F-One Bandit XII vs Duotone Evo 2019

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
marten
Posty: 11
Rejestracja: 21 lip 2016, 09:48
 
Post19 mar 2019, 21:47

Hej,

wymieniam swoja flotę i mam nie lada zagwozdkę: F-One Bandit XII, czy Duotone Evo 2019. Oba latawce są świetne, ceny mocno zbliżone, a jedyna formą podjęcia decyzji jest chyba rzut monetą, albo wybór tego o ładniejszym kolorze. Chyba, że ktoś jest w stanie podać jakieś sensowne argumenty za jednym albo drugim.

Jedna rzecz, która przemawia na niekorzyść Duotone to fatalna jakość linek od baru. Z kolei Bandit ma problem z "rdzewiejącymi" elementami bloczków przy linkach. Więcej problemów nie znam, raczej same superlatywy, więc bardzo mocno liczę na jakąś pomoc, bo to tanie zabawki nie są ;)

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post20 mar 2019, 09:55

Tu masz porównanie bandita z innymi crossowymi latawcami co prawda do dice ale sporo ciekawych informacji
https://www.wetestkites.com/2018/12/06/ ... -compared/
Poniżej recenzja Evo '19
https://www.wetestkites.com/2019/02/24/ ... -evo-2019/

marten
Posty: 11
Rejestracja: 21 lip 2016, 09:48
 
Post20 mar 2019, 11:22

Dzieki! Widzialem to juz wczesniej, jest to artykul ktory budzi u mnie wlasnie powyzsze watpliwosci. Z drugiej strony w tescie KiteMag'a Bandit wypada ich zdaniem o wiele lepiej, a nawet wygrywa w konkurencji performance freeride. Na dwoje babka wrozyla :/

Z drugiej strony nie do konca rozumiem fenomen Duotone - mialem okazje przeleciec sie na Juice 15, Dice 10 i Neo 10, co prawda tylko pare halsow, wiec ciezko wyrobic sobie zdanie, pozatym nie uwazam sie za experta, ale nie zauwazylem ich wyzszosci nad czymkolwiek innym (RPM, Switchblade, XR5). Jedyne co rzucilo mi sie odrazu w oczy do snopowiazalki, zamiast linek przy barze. Nie przecze, ze to nie sa dobre latawce, bo na pewno sa, ale zastanawiam sie ile w tym hype'u i marketingu Duotone, a ile faktycznej jakosci i zabawy. Pytanie o tyle ciekawe, ze na wielu spotach na ktorych bywam, Duotone niezaprzeczalnie rzadzi pod wzgledem ilosci kajtow na wodzie.

Awatar użytkownika
Turbo_Sen
Posty: 555
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:11
Deska: Jest
Latawiec: Też są
Lokalizacja: Gdansk
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post20 mar 2019, 11:44

Sam pływam na switchbladach i zgodzę się, że u nas na spotach więcej osób ma latawce north niż popularnej cabrinhy, nie wiem w czym tkwi różnica ponieważ nigdy nie pływałem na North a może jakbym się przepłynął nie zauważyłbym różnicy? Tylko trzeba byłoby trochę więcej polatać? Generalnie poza sezonem gdzie pływają sami wyjadacze north u nas na półwyspie góruje.
Może ktoś nie wypowie kto wyemigrował na North z innego brandu i poczuł, że warto dopłacić do northa więcej kasy? Na świecie Cabrinha i North mają prawie po równo udziały w rynku

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post20 mar 2019, 12:10

Też chętnie poczytam opinie o Bandycie i Evo, bo sam się też do podobnego zakupu szykuję :)
Z tą małą różnicą że ja szukam raczej używki z lat 2017-18. Raczej '18 bo wtedy North/Duotone odjął z Evo 2 poprzeczki i wydaje mi się że zrobił go bardziej deltą, podobną właśnie do Bandita a znowu Banditowi wymienili w '18 zawór na normalny i chyba w tym właśnie roku też w końcu zrobili liszowanie baru na 1 lince.
Mnie bardziej interesuje zachowanie w/w latawców w rozmiarze 14 m (przede wszystkim dół, góra, responsywność).

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post21 mar 2019, 13:09

Bo NKB jest najlepsze (dla mnie) ;) ?

Poważnie, testowałem i mi ich model pasował najbardziej. Miałem wcześniej rrd/nobile ->nkb->airush->nkb.

Każdemu polecam przepłynąć się na kilku podobnych latawcach i po prostu wybrać to co pasuje najbardziej. To co najlepsze dla jednego nie jest najlepsze dla innego.
NKB nie są również realnie najtańsze w zakupie w PL, ale też całe szczęście nie najdroższe :)

maniek1975
Posty: 709
Rejestracja: 27 gru 2007, 11:01
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post28 mar 2019, 20:40

Zapewne Duotone następca Norha robi dobre latawce. Ale marka North miewała wiele wpadek jakościowych. Kiedyś osobiście zraziłem się po kilku pękniętych tubach w nowych latawcach. Widziałem też bar złamany w pół. Tu brawo dla dystrybutora Northa Vento za bezproblemowe reklamacje. Co do właściwości to pewnie zależy od preferencji. Osobiście za nic nie zmieniłbym XRa na Rebela. Ale Dice i GTS to już bym się zastanowił. A F-one podpadło mi za olewanie klienta. Kiedyś uznali mi pęknięcie latawca po szwie za moją winę. Od tamtej pory choćby nie wiem co nie spojrzę na bandita.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości