Czarnocin koło Łodzi

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Max/Łódź
Posty: 774
Rejestracja: 27 lut 2004, 19:04
Deska: Naish Haze
Latawiec: Flysurfer Speed
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2004, 20:11

Czarnocin to mała miejscowość koło Łodzi. Wyjeżdżając ul. Kolumny w stronę Tomaszowa Mazowieckiego jedziemy 15 kilometrów i jesteśmy już na miejscu. Znajdziemy tam 2 stawy hodowlane z czego jeden z nich całkiem przyzwoitej wielkości.

Generalnie Czarnocin nie jest miejscówką do wielkiego pływania, ale idealnie zdaje egzamin do nauki kite'a, jak również do szybkiego wypadu po pracy dla Łodzian, małego pohalsowania czy jak ktoś czuje się na siłach do potrenowania średnich skoków.

Miejscówkę można podzielić na dwa stawy:

Jeden - mniejszy, głębokość głównie po kolana, max. po pas. Niestety jest tam oprócz wody sporo błota, gliny, szlamu etc. co nieco odstrasza od pływania... ale jeśli ktoś ma piankę i nie czuje się zbyt pewnie na głębszej wodzie da się przeżyć.
Natomast całkiem przyzwoicie jest na drugiem akwenie - ten jest już zdecydowanie większy, woda sensowna. Głębokość kolana, pas, szyja, miejscami bez gruntu. Teren wodny przedzielony w jednej części mostkiem, a po środku wysepką, ale da się ulokować tak, by poćwiczyć starty z wody, bodydragi, podnoszenie latawca itp. a jak ktoś już umie pływać i odpowiednie korzystać z wiatru to i idzie pokursować po całym obszarze akwenu.
Dodatkowym plusem jest to, że niemal przy miejscu startów można postawic auto, które jest cały czas na widoku. Wokół wody głównie trawa i miejscami piasek, gdzie w większości tego miejsca możba wylądować kite'a.

Tak jak pisałem Czarnocin nie jest może mega-spotem do szaleństw, ale jest ciekawą alternatywą dla kiterów z regionu łódzkiego, którzy chcą się pouczyć lub dla tych, którzy nie mają czasu by jechać godzinę nad Jeziorsko czy Zalew Sulejowski a chcą pomoczyć tyłek i rozprostować nieco kite'a i własne kości.
Spot natomiast nadaje się (co również potwierdzają osoby, które już wyprobowały w tym okresie) znakomicie na zimę. Jak przysypie śnieżek robią się duże tereny do ślizgania... a ze względu na niewielką objętość zbiornika woda zamarza na odpowiednią grubość dając pewny grunt pod dechą.

Na Czarnocinie z reguły nie ma tłoku, zwłaszcza w tygodniu... natomiast w okresie letnim w weekendy zjeżdża spoto okolicznej gawiedzi nad wodę, na grille czy piwko w pobliskim barze. W tygodniu natomiast świeci pustką, gdzie jedynymi osobami nad wodą są rybacy - na szczęście pozytywnie nastawieni i póki co nie narzekali, że czasem leci w ich stronę jakaś zbłąkana deska. 8)

A tak to mniej więcej wygląda:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dr Eutanator
Posty: 661
Rejestracja: 01 sie 2003, 08:15
 
Post07 cze 2004, 20:44

Ha! nareszcie jakaś profesjonalnie przygotowana relacja!

Miejscówki można tylko pozazdrościć - zwłaszcza jeśli rzeczywiście tak blisko!

Napisz jeszcze jakie tam wiatry najczęściej wieją przy starcie z waszego spotu.

:clap: oby wam tam wiało jak najmocniej !!

Awatar użytkownika
Max/Łódź
Posty: 774
Rejestracja: 27 lut 2004, 19:04
Deska: Naish Haze
Latawiec: Flysurfer Speed
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2004, 21:31

Dr_hydrozoID pisze:Ha! nareszcie jakaś profesjonalnie przygotowana relacja!


Dzieki dzieki :oops: Profesjonalnie bedzie opisana, jak sie jeszcze chlopaki z Lodzi dopisza i wrzuca swoje odczucia :wink:

Miejscówki można tylko pozazdrościć - zwłaszcza jeśli rzeczywiście tak blisko!


To fakt, 15 min ode mnie z domu i juz jestem 8) Az zazdroszcze w takich chwilach tym co mieszkaja w takim Władku :D

Napisz jeszcze jakie tam wiatry najczęściej wieją przy starcie z waszego spotu.


No stad :arrow: i stad :arrow: i stamtad :wink: A tak na serio to konretniej pewnie napisze Onzo o technikaliach, bo co tam jestesmy to jestem tak juz podjarany plywaniem, ze nie zwracam uwagi skad to wiatr... poza tym ja sie tak nie znam :wink: :D

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 cze 2004, 22:39

Skoro już zostałem wywołany to powiem coś od siebie ;)

Spocik przyjemny - tak jak pisał M4X - na popołudniowe wypady. Do nauki super - nie trzeba się pchać ze sprzętem daleko, szczególnie gdy wiatr jest niepewny. Nie ma więc problemu, że przejedzie się 70km w jedną stronę a tu d....
Odnośnie kierunków wiatru: najlepsze wiatry na jeziorku z wysepkami to wg mnie W, WN i EN. Północnego nie spradzałem, ale bliskość zabudowań od tamtej strony na pewno mocno ograniczy "stałość" wiatru . Wiatrów południowych w ogóle nie testowałem, ale te bardziej ze wschodu mogą być niezłe.
Wiatr na Czarnocinie ma jedną podstawową wadę - jest nierówny. Czasami nawet bardzo. I pewnie większość z Was powie, ze to normalne na śródlądziu, to jednak dla mnie - pływającego na Jeziorsku, gdzie naprawdę wyjątkowo równo wieje (ze względu na niewielką ilość zabudowań i stosunkowo duży teren do rozwiewania się) - taki układ jest mało przyjemny. Podczas nauki nie przeszkadza to aż tak bardzo, ale gdy się już trochę pływa - bywa to denerwujące, Płyniesz mocno zdepowerowany po to żeby za chwilę wpaść tyłkiem do wody bo siadło do 0. Nie zmienia to jednak faktu, że gdy jest godzina 16, a głód pływania duży - spokojnie mozna jechać a przyjemnie będzie na pewno.
Zupełnie ianczej jest zimą - wtedy niestabilny wiatr tak bardzo nie przeszkadza, więc jazda jest całkiem przyjemna. Jak narazie wybrałem się tam raz, ale na pewno nie był to ostatni. Jeżeli jest śnieg, albo lód już topnieje i tworzy się na powierzchni coś w co wbije się krawędź deski to można spokojnie ostrzyć, do tego stopnia, że musiałem mocno odpuszczać, żeby nie wyjechać na brzeg. Na pewno bardzo dobre miejsce gdy jest zima bez śniegu, bo nie trzeba szukać ostatniego zaśnieżonego pola. No i bliskość, która powoduje, że cały fun jest praktycznie gratis :!:

To tyle ode mnie, miłego kite'owania :!:

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post25 cze 2004, 15:33

Napisałeś powyżej:

... dla mnie - pływającego na Jeziorsku ...


Może napisz też coś o tym spociku? Dzięki.

Macek
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2007, 17:01

Jeździ jeszcze ktokolwiek na czarnocin? Bo ja bym się chętnie wybrał..

skwarek
Posty: 94
Rejestracja: 30 cze 2006, 11:19
Kontaktowanie:
 
Post02 cze 2007, 02:36

a plywal ktos na zgnilych blotach sa wieksze . bez wyspy i blisko

Awatar użytkownika
MarioKite
Posty: 156
Rejestracja: 15 mar 2006, 22:43
Deska: Spleene Hitech, Spleene RS
Latawiec: Spleene RRD FS
Lokalizacja:
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2007, 22:29

Na czarnocinie plywamy sporadycznie i wybieramy sie spontanicznie,z zaskoczenia,nawet samych siebie,taki urok spotu.
Zgnile blota sa ladne i chyba tylko ladne, drzewa bardzo blisko wody od strony zachodniej,wiec kiepsko to widze

skwarek
Posty: 94
Rejestracja: 30 cze 2006, 11:19
Kontaktowanie:
 
Post03 cze 2007, 23:39

a na zalewie sulejowskim ktos smiga . pamietam ze z windsurfingiem smigalem w smadzewicach a jak wyglada z latawcami.

Awatar użytkownika
andrzej k
Posty: 465
Rejestracja: 13 paź 2005, 07:45
Lokalizacja: Łódz-Justynów
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2007, 09:41

śmiga śmiga w Karolinowie

kitelol
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2007, 16:12
Kontaktowanie:
 
Post16 gru 2007, 16:15

Macek pisze:Jeździ jeszcze ktokolwiek na czarnocin? Bo ja bym się chętnie wybrał..


Jestem chętny na zimową wyprawę na Czarnocin, niech tylko zamarznie :-)
Kitelol-Wojtek
kitewakacje chalupy 5 galeria http://cltn.pl

Macek
Posty: 96
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:47
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post21 gru 2007, 23:28

Zimą to wiadomo, chodziło mi o lato ;p

Awatar użytkownika
Natty
Posty: 16
Rejestracja: 03 sie 2006, 22:12
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post24 gru 2007, 04:08

Ja smigam :D na zalewie sulejowskim :D w Trescie

superior22
Posty: 4
Rejestracja: 30 kwie 2010, 17:08
Deska: Su-2
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Łódź
 
Post10 maja 2010, 18:20

Witam.

Wybiera się ktoś nad Zalew Sulejowski??
Jak z warunkami?

Awatar użytkownika
magdasoc
Posty: 24
Rejestracja: 13 maja 2009, 23:22
Lokalizacja: lodz
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2011, 10:23

super super może się przejadę tam najpierw obejrzeć jak to wygląda a wogóle to nie chce mi sie wierzyć że wędkarze nie są przeciwni;)
kiedy ktoś tam jedzie jestem z Łodzi więc też mam blisko? :D


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości