Rodos - Grecja

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Baśka
Posty: 209
Rejestracja: 13 wrz 2006, 16:57
Deska: Tona Flow 136
Latawiec: to chyba bez znaczenia
Lokalizacja: stolica płaskiej wody=reff/wwa
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2010, 20:25

sprawdź www.4sun.pl

serp
Posty: 92
Rejestracja: 22 cze 2010, 21:44
Deska: Nobile
Latawiec: Wainman 7, 9 i 12
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 cze 2011, 15:02

Hejka,

Czy był ktoś na Rodos w październiku lub listopadzie? :> Niestety dopiero wtedy mam urlop, na przełomie i zastanawiam się gdzie jechać żeby popływać. Myślałem o Brazylii ale ceny biletów tak poszły w górę że to się w ogóle nie opłaca. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

grassior
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2010, 14:58
 
Post09 lut 2012, 09:47

Hej,

czy ktoś był lub/i wie o innym spocie na Rodos oprócz Prasonisi?
Wybieram się do hotelu Mareblue Cosmopolitan i słyszałem ze wzdłuż zachodniego wybrzeża ludzie latają. Chciałem jakikolwiek punkt zaczepienia by potwierdzić ta informacje.

Z hotelu do Prasonisi jednak kawałek i czułbym się pewniej ze mam coś pod nosem.
http://maps.google.com/maps?saddr=Mareblue+Cosmopolitan+Beach+Resort,+Rhodes,+Greece&daddr=((+Prason%C3%ADsi+)),+Notia+Rodos,+Greece&hl=en&ie=UTF8&ll=36.128447,27.970505&spn=0.545171,0.718918&sll=36.413029,28.203964&sspn=0.033949,0.044932&geocode=FZ3VKwId3keuASHeZpET9MwX6A%3BFQSGIwId15mnASmpXEWBQlKUFDHSFN_DqrRX9Q&oq=Mareblue+Cosmopolitan+&mra=ls&t=m&z=11

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lut 2012, 10:03

Wystarczy wpisać w google 'kitesurfing rhodos' i uzyskasz odpowiedź :wink:
http://www.windsurfersworld.gr/windsurf ... ntact.html
ps. tak czy owak jeśli jak widzę jedziesz tam pierwszy raz to warto chociaż raz zobaczyć Prasonisi (wypożycz auto i skocz tam na 1 dzień).

Awatar użytkownika
rez
Posty: 186
Rejestracja: 28 cze 2006, 17:51
Lokalizacja: Lębork
 
Post09 lut 2012, 17:27

grassior pisze:Hej,

czy ktoś był lub/i wie o innym spocie na Rodos oprócz Prasonisi?
Wybieram się do hotelu Mareblue Cosmopolitan i słyszałem ze wzdłuż zachodniego wybrzeża ludzie latają. Chciałem jakikolwiek punkt zaczepienia by potwierdzić ta informacje.

Z hotelu do Prasonisi jednak kawałek i czułbym się pewniej ze mam coś pod nosem.
http://maps.google.com/maps?saddr=Mareblue+Cosmopolitan+Beach+Resort,+Rhodes,+Greece&daddr=((+Prason%C3%ADsi+)),+Notia+Rodos,+Greece&hl=en&ie=UTF8&ll=36.128447,27.970505&spn=0.545171,0.718918&sll=36.413029,28.203964&sspn=0.033949,0.044932&geocode=FZ3VKwId3keuASHeZpET9MwX6A%3BFQSGIwId15mnASmpXEWBQlKUFDHSFN_DqrRX9Q&oq=Mareblue+Cosmopolitan+&mra=ls&t=m&z=11


Masz pod nosem. Ja byłem w północnej części Rodos dwa razy. Raz nocowałem w samym mieście Rodos (wtedy dojeżdżałem na spot autobusem) a innym razem w Theologos - wtedy chodziłem na spot z buta.

mario74
Posty: 63
Rejestracja: 07 kwie 2009, 10:49
Deska: NOBILE555
Latawiec: OZONE
Lokalizacja: Kraków
 
Post10 lut 2012, 11:02

grassior pisze:Hej,

czy ktoś był lub/i wie o innym spocie na Rodos oprócz Prasonisi?
Wybieram się do hotelu Mareblue Cosmopolitan i słyszałem ze wzdłuż zachodniego wybrzeża ludzie latają. Chciałem jakikolwiek punkt zaczepienia by potwierdzić ta informacje.

Z hotelu do Prasonisi jednak kawałek i czułbym się pewniej ze mam coś pod nosem.
http://maps.google.com/maps?saddr=Mareblue+Cosmopolitan+Beach+Resort,+Rhodes,+Greece&daddr=((+Prason%C3%ADsi+)),+Notia+Rodos,+Greece&hl=en&ie=UTF8&ll=36.128447,27.970505&spn=0.545171,0.718918&sll=36.413029,28.203964&sspn=0.033949,0.044932&geocode=FZ3VKwId3keuASHeZpET9MwX6A%3BFQSGIwId15mnASmpXEWBQlKUFDHSFN_DqrRX9Q&oq=Mareblue+Cosmopolitan+&mra=ls&t=m&z=11


Hej,

Na północ od tego hotelu w odległości ok. 7 km między Kremasti, a Lalysos jest baza: http://www.kiteprocenter.gr/ Było chyba już na forum coś na temat tego miejsca. Ja byłem tam w czerwcu 2009 - bardzo przyjemne miejsce, pewnie jeszcze tam kiedyś wrócę :thumb: .

Niedźwiedź
Posty: 19
Rejestracja: 13 cze 2010, 14:24
 
Post13 maja 2012, 18:23

witam :D , czy jest mi ktos wstanie odpowiedziec 8) ,

czy da sie przezyc bez asekuracj na na poludniu Rodos na prasonisi na spocie flat??
czy wieje tam mega chamski off-shore??
czy w razie ''W'' jakby cos sie stalo np brak mozliwosci wyostrzenia, awari etc jest szansa spłyniecia do brzegu np gdzies o wiele dalej, czy takiej mozliwosci nie ma i ten wiatr wynosci nas prosto na otwarte morze w strone polodniowo-wschodnia?

z gory dziekuje ze konkretne i merytoryczne odpowiedzi :D

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2012, 18:34

Niedźwiedź pisze:witam :D , czy jest mi ktos wstanie odpowiedziec 8) ,
czy da sie przezyc bez asekuracj na na poludniu Rodos na prasonisi na spocie flat??

Oczywiście, że się da :D
Niedźwiedź pisze:czy wieje tam mega chamski off-shore??

Wieje tam mega chamski off-shore (na płaskim). Bo na wave on-shore (więc masz wybór).
Niedźwiedź pisze:czy w razie ''W'' jakby cos sie stalo np brak mozliwosci wyostrzenia, awari etc jest szansa spłyniecia do brzegu np gdzies o wiele dalej, czy takiej mozliwosci nie ma i ten wiatr wynosci nas prosto na otwarte morze w strone polodniowo-wschodnia?

Jest szansa: Egipt lub Izrael :wink:
ps. ale nawet jak nie będziesz miał wykupionego rescue to i tak Cię wyciągną prędzej czy później.. no może czasem trochę później :wink: i nie koniecznie razem ze sprzętem. No i to trochę kosztuje.

Niedźwiedź pisze:z gory dziekuje ze konkretne i merytoryczne odpowiedzi :D

Proszę bardzo :hand:

Niedźwiedź
Posty: 19
Rejestracja: 13 cze 2010, 14:24
 
Post13 maja 2012, 18:43

a jaki dokladnie kierunek wieje najczescie tam w lipcu?? :D

i jak wyglada wyupienie rescue,(oprocz tego ze sie strasznie cenia) ma sie jakas zalaminowana kartke przy sobie?? :P
czy pozniej sie im cos pokazuje jak juz nas sciagna? :)

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2012, 19:11

Niedźwiedź pisze:a jaki dokladnie kierunek wieje najczescie tam w lipcu?? :D

MELTEMI
http://www.grecja.home.pl/meltemi.htm
Niedźwiedź pisze:i jak wyglada wyupienie rescue,(oprocz tego ze sie strasznie cenia) ma sie jakas zalaminowana kartke przy sobie?? :P
czy pozniej sie im cos pokazuje jak juz nas sciagna? :)

Idziesz do bazy i bulisz kasę :D
Coś tam wpisują sobie do zeszytu. Na spocie jest baywatch, z którego Cię obserwują i interweniują w razie czego. Tak czy siak interweniują i jeśli nie masz wykupionej asekuracji to płacisz za jednorazową akcję dość sporo (chyba, że się jakoś dogadasz).

bujakauskas
Posty: 20
Rejestracja: 02 lip 2009, 16:43
Deska: Nobile
Latawiec: Slingshot
Lokalizacja: Wilno
 
Post14 cze 2012, 13:27

witam, moze znajdzie sie ktos kto byl w Genadi w apartamentach Petasos? jak tam? interesują tez inne podobne noclegi. Dzieki.

raffek
Posty: 9
Rejestracja: 16 sie 2012, 11:17
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 1 raz
 
Post11 sie 2014, 15:37

Hejka,

Czy ktoś wybiera się na Rodos w terminie od 1.09.2014?

Czy ktoś może udzielić informacji jak najlepiej transportować się z północy wyspy na spot(Faliraki)?

Dzięki z góry.

PS może ewentualnie ktoś polecić jakaś szkołe kite na spocie? Lepiej sobie coś zaklepać wcześniej, czy na miejscu też się wszystko ogarnie?

Abel.
Posty: 5
Rejestracja: 16 wrz 2014, 20:05
Deska: Gaastra
Latawiec: RRD
 
Post16 wrz 2014, 20:38

Wiem że już pewnie nie aktualne jednak, może komuś się przyda w przyszłości :)

raffek pisze:Hejka,

Czy ktoś może udzielić informacji jak najlepiej transportować się z północy wyspy na spot(Faliraki)?


Ja akurat dojeżdżałem z miasta Rodos :wink: . Z tego co wiem najlepiej wypożyczyć samochód. Czas podróży to około 90 min. Lokalesi mówili też o autobusie ale ponoć to awaryjne wyjście bo bardzo długo się jedzie :evil:

Ważna rada!

Na praso pamiętajcie o butach do pływania na desce, ja za namową koleżanki zostawiłem swoje w hotelu i skończyłem dziabnięty przez ostrosza drakońskiego. :mrgreen:
Ponoć zdarza się często przy brzegu a ból jest nie do opisania. Jeśli wdepniesz w to cholerstwo to od razu biegiem do tawerny. wsadzą ci nogę do gorącej wody z płynem do mycia okien i przejdzie po ok 30 min. Przygotuj się jednak na ostre wrażenia :)

Edit.

Jeśli planujecie coś jeść na szybko w przerwie między sesją to poszukajcie budki z żarciem przy kamperach. Hamburger=2euro przepyszny i dobrze "zapycha" :thumb:

Awatar użytkownika
bania12343
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2016, 21:23
 
Post14 wrz 2016, 21:27

Siema !

Wiecie może gdzie na Rodos można zrobić IKO 2 i dostać legitymacje?

Bardzo pilne ! :D

okafoka
Posty: 18
Rejestracja: 28 wrz 2013, 09:23
Deska: 50/50
Latawiec: rebel
Lokalizacja: Gdynia/Krotoszyn
 
Post23 lip 2018, 07:04

andytroll pisze:To kawałek mojego posta na Kto/Gdzie/Kiedy:

Byłem we wrześniu 2003 na Prasonisi- magiczne miejsce!!!
Właśnie dlatego, że to dziura gdzie kończy się asfalt, że nie ma cywilizacji wielkich hoteli, że mieszkałem w namiocie w krzakach na wydmach za free i nie widziałem żadnego policjanta, którzy jakoby ścigają, że 100% ludzi tam na miejscu żyje deską, że są balangi do rana na plaży robione przez istniejące tam 3 bazy windusrfingowe, że w okolicach (25 km) u "Czarownicy" jadłem najwspanialej przyrządzone greckie żarcie, przyprawione naprawdę magicznymi przyprawami, etc, etc i przede wszystkim dlatego, że na 10 dni pobytu był tylko jeden dzień z wiatrem poniżej 2 Bft, reszta średnio 5-6 Bft, a w ciągu 2 dni na wodzie byli tylko najtwardsi ws-owcy (9-10 Bft). Zakochałem się w tej miejscówce.

Co do kite'a:
1. Są 2 spoty po dwóch stronach cypla/mierzei (coś a'la Rewa) - jeden on-shore z falami, drugi off-shore z idealnie płaską wodą.
2. W zeszłym roku byłem początkującym i uczyliśmy się na wave'ie - ciężko się przebić przez przybój, jest walka i o sukces trudno, ale jak się już to opanuje, to Zatoka i polskie morze to betka. Nie ma za to problemu ze zgubioną deską - zawsze wraca na brzeg.
3. Po stronie off-shore jest idealnie i przyjemnie płasko, ale zgubiona deska i kite w wodzie = dryfujemy do Turcji albo Libanu. Ale spoko, chłopaki z bazy Deskado baardzo chętnie pływali po nas motorówką (wręcz chyba sprawiało im to przyjemność w ciągu nudnego dnia).

Co do konkretów (zgodnie z instrukcją opisów spotu;-))):

1. Kierunki wiatru - nie pamiętam - generalnie na jednej stronie cypla idealny on-shore (minimalnie side-shore); na drugiej idealny off-shore. Plaża po stronie wave - jakieś 300 m długości, po stronie off-shore jakieś 500 m długości - fuuuullll miejsca.
2. Ilość kiter'ów jednocześnie w wodzie - kiedy tam byłem max. 15 sztuk
3. Ilość ludzi na plaży - niewiele - po stronie wave'owej prawie zero
4. Niebezpieczeństwa - raczej brak, na off-shore full asekuracja, na wave'ie w stronę brzegu - plaża pusta bez przyczep, na stronie off-shor'owej leżaki i parasole. Generalnie full miejsca do rozłożenia kite'ów.
5. Odległość od parkingu albo od pensjonatu - ok. 300 m, od miejsca w krzakach na wydmach gdzie rozbiliśmy namioty - 50 m.
6. Noclegownia - kilka pensjonatów w miasteczku - max. 100-150 miejsc noclegowych = cicho i kameralnie - są oferty w polskich biurach podróży, a co roku organizuje tam wypady Bo Sport z W-wy. W tym roku we wrześniu robi też wyjazd Kite Park z Solara.
7. Żarcie - 2 zasadnicze knajpy ale żarcie jak na Grecję przeciętne - lepiej skoczyć do Gennadi (ok. 15-20 km od Prasonisi) i zjeść u "Czarownicy" coś niebiańskiego.
8. Życie nocne - raczej popijawy w knajpach - które rozwijały się do wczesnoporannych szaleństw, albo balangi on tha beach organizowane przez chłopaków z baz ws - pyszna zabawa. Do najbliższej dyski/klubu - ok. 35-40 km.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron