Best Roca 2017 vs North Evo 2015

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
kitewide
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2019, 13:25
Postawił piwka: 4 razy
 
Post17 sty 2019, 10:38

Panie, panowie potrzebuję porady. Niestety o Ocean Rodeo nikt nie miał zdania więc szukałem dalej. Nie są to okazje około 4,8 zestaw north, około 4,5 best

North Evo 9 i 12 z barem Nort Quad zestaw z 2015 kupiony w 2016 stan bardzo dobry, brak zestawu naprawczego czy orginalnych plecaków podobno zamki się uszkodziły i wyrzucił, nabył worki do transportowania i z nimi sprzedaje. Na moje oko początkującego, bardzo ładnie utrzymane. Latawce podobno używane przez żone, chociaż moim zdaniem wspólnie, bo jak widzę jak tu wieje, to mało tu okazji na 9 dla żony, a gdzie tam 12, zdmuchnełoby ją i tyle. Rurki od systemu one pump niektóre wymienione ze względu na bezpieczeństwa, te które zostały trochę popbrudziły latawce na niebiesko. Nie wiem czy to normalne w tym modelu. Jest to instruktor z mojej szkółki, co też jest raczej na plus.

Best Roca 9 i 12 2017 stan podobno idealny, kupione w ubiegłym roku, jeszcze nie widziałem. Za dużo tam się nie mogło wydarzyć z prawie nowym sprzętem. Bar Adi kite z 2015. Jakaś budżetowa firma, więc nie spodziewam się cudów, byle system bezpieczeństwa działał sprawnie.

Co waszym zdaniem lepiej, większość głosów jest na northa, Pytałem się to jedna uwaga była, że best przestał istnieć, a to nieprawdza, tylko jakieś roszady i część ludzi poszła na swoje zakłądając eleveight, więc argument z brakiem części który padł w jednej z rozmów odpada.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2019, 13:35 przez kitewide, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post17 sty 2019, 12:33

Tylko jedna uwaga bo nie znam ani jednego ani drugiego lataka.

kitewide pisze:Rurki od systemu one pump niektóre wymienione ze względu na bezpieczeństwa


Brzmi jak "wymieniłem świece, rozrząd, olej, dwumas i filtry zaraz przed sprzedażą, żeby Panu życie milsze było" :)

Generalnie wydaje się, że profilaktycznie nikt nic nie robi. Jak coś strzeli albo jest krytycznie dotyrane to wtedy wymiana. A jak jest krytycznie dotyrane albo strzeliło, to znaczy że w szafie nie leżał.

kitewide
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2019, 13:25
Postawił piwka: 4 razy
 
Post17 sty 2019, 13:27

Nie wiem, co rozumiesz przez dotyrany, nie jestem specjalistą, na pewno nie jest to latawiec szkółkowy, ale też nie jest to latawiec typu polskiego kilka - kilkanaście godzin na rok. On tutaj mieszka, więc był używany, co do tego nie mam wątpliwości. Na pewno nie będę szukał tutaj okazji czy łudził się, ze ktoś kupuje nowy kite za 5-6 tys. zł żeby lezał w szafie.

Wygląda na moje oko bardzo łądnie, materiał ma jeszcze bardzo żywe kolory, te plasikowe ślizgi na linkach bardzo łądne, nei wiem jak to się nazywa. Zadnych poprutych nici, a oglądałem kite 2016 ozone, które takie już miały. Nie ma żadnych napraw. Te rurki się jakby rozpuściły od ciepła, czy wody? NIe wiem ale te co wymienił są w porządku, te oryginalne trzymają normalnie, ale też bym im nie zaufał, są lepkie w palcach, poza tym brudzą materiał, sam powiedział, że warto zastanowić się nad ich wymianą w przyszłym sezonie. Na pewno dziwne, że nie zrobił tego za jednym strzałem, bo z tego co widzę, pieniądze niewielkie. Te łątki naklejone bardzo małe przetarcia, na pewno w jednym miejscu od zamka błyskawicznego, nie jest to przetarcie na wylot, w drugim to od czegoś innego, musiałbym sprawdzić ponownie, bo znalazłem informację w sieci, że może to być od systemu one pump, plastik ociera o materiał. Gdyby nie naklejki to pewnie bym tego nie zauważył.

Rozumiem, ze wyżej stawiasz EVO, że tak pytasz o te dotyranie? :) Powiem szczerze, może głupie, ale gdyby nie brak pecaków to bym nawet nie pytał tyko brał evo.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2019, 21:04

Plecaki Northa są niskiej jakości (szczególnie 2015, bo były za małe), więc nic tu dziwnego nie widzę, 2 z 3 mi się zespuły z tego rocznika. Podstawowa różnica nie patrząc na charakterystyki latawców będzie taka, że do Northa masz części zamienne, gdziekolwiek w zasadzie się nie znajdziesz. Do Besta będziesz miał tylko wysyłkowo z ich magazynu, który działa (z opinii z forum i od znajomych), co najmniej słabo.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post17 sty 2019, 23:08

ja bym wziął po prostu latawce w lepszym stanie. Jeśli materiał nie jest wytrzepany i tuby trzymają to jest ok. Jeśli były naprawy to trzeba przetestować. Jeśli Besty są idealne to bym je brał tylko ten bar to jakiś noname dla mnie i tu bym uważał:)

W sumie Best z 2017 i North 2015 nie mają nic wspólnego z Best 2019 i North 2019. Teraz to Eleveight i Duotone :D Best 2019 i North 2019 można traktować jak nowe marki:)

co do części to latawiec to nie samochód. Najczęstsze uszkodzenia i tak dotyczą poszycia, a do jego napraw części producenta nie potrzeba:)

a guma od wody, soli i słońca robi się taka lepka. Mi gumy w okularach do pływania po wakacjach w Grecji zrobiły się takie lepkie, a później rozpadły w dłoniach:)

kitewide
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2019, 13:25
Postawił piwka: 4 razy
 
Post18 sty 2019, 09:56

Z ceną zjechałem dla Evo do 4450 zl, jestem po inspekcji Besty są idealnym stanie technicznym i wizualnym! Jakieś przetarcia na końcówkach materiału nad tubsmi na krawędzi spływu, nir wiem jak to się fachowo nazywa z ale spotkałem tu znajomego który pływa naście lat i powiedział że nie ma się czym przejmować że to normalne. Chociaż nie widziałem tego w zbyt wielu, albo raczej nie dochodziłem do tego momentu bo byly większe mankamenty. Niestety ceny już dużo nie uda się wynegocjować, bo nie ma na czym. Stanęło na 4100zl Tylko ten bar psuje efekt, ale tylko że firma nie jest znana. System bezpieczeństwa linki wszystko w bardzo dobrym stanie. Powiem wam kupowanie kite to wcale nie jest taka prosta sprawa.

Zastanawiam się co do tych przetarc czy to nie jest od leżenia na plaży w czasie silnego wiatru, tutaj cały czas wieje bardzo mocno!


Taka inna ciekawostka a propos wymieniana na zapas, koleś sprzedaje też ozone catalyst 2013 8 I 12 I wymienił w nich na zapas tube główna i poprzeczna z uwagi na wiek, a nie dziury i to w jednym z kiteow na moich oczach, tak więc nie wszyscy czekaja do ostatniej chwili. Nie brałem ich uwagę bo 12 miała kilka dziurek i większych przetarcia które zaklejone były zestawami naprawczymi. Linki i materiał cały kite bardzo, bardzo dobry stan widać że mało używany. 8 żadnych dziur. Linki jak nowe.
Załączniki
IMG_20190118_143517-960x1280.jpg
IMG_20190118_143517-960x1280.jpg (254.89 KiB) Przejrzano 4863 razy
IMG_20190118_143513-1280x960.jpg
IMG_20190118_143513-1280x960.jpg (171.94 KiB) Przejrzano 4863 razy
Ostatnio zmieniony 18 sty 2019, 11:09 przez kitewide, łącznie zmieniany 1 raz.

JanuszD
Posty: 676
Rejestracja: 15 paź 2013, 09:15
Deska: TS/Hadlow/Spike
Latawiec: Rebel/Dyno/XR4
Lokalizacja: MediolanPoznan
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post18 sty 2019, 10:51

kitewide pisze:North Evo 9 i 12 z barem Nort Quad zestaw z 2015 kupiony w 2016 stan bardzo dobry, brak zestawu naprawczego czy orginalnych plecaków podobno zamki się uszkodziły i wyrzucił, nabył worki do transportowania i z nimi sprzedaje. Na moje oko początkującego, bardzo ładnie utrzymane. Latawce podobno używane przez żone, chociaż moim zdaniem wspólnie, bo jak widzę jak tu wieje, to mało tu okazji na 9 dla żony, a gdzie tam 12, zdmuchnełoby ją i tyle. Rurki od systemu one pump niektóre wymienione ze względu na bezpieczeństwa, te które zostały trochę popbrudziły latawce na niebiesko. Nie wiem czy to normalne w tym modelu. Jest to instruktor z mojej szkółki, co też jest raczej na plus.


Besta nie znam, ale uważam, że jest to półka niżej niż North (nie ma Ziomka na forum dzięki Bogu więc się nie przyczepi :D )
Evo to dobra, sprawdzona konstrukcja Northa. Sam pływałem na nich niewiele, ale dobry kite, do wszystkiego. Sam nie posiadałem, głównie z powodu, że nie lubię kajtów, które mają dość duże siły na barze (mówię o ustawieniach standardowych).

Co do reszty, to posiadałem Rebele z 2014, nic się z wężykami nie działo, nie wymieniłem żadnego. Posiadam wciąż Rebele z 2016, również nie wymieniałem żadnego.

Podobnie z plecakami, plecaki się nie uszkadzają tylko trzeba je raz na jakiś czas wyprać i będą działały jak ta lala. A stare plecaki Northa były zajebiste bo miały kondon do transportu z napompowanymi tubami, czego nie ma nowych plecakach. A że były małe to tylko ich plus, idealnie służyły jako bagaż kabinowy :)

Jak wrzucisz jakieś foto tych Evo to można coś by było więcej powiedzieć. Jesli w dobrym stanie to bym brał bo cena z barem spoko.

kitewide
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2019, 13:25
Postawił piwka: 4 razy
 
Post18 sty 2019, 11:15

Dzięki chyba zostanę przy Evo jednak, te uszkodzenia materiału na tych bestach trochę mnie zaniepokoiły. Wydaje mi się też że łatwiej będzie sprzedać Evo niż besty co na pewno nie jest bez znaczenia. Co do uszkodzeń padło jeszcze podejrzenie że po prostu ich nie szanowal i oral nimi plaże, ślady piasku w tym miejscu mogą na to wskazywać.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2019, 17:06 przez kitewide, łącznie zmieniany 1 raz.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post18 sty 2019, 12:44

Ja mam Besty i to naprawdę porządne latawce i od samego latania nic im się nie dzieje:)

Jak dbasz tak masz. Jak nie dbasz to później wymyslasz przy sprzedaży bajki:)

Bartmop
Posty: 91
Rejestracja: 29 sie 2012, 19:14
Deska: North Team Series
Latawiec: Airush Razor
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post18 sty 2019, 14:15

Te przetarcia raczej nie wpływałyby póki co na nic oprócz wyglądu, ale widać po nich że latawiec mógł być troszkę tyrany po plaży. Co do wężyków - od złego składania chociażby mogą się uszkodzić :) Od trzepotania na wietrze materiał byłby na krawędzi spływu popękany. Jeśli szeleści, jest w miarę sztywny (wiadomo że to nie nówka ale żeby nie było wrażenia że to taka szmatka kuchenna) to znaczy że długo nie leżał lub ktoś po prostu o niego dbał.

kitewide
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2019, 13:25
Postawił piwka: 4 razy
 
Post18 sty 2019, 16:41

Tak właśnie mi uświadomiono jak do takich uszkodzeń mogło dojść. Gdy chwytasz odwrotnie słabo napompowany kite/Przy słabym wietrze, idzisz z nim po plaży i zwyczajnie szurasz po piasku, wtedy powstają takie uszkodzenia. W sumie nic wielkiego, a jednak. Zdziwiony jestem trochę bo ten sprzęt kosztuje niemałe pieniądze, a takie uszkodzenia bądź co bądź jednak zmniejszają wartość. Zastanawiam się czy jeszcze gdyby zszedl z ceny do 3800, wtedy warto kupić?

Swoją drogą ocean rodeo to ma jeszcze długą drogę w Europie, nikt przez kilka dni słowem nie odezwał się na temat moodelu Prodigy z shift barem, North i Best prosze.

Dziękuję wszystkim za cenne porady!

Na koniec jedno pytanie czy quad north bedzie kompatybilny z latawcami Best?
Ostatnio zmieniony 18 sty 2019, 18:02 przez kitewide, łącznie zmieniany 1 raz.

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post18 sty 2019, 17:58

imo. Jeśli oprócz tych przetarć reszta jest ideolo tzn. materiał sztywny, bridle są ok, tuby i zawory trzymają oraz bar jest w porządku to za 3,8k można brać :)

jak nie wiesz jaki powinien być materiał to najlepiej pomacaj w sklepie nowy latawiec i będziesz wiedział jaki jest punkt wyjścia :D

Na koniec jedno pytanie czy quad north bedzie kompatybilny z latawcami Best?


nie bardzo. Northy mają wysokie Y, a Besty jak większość latawców niskie Y


I jeszcze dodam, że chociaż mam Besty to na North pływa większość moich znajomych i są zadowoleni. Tam gdzie pływam większość ma Northy, Rebele, Neo, Evo i nie zamieniliby na inne:)

Roca to też udany model więc kierowałbym się głównie stanem technicznym tych latawców
Ostatnio zmieniony 18 sty 2019, 18:10 przez heja banana, łącznie zmieniany 2 razy.

kitewide
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2019, 13:25
Postawił piwka: 4 razy
 
Post18 sty 2019, 18:03

Tak reszta jest idealna, wiem jak mniej więcej wygląda bardzo dobry materiał, bo miałem w rękach np. prawie nowe ocean rodeo. To było coś z tego gatunku. Gdy nie te przetarcia to świetnie utrzymany. Żywe kolory linki nie wyblakłe, no super. Acha nie wiem czy to ma znaczenie, facet lubi robić kitelkoopy i inne takie? To bardzo źle czy raczej się nie przejmować.

heja banana pisze:nie bardzo. Northy mają wysokie Y, a Besty jak większość latawców niskie Y

Pojawiła się jeszcze opcja od dziewczyny z Holandii, nieużywany north neo 9m 2016 z barem, ale już nie ciągnąłem tematu. Napisałeś że nie pasuje bar to nawet lepiej, jeden ból głowy mniej!

Jutro rzucę na odchodne porpzycje dla Włocha i jak przystanie na cenę to skończę z bestami. Jak mam rozwalić na przyboju to wolę kite za 3800 niż za 4500 :)

Besty kupione za 3600 tu już nie miałem wyboru, musiałem wziąć. Chociaż nie ukrywam te northy już mi się zalęgły w głowie tak mocno, że i tak nie jestem na 100 % przekonany czy to był dobry wybór. No ale prawie 1000zl mniej.

Dziękuję jeszcze raz za wszystkie rady.

kitewide
Posty: 19
Rejestracja: 10 sty 2019, 13:25
Postawił piwka: 4 razy
 
Post19 sty 2019, 14:31

Wyszedł jeden ból okazało się że besty powinny mieć bar 22m, a Adi ma 20m. Można to jakoś przedłużyć czy szukać baru Best, duża to będzie różnica? W sumie nawet sprzedający nie wiedział to jaka jest właściwaa długość linek, tylko podszedł i zapytał już jak byłem na wodzie jak się pływa, że ten bar ma 20, a do 12 powinin być 24, co nie jest prawdą jak sprawdziłem. Eh .. kupowanie używanycch.

Chociaż jak przeglądam ogłoszenia w Polsce to często Jet przypadkowy bar z przypadkowym latawcem, więc nie wiem czy nie tym specjalnie przejmować, a przecież nie wszystkie maja 24m?

heja banana
Posty: 277
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:28
Deska: Nobile T5
Latawiec: Best Kahoona
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post19 sty 2019, 23:50

Besty i Eleveighty mają linki 22 m plus do dużych latawców Eleveight dodaje 3 metrowe przedłużki. Większość firm stosuje linki 24 m w barach.

Możesz sobie dokupić przedłużki, coś w tym stylu https://surfmix.com/przedluzki_linek_do_baru_north_nkb_2m_4szt-p13137 Ewentualnie mogą Tobie w jakimś serwisie dorobić.

Dodatkowy koszt dla Ciebie więc zawsze może ponegocjować:)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości