North/Duotone Vegas versus Nobile 50/Fifty

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
trolosa
Posty: 25
Rejestracja: 16 sie 2014, 17:45
Deska: nobile T5
Latawiec: airush lithiun
Dostał piwko: 2 razy
 
Post08 sie 2019, 09:43

Szukałem porównania i nigdzie nie znalazłem. Będę wdzięczny koleżankom i kolegom za wszelkie opinie i podzielenie się doświadczeniami. Na forum, jak i w necie, nie ma praktycznie nic na temat latawca Nobile 50/Fifty.
Z góry dziękuję :D

DreK
Posty: 71
Rejestracja: 29 mar 2015, 14:14
Deska: SU-2 Proseries
Latawiec: Velocity 14m/ FX 10m
Lokalizacja: Kosakowo
 
Post13 sie 2019, 19:54

Miałem Nobile 50/Fifty, ale praktycznie tylko pół sezonu w rozmiarze 10m. Kupiłem go w swoim 2 sezonie (niskie skoki, zwroty itp) celem dalszego progressu, lecz stwierdziłem, że nie jest dla mnie. Był po prostu za szybki, może za trudny w opanowaniu ? W każdym bądź razie zamieniłem go na FX`a i nie żałowałem ani minuty. Latawiec był za to bardzo lekki na barze, nie odczuwałem jakiegoś dyskomfortu przy dłuższym pływaniu, dobrze też znosił szkwały, ale zasuwał po oknie wiatrowym jak dziki :D Na Nobilach uczyła, któraś ze szkółek na Chałupy 6 - od nich na pewno uzyskasz więcej info. Bar również do mnie nie przemawiał (gumowy oplot, po którym przemieszczał się oraz plastikowy chickenloop :)). Tak czy inaczej na mnie latawiec nie zrobił wrażenia i na pewno bym go nie polecał.

trolosa
Posty: 25
Rejestracja: 16 sie 2014, 17:45
Deska: nobile T5
Latawiec: airush lithiun
Dostał piwko: 2 razy
 
Post13 sie 2019, 23:08

Dzięki ! Czekam na kolejne info. Dziwne, że choć Nobile jest Polską marką, to nie wiele osób miało do czynienia z ich latawcami....

Bartmop
Posty: 91
Rejestracja: 29 sie 2012, 19:14
Deska: North Team Series
Latawiec: Airush Razor
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post16 sie 2019, 21:23

Zależy do czego potrzebujesz. Generalnie 50/fifty raczej nie jest najlepszym latawcem na rynku do wakestyle - Vegas bije go na głowę. Oglądałem sporo 50/fifty w rzekomo bdb stanie, niby plywane 10 razy a bardzo wytrzepane. Może to kwestia materiałów? A może kwestia nieuczciwych sprzedawców? Raczej to pierwsze, bo znajomi też narzekali na to, że po sezonie wygląda jak inne latawce po 3. Co do vegasa się nie wypowiem bo nie miałem do czynienia ale raczej jest udany biorąc pod uwagę że pływa na nim spora część topowych zawodników.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post18 sie 2019, 12:34

Vegasa polecam bardzo, jeśli ktoś świadomie chce C. Każde C się różni, podstawowe cechy te same, ale zupelniei naczej pływało mi się na torchach, zupełnie inaczej na razorach i na vegasach. Najbardziej lubię te ostatnie. Mając wake bar i 5th element lub tylko click masz kajta o zbliżonych cechach do hybrydy albo typowe C lub bardzo radykalne C (ustawienie na 6 linek). Ale to nowe C, nawet w wersji radykalnej jest w zupełności do opanowania przez średnio zaawansowanych.

Duotone (stary north) robią naprawdę dobre i solidne latawce. Miałem prawie 3 lata razory i również świetnie się spisywały jeśli chodzi o trwałość.
Pomimo, że polskie, latawców nobile bym nie kupił. Deski, gdyby była mi pasująca, jak najbardziej. Nie miałem nigdy bardziej trwałej i pancernej dechy jak NHP z 2011.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości