początkujący- czy north toro 10m2....

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Gość
 
Post19 maja 2004, 21:40

czy lawtawiec north toro 10m2 jest dobry dla początkującego zawodnika?
Moja waga to 60kg i bedę chciał pływać nim na helu z deską skywalkera 138cm.
pozdrawiam z góry dziękuje za odpowiedzi Kuba

Awatar użytkownika
Cinek S.S.
Posty: 31
Rejestracja: 12 sie 2003, 11:22
Lokalizacja: Cinlandia
 
Post20 maja 2004, 13:34

Jeżeli to ma być twój jedyny latawiec to odradzam. Polecałbym większy. Podobne tematy były juz kilka razy przerabiane na forum, więc spokojnie przeglądając archiwum wyrobisz sobie zdanie na ten temat.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Blekota
Posty: 684
Rejestracja: 01 wrz 2003, 22:43
Latawiec: ss
Lokalizacja: Gdańszczyk
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post20 maja 2004, 13:54

Anonymous pisze:czy lawtawiec north toro 10m2 jest dobry dla początkującego zawodnika?
Moja waga to 60kg i bedę chciał pływać nim na helu z deską skywalkera 138cm.
pozdrawiam z góry dziękuje za odpowiedzi Kuba


biorąc pod uwagę, że nie jesteś zbyt ciężki (na sumo to napewno się nie nadajesz :wink: ) to taki latawieć byłby właściwie na początek niczego sobie, ale chyba lepiej przymierz się do latawca 12m2

co do deski, to proponowałbym ciut większą.

Awatar użytkownika
Cinek S.S.
Posty: 31
Rejestracja: 12 sie 2003, 11:22
Lokalizacja: Cinlandia
 
Post21 maja 2004, 14:07

Co do deski to się zdecydowanie nie zgadzam. Bardzo dobra długość. Najwyżej będziesz się jeden dzień dłużej uczył pływać, ale za to będziesz z niej zadowolony przez długi czas. Jakbyś sobie nie radził zawsze możesz na kilka początkowych dni pożyczyć jakąś starą i dużą dechę, a zapewniam nie będziesz miał z tym problemów. Sam zaczynałem na skywalkerze 155 i po kilku dniach stwierdziłem, że mogłem sobie od razu kupić 140. I tak prawdopodobnie zakupisz sobie później jeszcze mniejszą.

pozdrawiam,

andytroll
Posty: 46
Rejestracja: 28 sie 2003, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
 
Post02 cze 2004, 18:05

Ja jako pierwszy latawiec miałem (cały czas mam) toro2 10m.
Waże jednak ok. 80 kg .
Miałem niewiarygodnego farta bo dwa pierwsze wyjazdy (10 dni Rodos i 7 dni Egipt) 80% czasu wiało idealnie właśnie na ten rozmiar (uwzględniając moja wagę oczywiście) i w ogóle nie odczułem potrzeby posiadania drugiego, większego latawca.

Do tego miałem na początku SkyRidera 141.

Na polskie warunki jednak 10 m faktycznie może być za mało.

Latawiec jako taki dla początkującego oceniam bardzo dobrze - niezbyt nerwowy i daje się utrzymać w ryzach.

Oczywiście większy byłby trochę wolniejszy, a przez to łatwiejszy do "zarządzania" w poczatkowej fazie nauki, ale generalnie Toro 2 10m jest O.K.


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości