Wybór baru

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
gregory1972
Posty: 38
Rejestracja: 16 sie 2011, 23:29
Deska: Shinn Ronson Ch 144x43
Latawiec: Pivot 14,12,10, Bolt 8M,
Lokalizacja: Lahinch
Postawił piwka: 8 razy
 
Post09 lis 2021, 18:14

Witam,
Chaciałbym kupić now bar i zastanawiam się nad wyborem pomiedzy:
1. Cabriha Overdrive Quickloop 1X Trimlite
2. Duotone Click bar
Obydwa mają niske V (Y) więc będa pasować mi do kiteów Naish.

Bardziej skłaniam się ku Click bar, jakie macie doświdczenia na temat trwałości tych mechanizmów?

jacmor
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2020, 17:14
Deska: North x-ride
Latawiec: Eleveight Rs
 
Post09 lis 2021, 21:44

Weź pod uwagę również bar eleveight CS Vary+

Awatar użytkownika
MarekH
Posty: 217
Rejestracja: 02 wrz 2013, 17:56
Deska: Shinn Ronson, Shinn King Gee
Latawiec: Naish Pivot LE
Lokalizacja: Lębork
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 15 razy
 
Post10 lis 2021, 22:38

gregory1972 pisze:Witam,
Chaciałbym kupić now bar i zastanawiam się nad wyborem pomiedzy:
1. Cabriha Overdrive Quickloop 1X Trimlite
2. Duotone Click bar
Obydwa mają niske V (Y) więc będa pasować mi do kiteów Naish.

Bardziej skłaniam się ku Click bar, jakie macie doświdczenia na temat trwałości tych mechanizmów?


Ja używam Cabrinha do moich Pivotów. Oczywiście są potrzebne przejściówki, bo węzełku i pętelki na pigtailach Cabrinha i Naish są na odwrót.
Bary Cabrinha są trwałe, ergonomiczne. Używam od lat i nigdy nie miałem z nimi kłopotów.
Na próbę kupię (dostępne będą w styczniu) nowy bar Naish Torque 2. Linki mocy są już w otulinie, choć nie wiem dlaczego nie wpakowali wszystkiego w jedną otulinę, tak jak ma już większość firm...
A Clickbar... no cóż. Dla mnie im prostsze rozwiązanie, tym bardziej niezawodne...

gregory1972
Posty: 38
Rejestracja: 16 sie 2011, 23:29
Deska: Shinn Ronson Ch 144x43
Latawiec: Pivot 14,12,10, Bolt 8M,
Lokalizacja: Lahinch
Postawił piwka: 8 razy
 
Post14 maja 2022, 15:29

Kupiłem Duotone clickbar - i jestem bardzo zadowolony.
Dostaje się w zestaw przejściówek do każdego kite no i można sobie zmienić położenie punktu Y ( V). Zdejmując ten dings - mamy niskie Y (V).
Jedyne co mnie drażni w tych nowych opisach to że nie napiszą jaka jest długość baru tylko na około - wybierz długość linek i dostajesz odpowiadający temu bar. Dodatkowo, opis chicken loop też udziwniony, zamiast mały, średni, duży to podają do jakiego stylu jazdy - no i kupiłem przez przypadek najmniejszy.
Nie wiem po co brak tak oczywistych danych, albo czemu nie podać obu.
Każdemu kto go pierwszy raz użyje, polecam najpierw przetestowanie depowera na sucho, tzn naciągnąć linki i wtedy przećwiczyć.
Mój kolega pożyczył na chwilę bar no i nie wiedział jak się tym obejść , podpowiedz: po prawej stronie (prawa ręka) jest przycisk i pokrętło - działa to tylko jak link są choć trochę napięte.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości