Nowa deska

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2018, 16:26

Wrogu pisze:Ba, jedną z przyczyn z których sprzedawałem ... był rozmiar - za szybko kończyła się góra


Jedni wolą górę inni dół... Ja osobiście preferuję więcej pod nogami a mniej na krzyżu.
Czesto gęsto widzę jak inni mają mało pod nogami, stoją w wodzie i rozpaczliwie patrzą w niebo i pytają sie gdzie ten wiatr a ja w tym czasie płyne w górę. :roll:
Kiedyś miałem nhp 134/41 przy 80kg i jak przypomnę sobie ile razy mnie zawiodła... :x Obecnie 137/44 lub 140/43 przy 82kg służy mi najlepiej plus w pogotowiu 160.

:thumb:

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post20 wrz 2018, 22:03

Grzegorz KiteLife pisze:
Wrogu pisze:Ba, jedną z przyczyn z których sprzedawałem ... był rozmiar - za szybko kończyła się góra


Jedni wolą górę inni dół... Ja osobiście preferuję więcej pod nogami a mniej na krzyżu.
Czesto gęsto widzę jak inni mają mało pod nogami, stoją w wodzie i rozpaczliwie patrzą w niebo i pytają sie gdzie ten wiatr a ja w tym czasie płyne w górę. :roll:
Kiedyś miałem nhp 134/41 przy 80kg i jak przypomnę sobie ile razy mnie zawiodła... :x Obecnie 137/44 lub 140/43 przy 82kg służy mi najlepiej plus w pogotowiu 160.

:thumb:


Jak ze wszystkim są plusy ujemne i dodatnie. Ja zdecydowanie wolę wyjąć 17m latawiec i podpiąć mniejszego TT. Duży TT oczywiście zapewniłby mi pływanie wcześniej ale o dobrej zabawie, z mojego punktu widzenia można zapomnieć. Po to by pływać i tylko skakać w tej chwili foil imho eliminuje duże tt z konkurencji. Na wielkim TT o wypince można zapomnieć, o skakaniu też. Całą resztę ogarnia się na foilu.

Awatar użytkownika
REKIN
Posty: 330
Rejestracja: 17 lut 2012, 18:37
Deska: Marcin (szwagier)
Latawiec: +48 690 318 770
Lokalizacja: Gdańsk
Dostał piwko: 19 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 wrz 2018, 06:49

Wrogu pisze:Całą resztę ogarnia się na foilu.


w tym sezonie to bardziej bym powiedział że wszystko na foilu
a resztę ogarnia się na TT :-)

jak już gadamy o sprzęcie,
u mnie kiedyś 3 latawce + 1 deska
teraz wystarczyłby 1 latawiec + 1 deska foil (z możliwością pływania bez masztu)
w zakresie 9 - 16 kts na foilu ze skrzydłem
w zakresie 16 - 35 kts na samym blacie od foila bez masztu
i to wszystko na jednym ale dobrym latawcu Duotone Evo 9 M
taka ciekawostka od KiteAcademy.pl

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 sie 2019, 12:15 przez REKIN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post21 wrz 2018, 07:36

Pain IQ pisze:To wez tam popływaj na kilku innych deskach, zanim nhp rozwali Ci stawy biodrowe i kolanowe.

Jak myslisz, ze jest miękka to poważnie rozważ ta kwestie.
Nhp robi różnice jak przesiadasz się z jakiegoś syfu. Pewnie takie cos miało miejsce u Ciebie...do czasu jak przepłyniesz się na naprawdę DOBREJ desce...moja opinia będzie Ci obca...:)

Z którego roku miałeś tego NHP co Ci kolana i biodra rozwalił? Nobile zmieniło design NHP w ciągu ostatnich kilku lat, jak wspomniałem wyżej teraz deska ma dużego rockera co powoduje, że dobrze przecina przez czop równocześnie dobrze go amortyzując. Inna sprawa, że stare pady na których pływałeś pewnie z nhp są do dupy i teraz już wszyscy co trochę poczytają biorą coś innego z NHP, nobile już nie daje w zestawie swoich gównianych padów IFS. Ja używam z NHP Naish Apex lub pady Shinna które są bardzo dobre

szymonkite
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2018, 21:21
Deska: Nobile NHP
Latawiec: North
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post21 wrz 2018, 07:54

Fajnie poczytać :thumb: dziekuje za tak aktywne wpisy.
Teraz poplywam na tej *be be * NHP. Za rok pewnie znowu bede rozkminiał zmianę .... I tak w kółko , ale czy nie jest to również frajda.
Deska , kite, akcesoria to nie sa rzeczy z którymi sie wiążemy na reszte zycia wiec uwazam że wręcz trzeba popelniac błędy, próbować i bawic się bez CIŚNIENIA.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości