CABO VERDE - wynajecie apartamentu???

Miejscówki Kitesurfingowe
fre
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2014, 11:19
 
Post13 sie 2014, 12:09

czy Cabo w paździerinku dla początkującego jest OK? czy znacie tam jakieś polskie szkoły najlepiej organizujące całą imprezę - przelot,pokój itp.?
pomożecie ? ;)

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2014, 12:35

Dla początkującego to tam nigdy nie jest ok.

fre
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2014, 11:19
 
Post13 sie 2014, 13:08

dzięki! to cenne bo w firmach raczej tego nie mówią, to co w tym czasie? Egipt?

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post18 sie 2014, 16:55

fre pisze:dzięki! to cenne bo w firmach raczej tego nie mówią, to co w tym czasie? Egipt?


Jest dużo miejscowek,
ale Egipt będzie cieply, na pewno cos tam powieje,
a i tanio i bezpiecznie jak na początek :thumb:

Pozdro...

Vrona
Posty: 9
Rejestracja: 01 sie 2014, 16:37
Deska: SU-2
Latawiec: RPM
 
Post20 sie 2014, 11:21

jedi1 pisze:Dla początkującego to tam nigdy nie jest ok.


serio tak niebezpiecznie jest ? mam zamiar się wybrać na zimę 2015 (poziom IKO2)

ktoś wie wogóle jak wygląda tam luty/marzec na pływanie ? :)
- temp wody/powietrza: ?
- wiatr: ?

jakie alternatywne spoty do Cabo Verde polecilibyście w tym okresie ? :D

pozdr :thumb:

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2014, 11:41

Jeśli mowa o Sal to wszystkie spoty z płaską wodą są z wiatrem kompletnie od brzegu i bez żadnej asekuracji.

Szkółki są na dwóch spotach, na obu są fale. Na jednym wieje side-off i jak sobie nie poradzisz to koniec wyspy jest dość blisko na którym czeka prąd wywalający na ocean.

Na drugim w zależności od dnia fala od 1,5 metra do pewnie około 3, dużo czopu, wiatr side/side-on. To tak naprawdę jedyny spot, gdzie jest w miarę bezpiecznie dla początkujących, ale są to dalekie warunki od idealnych do ćwiczenia po IKO2.

Z tego, co wiem to wiatr powinien być do marca przynajmniej. Ja byłem w lutym, temperatury 25-30, woda na krótką piankę 3/2, wiatru dużo, zwykle koło 25 węzłów, ale ja trafiłem na mniej wietrzne dwa tygodnie.

Vrona
Posty: 9
Rejestracja: 01 sie 2014, 16:37
Deska: SU-2
Latawiec: RPM
 
Post20 sie 2014, 14:12

jedi1 pisze:Jeśli mowa o Sal to wszystkie spoty z płaską wodą są z wiatrem kompletnie od brzegu i bez żadnej asekuracji.

Szkółki są na dwóch spotach, na obu są fale. Na jednym wieje side-off i jak sobie nie poradzisz to koniec wyspy jest dość blisko na którym czeka prąd wywalający na ocean.

Na drugim w zależności od dnia fala od 1,5 metra do pewnie około 3, dużo czopu, wiatr side/side-on. To tak naprawdę jedyny spot, gdzie jest w miarę bezpiecznie dla początkujących, ale są to dalekie warunki od idealnych do ćwiczenia po IKO2.

Z tego, co wiem to wiatr powinien być do marca przynajmniej. Ja byłem w lutym, temperatury 25-30, woda na krótką piankę 3/2, wiatru dużo, zwykle koło 25 węzłów, ale ja trafiłem na mniej wietrzne dwa tygodnie.


Dzięki za info ;) Wizja spłynięcia na ocean trochę katastroficzna ale mam jeszcze z miesiąc pływania na półwyspie żeby pocisnąć i się podszkolić :)
Poza tym to jest chyba najlepszy i najbardziej 'osiągalny' spot na kite'a w okresie styczeń/luty/marzec.

Tu wyczytałem że na popularnym Kite Beach wieje on-shore więc może nie będzie tak ciężko jak się wydaje :D

http://www.surfcaboverde.com/bottommenu ... tions.html

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2014, 14:22

Vrona pisze:
jedi1 pisze:Jeśli mowa o Sal to wszystkie spoty z płaską wodą są z wiatrem kompletnie od brzegu i bez żadnej asekuracji.

Szkółki są na dwóch spotach, na obu są fale. Na jednym wieje side-off i jak sobie nie poradzisz to koniec wyspy jest dość blisko na którym czeka prąd wywalający na ocean.

Na drugim w zależności od dnia fala od 1,5 metra do pewnie około 3, dużo czopu, wiatr side/side-on. To tak naprawdę jedyny spot, gdzie jest w miarę bezpiecznie dla początkujących, ale są to dalekie warunki od idealnych do ćwiczenia po IKO2.

Z tego, co wiem to wiatr powinien być do marca przynajmniej. Ja byłem w lutym, temperatury 25-30, woda na krótką piankę 3/2, wiatru dużo, zwykle koło 25 węzłów, ale ja trafiłem na mniej wietrzne dwa tygodnie.


Dzięki za info ;) Wizja spłynięcia na ocean trochę katastroficzna ale mam jeszcze z miesiąc pływania na półwyspie żeby pocisnąć i się podszkolić :)
Poza tym to jest chyba najlepszy i najbardziej 'osiągalny' spot na kite'a w okresie styczeń/luty/marzec.

Tu wyczytałem że na popularnym Kite Beach wieje on-shore więc może nie będzie tak ciężko jak się wydaje :D

http://www.surfcaboverde.com/bottommenu ... tions.html


Na kitebeach jest bezpiecznie, ale to są warunki takie jak na naszym morzu. Fala potrafi być spora. A kierunków jest sporo, chociaż Cabo polecam odwiedzić, bo jest super, ale dla początkujących wg mnie tam fajnie nie jest. A co do miejsc to jest ich całkiem sporo, tylko trzeba się trochę bardziej nakombinować niż wycieczka z Tui z Warszawy.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości