 będzie miał taki dół jak większość latawców o rozmiarze 11m2 to bierz Turbinę, ten latawiec ciągnie w dole jak szalony.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron