O'neill MUTANT 5/4 kto może coś o tej piance powiedzieć

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
szymonkite
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2018, 21:21
Deska: Nobile NHP
Latawiec: North
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post07 paź 2018, 23:07

Prosze o opinie osób ktore ją używają w zimne dni jesienne

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post08 paź 2018, 00:34

~ Bardzo ciepła~jeśli nie jesteś zmarźluchem to można cisnąć dopóki temperatura na plusie,
~woda się wlewa tylko nogawkami,
~bardzo trudno się wkłada a jeszcze trudniej zdejmuje na mokro,
~przypinany kaptur to patent pierwsza klasa,
~mam model sprzed dwóch lat i mimo że jest używana raczej rzadko to zauważylem rozklejony szew więc jeśli chodzi o wytrzymałość to nie jest pierwszy sort...ale przecież do grobu się w niej nie położysz... :wink:

szymonkite
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2018, 21:21
Deska: Nobile NHP
Latawiec: North
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post08 paź 2018, 22:23

Kupiłem :)

szymonkite
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2018, 21:21
Deska: Nobile NHP
Latawiec: North
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post12 paź 2018, 21:18

A jaką masz metode na jej zakładanie? Dzis ja otrzymalem i mam mieszane uczucia przy wciskaniu sie w nią. Ale ogolna ocena wzorowa.

Kadża
Posty: 64
Rejestracja: 16 wrz 2011, 15:17
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post09 lis 2018, 22:20

Też posiadam tą piankę.

Wkładam tak: https://www.youtube.com/watch?v=yTvrTrDtKvQ. Pierwsze 3 razy też z torebką foliową :)
Ściągam tak: https://www.youtube.com/watch?v=khzYNQ6egaE. Na początku jest to dużo trudniejsze od zakładania ;) Teraz się rozciągnęła i jest spoko.

Apropos samej pianki:
+ wymienny kaptur z kołnierzem fajnie się sprawdza w naszym klimacie
+ najniższa temperatura przy jakiej pływałem to przy 7 stopniach, nogi, ręce, tors, komfort
- zakładanie i ściąganie trudne. Z tym się liczyłem i można się nauczyć
-- jakość niestety słaba. w swojej pływałem w ciągu ostatniego 1,5 roku jakieś 10 razy.
-- W 2 miejscach puszcza klej.
-- Jak jest lamówka przy szyi neopren zaczął się rozchodzić. Rozmawiałem z gościem co naprawia pianki i stwierdził, że to wygląda na wadę konstrukcyjną. Dziura może być za mała, szwy przy lamówce osłabiają neopren. Neopren podobno rozciąga się w jednym kierunku i ten element przy kołnierzu rozciąga się w pionie, a powinien w poziomie.
--- Gwarancja producenta jest rok, więc dystrybutor nie chciał przyjąć reklamacji, na szczęście naprawa to niedroga sprawa

Trochę się zraziłem do O'Neilla. Mam Gooru od kilku lat i jestem bardzo zadowolony, a tu jakością się zawiodłem.

Pzdr

szymonkite
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2018, 21:21
Deska: Nobile NHP
Latawiec: North
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post10 lis 2018, 11:53

Dzieki, za filmiki . szukałem " Mutant "a nie "zippless "


Mam nadzieje że model co mam jest bez wad.

Pozdrawiam Szymon

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 sty 2019, 12:41

Kadża pisze:--- Gwarancja producenta jest rok, więc dystrybutor nie chciał przyjąć reklamacji, na szczęście naprawa to niedroga sprawa


Producent może sobie pisać, co chce. W Polsce masz 2 lata rękojmi na każdy produkt (rok w przypadku zakupu na działalność). Nigdy nie powołuj się na gwarancję producenta przy reklamacji.

Kadża
Posty: 64
Rejestracja: 16 wrz 2011, 15:17
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post14 sty 2019, 22:09

Powołałem się na rękojmię i nic nie wskórałem, machnąłem ręką.

Sprzedawca: Niestety minął już okres gwarancji producenta (12 miesięcy od daty zakupu), więc pianka nie podlega reklamacji.

Ja: Rozumiem, że gwarancja producenta się skończyła, ale z tego co się orientuje reklamację w ramach rękojmi mogę zgłosić do 2 lat od dnia zakupu.

Sprzedawca: Zgodnie z Kodeksem Cywilnym rękojmia obowiązuje 2 lata. Jednak Pański przypadek nie spełnia warunków określonych w Art. 556 dotyczących rękojmi za wady fizyczne.

szymonkite
Posty: 45
Rejestracja: 31 sie 2018, 21:21
Deska: Nobile NHP
Latawiec: North
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post17 mar 2019, 20:35

Moja opinia po kilku sesjach zimowych . Pianka nie wymaga docieplaczy. Jest bardzo szczelna, kaptur szczelny i woda się nie wlewa nogawkami.
Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu . KOMFORT TERMICZNY NA "5" . Rekawice tez mam oneila 3 palczaste 5mm ale z butami dylemacik. Oneil 4 mm troche zimno a askany tytan 7mm wrzucę do smietnika, porazka takie sie balony robią ze do strapa nogi nie idzie wsadzić.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 11 gości