Jakość / trwałość latawców

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
woodysurf
Posty: 37
Rejestracja: 10 sie 2012, 11:19
Dostał piwko: 1 raz
 
Post17 sie 2018, 08:52

Przymierzam się do zakupu kilkuletniego latawca i mam pytanie dotyczące trwałości. Jak w skali od 1 do 5 ocenili byście następujące marki:

Airush
Blade
RRD
F-One
Cabrinha
North
Naish

Dzięki!

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post17 sie 2018, 09:31

woodysurf pisze:Przymierzam się do zakupu kilkuletniego latawca i mam pytanie dotyczące trwałości. Jak w skali od 1 do 5 ocenili byście następujące marki:
Dzięki!

IMHO
1.Core
2. Cabrinha
3. F-One,Airush,Blade,RRD,North, Naish
Jakość jest podobna szyją te same fabryki.
Core stosuje lepsze materiały do odbija się na cenie.
Naish stosuje dziwne udoskonalenia.

i zaraz się zacznie

matsor
Posty: 286
Rejestracja: 08 wrz 2016, 15:16
Deska: SU2, Shinn
Latawiec: XR4
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 28 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post17 sie 2018, 10:56

RRD po 2 latach bardzo intensywnej eksploatacji (np sezon 2017 plywanie marzec-grudzien) był już szmatowaty, nie szelescil ale dalej był plywalny. Zawory trzymały, szwy (RRD są szyte z wielu kawałkow) trzymały, nic się nie prulo. Jedyne co mogę powiedzieć na zdecydowany minus to materiał bardzo podatny na odbarwienia (chowanie mokrego do pokrowca odpada). Cabrinha kolegi pływana identycznie, w tych samych warunkach, tyle samo, wyglądała podobnie. Wytrzepana, ale 100% sprawna - jednak bez tendencji do odbarwien i tutaj plus dla CAB.

Pod kątem wytrzymałości Core ma potrójny ripstop, CAB podwójny, nie wiem jak reszta.

Moim zdaniem najważniejsze jest jak dany latawiec wygląda, zadbany stary Airush może posłużyć dłużej niż wyeksploatowy North z tego samego roku.

AlMastar
Posty: 443
Rejestracja: 19 wrz 2015, 22:07
Deska: SHINN !!
Latawiec: PIVOT 8 / 10 / 12
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post17 sie 2018, 11:00

ja mogę porównać Naish i Airush - na pewno Naish ma grubsze materiały na tubach, wydaje się bardziej solidny i na pewno nie ustawiłbym go w jednej linii z Airush

co do dziwnych systemów Naisha to Octopus jest specyficzny, ale do tej pory miałem problem z częścią one-pump w Airush a nie miałem z Naishem :D

A już ostatnie co do trwałości - to chyba mówimy o okresie ponad 5-6 lat bo swoje Airushe miałem z 2013 roku i na serio nie wyglądały źle czy rwały się przy byle uderzeniu w wodę, więc nie wiem czy to dobre kryterium wyboru sprzętu

Awatar użytkownika
KrisIs
Posty: 1049
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:18
Deska: Reincarnation 2
Latawiec: Komórka
Lokalizacja: JG
Postawił piwka: 93 razy
Dostał piwko: 52 razy
 
Post17 sie 2018, 13:48

Zwróciliście uwagę że latwce 2017 w górę prawie nie mają dacronu.
Konstrukcje starsze były naszpikowane dacronem.
Core GTS3 2014 rok bryty na tipach całkowicie z dacronu.

Awatar użytkownika
woodysurf
Posty: 37
Rejestracja: 10 sie 2012, 11:19
Dostał piwko: 1 raz
 
Post17 sie 2018, 13:57

Dzięki. Głównie chodziło mi o jakość wykonania, trwałość szycia itd., coś, co nie zależy od traktowania przez użytkownika. Wnioskuję, że szanujące się marki będą na zbliżonym poziomie. Podpytuję, bo kroją mi się ferie na Zanzi i zamiast pożyczać za 300 ojro/tydzień, może wziąłbym swój klops, szczególnie, że niektóre bazy nie chcą wypożyczyć jak nie ma się karty IKO.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości