Rodos - Grecja

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post20 lip 2004, 09:25

Moze byl ktos na kite i chce sie podzielic wrazeniami?

andytroll
Posty: 46
Rejestracja: 28 sie 2003, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
 
Post22 lip 2004, 17:42

To kawałek mojego posta na Kto/Gdzie/Kiedy:

Byłem we wrześniu 2003 na Prasonisi- magiczne miejsce!!!
Właśnie dlatego, że to dziura gdzie kończy się asfalt, że nie ma cywilizacji wielkich hoteli, że mieszkałem w namiocie w krzakach na wydmach za free i nie widziałem żadnego policjanta, którzy jakoby ścigają, że 100% ludzi tam na miejscu żyje deską, że są balangi do rana na plaży robione przez istniejące tam 3 bazy windusrfingowe, że w okolicach (25 km) u "Czarownicy" jadłem najwspanialej przyrządzone greckie żarcie, przyprawione naprawdę magicznymi przyprawami, etc, etc i przede wszystkim dlatego, że na 10 dni pobytu był tylko jeden dzień z wiatrem poniżej 2 Bft, reszta średnio 5-6 Bft, a w ciągu 2 dni na wodzie byli tylko najtwardsi ws-owcy (9-10 Bft). Zakochałem się w tej miejscówce.

Co do kite'a:
1. Są 2 spoty po dwóch stronach cypla/mierzei (coś a'la Rewa) - jeden on-shore z falami, drugi off-shore z idealnie płaską wodą.
2. W zeszłym roku byłem początkującym i uczyliśmy się na wave'ie - ciężko się przebić przez przybój, jest walka i o sukces trudno, ale jak się już to opanuje, to Zatoka i polskie morze to betka. Nie ma za to problemu ze zgubioną deską - zawsze wraca na brzeg.
3. Po stronie off-shore jest idealnie i przyjemnie płasko, ale zgubiona deska i kite w wodzie = dryfujemy do Turcji albo Libanu. Ale spoko, chłopaki z bazy Deskado baardzo chętnie pływali po nas motorówką (wręcz chyba sprawiało im to przyjemność w ciągu nudnego dnia).

Co do konkretów (zgodnie z instrukcją opisów spotu;-))):

1. Kierunki wiatru - nie pamiętam - generalnie na jednej stronie cypla idealny on-shore (minimalnie side-shore); na drugiej idealny off-shore. Plaża po stronie wave - jakieś 300 m długości, po stronie off-shore jakieś 500 m długości - fuuuullll miejsca.
2. Ilość kiter'ów jednocześnie w wodzie - kiedy tam byłem max. 15 sztuk
3. Ilość ludzi na plaży - niewiele - po stronie wave'owej prawie zero
4. Niebezpieczeństwa - raczej brak, na off-shore full asekuracja, na wave'ie w stronę brzegu - plaża pusta bez przyczep, na stronie off-shor'owej leżaki i parasole. Generalnie full miejsca do rozłożenia kite'ów.
5. Odległość od parkingu albo od pensjonatu - ok. 300 m, od miejsca w krzakach na wydmach gdzie rozbiliśmy namioty - 50 m.
6. Noclegownia - kilka pensjonatów w miasteczku - max. 100-150 miejsc noclegowych = cicho i kameralnie - są oferty w polskich biurach podróży, a co roku organizuje tam wypady Bo Sport z W-wy. W tym roku we wrześniu robi też wyjazd Kite Park z Solara.
7. Żarcie - 2 zasadnicze knajpy ale żarcie jak na Grecję przeciętne - lepiej skoczyć do Gennadi (ok. 15-20 km od Prasonisi) i zjeść u "Czarownicy" coś niebiańskiego.
8. Życie nocne - raczej popijawy w knajpach - które rozwijały się do wczesnoporannych szaleństw, albo balangi on tha beach organizowane przez chłopaków z baz ws - pyszna zabawa. Do najbliższej dyski/klubu - ok. 35-40 km.

Awatar użytkownika
deluvian
Posty: 170
Rejestracja: 22 cze 2004, 10:02
Lokalizacja: Trzebinia (Małopolska)
 
Post22 lip 2004, 20:24

a w ktorej polowie wrzesnia byles? ja urlop mam dopiero kolo 20 ciekawy jestem jakie tam wtedy panuja warunki

pozdrawiam

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post22 lip 2004, 22:16

Czym sie na miejscu porusza,bo taksowki podobno sa drogie?

andytroll
Posty: 46
Rejestracja: 28 sie 2003, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
 
Post23 lip 2004, 10:00

Byłem w drugiej połowie września - 20 - 30.09.2003 (czy jakoś tak).Idealna pora - upał był do wytrzymania - 30-35 stopni (ale w wietrze się nie czuło). W tym roku jadę na 2 tygi (mam nadzieję) od 4.09.2003

Co do poruszania się na miejscu:
1. Z lotniska do Prasonisi (to jakieś 60-80 km) i z powrotem przewieźli nas busem chłopaki z bazy Deskado - mieliśmy z nimi dobry układ.
2. Na miejscu nie przemieszczaliśmy się w ogóle - siedzieliśmy non-stop na spocie. 2 razy się ruszyliśmy dalej pożyczonym od chłopaków z bazy busem.
3. Raz wynajęliśmy skutery w pobliskiej miejscowości (dojechaliśmy tam znowu busem od chłopaków)
4. W związku z tym nie wiem ile kosztują taksówki.

Może warto się skontaktować z tamtejszymi bazami ws - oni chyba chętnie (za jakies symboliczne pieniądze) zorganizują transfer lotnisko-Prasonisi-lotnisko:

http://www.windsurfing-prasonisi.com/ - to baza Nemca
http://www.windsurfingrodos.com/ - to chyba baza Kozła

artkite
Posty: 96
Rejestracja: 20 lip 2005, 11:14
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:
 
Post28 lip 2005, 14:08

uwaga :!: byłem na Prasonisi w drugiej połowie września i było bardzo kiepsko z wiatrem. Przez tydzień max. 4 bft. To chyba za sprawą pełni. Przed pełnią i po było ok. Ja miałem niefart. Trzeba to tez tam brać pod uwagę.

POzdr. :D

artkite
Posty: 96
Rejestracja: 20 lip 2005, 11:14
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:
 
Post28 lip 2005, 14:10

uwaga :!: byłem na Prasonisi w drugiej połowie września i było bardzo kiepsko z wiatrem. Przez tydzień max. 4 bft. To chyba za sprawą pełni. Przed pełnią i po było ok. Ja miałem niefart. Trzeba to tez tam brać pod uwagę.

POzdr. :D

artkite
Posty: 96
Rejestracja: 20 lip 2005, 11:14
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:
 
Post28 lip 2005, 14:10

uwaga :!: byłem na Prasonisi w drugiej połowie września i było bardzo kiepsko z wiatrem. Przez tydzień max. 4 bft. To chyba za sprawą pełni. Przed pełnią i po było ok. Ja miałem niefart. Trzeba to tez tam brać pod uwagę.

POzdr. :D

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lip 2005, 16:09

no zajebiste miejsce. Caly czas sie lamie miedzy tym spotem a Egiptem ale chyba jednak Rodos:).
A jak jest ze szmatami? Mam tylko 14. Obawiam sie ze moze byc za duzo na wrzesien, pazdziernik. Mozna tam cos wypozyczyc w rozsadnych cenach? Czy lepiej kupic cos przed wyjazdem?

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post28 lip 2005, 22:14

Ja mialem farta bylem koncem pazdziernika .Na dwa tygodnie dwa dni bez wiatru jeden na 16 trzy na 9 reszta 12mkw.Prassonisi to totalnie wypasione miejsce .Raczej zaopatrz sie w cos mniejszego.

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post29 lip 2005, 08:28

foty morlova z wypadu w zeszlym roku

http://www.morlov.no-ip.com/www/

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2005, 15:00


andytroll
Posty: 46
Rejestracja: 28 sie 2003, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
 
Post01 sie 2005, 14:21

szed pisze:no zajebiste miejsce. Caly czas sie lamie miedzy tym spotem a Egiptem ale chyba jednak Rodos:).
A jak jest ze szmatami? Mam tylko 14. Obawiam sie ze moze byc za duzo na wrzesien, pazdziernik. Mozna tam cos wypozyczyc w rozsadnych cenach? Czy lepiej kupic cos przed wyjazdem?


Byłem 2 razy na Prasonisi (wrzesień) i 4 razy w Egipcie (listopad i kwiecień) 10:0 dla Prasonisi.

W zeszłym roku na Prasonisi pływaliśmy nawet na pełnym powerze na treningowych latawcach 6 m.

Generalnie, całe 10 dni przepływałem na 11 m.

Awatar użytkownika
rez
Posty: 186
Rejestracja: 28 cze 2006, 17:51
Lokalizacja: Lębork
 
Post22 wrz 2006, 17:43

Aktualizacja :) z roku 2006.

Wypad w okresie 07.09-21.09

Dojazd: CentralWings w ramach wycieczki z BP Triada. Koszt około 2000 pln/os za 2 tygodnie w miejscowości Genadi w hotelu Ambelia (ponoć najlepszy hotel). Na lotnisku w Warszawie musiałem niestety dopłacic 200 pln za transport quivera w obie strony. Na miejscu musiałem jeszcze dopłacić 15 eur za transport quivera autobusem do Genadi.
Genadi- mala miejscowosc, w sumie trudno mowic o atrakcjach. 2 Sklepy spożywcze, wypożyczalnie skuterow, 2 bary.
Hotel Ambelia- blisko plaży, na pustkowiu. własny basen, pokoje z klimatyzacją, bez lodowki i telewizora. Sniadania bez ciepłych
posiłków - klasyka, wedlina,ser, musli, dzem.
Obiadokolacje - w restauracji Thelassa przy plazy, stoliki na zewnątrz, jeden wspolny zestaw posiłków (tzn. bez wyboru).
Jedzenie dobre, napoje do kolacji płatne.

Dojazd do Prasonisi-utrudniony, tylko 2 busy (jeden Prasonisi Center, drugi Wind4fun). Tylko 1 możliwość wyjazdu,powrotu. Wyjazd 9.30, powrót 18.00. Są jeszcze autobusy, ale kursują one też rzadko i ostatni wyjeżdza z Prasonisi już o 15.00.

Możliwość wypożyczenia skutera od 64 eur za tydz za Suzuki Katana 50cm, do 98 eur za tydz za skuter 90 cm. Samochody drożej niż w internecie ( np. seicento za 25eur/dziennie). Suzuki DR250 - 150 eur/tydzien.

Pogoda na Prasonisi nie ma nic wspolnego z prognozami na Rodos. Zwykle jest dużo lepiej niż na Rodos. Na 12 dni netto miałem 8 dni pływania, 2 dni bez wiatru, 2 dni z zbyt silnym wiatrem jak na moje umiejętności.
Woda jest bardzo zatłoczona, dopiero koło 18.00 robi się miejsce, dlatego dobrze jest miec własny środek transportu lub nocować w namiocie przy plazy. Ostatniego dnia naliczyłem około 37 kitów, desek nie liczę bo to zbyt trudne...
Na plaży brak przyszniców, nie ma też możliwości opłukania i wysuszenia latawca. Prysznic kiepskiej jakosci jest w okolicach lighthouse.
Wynajęcie apartamentu w Prasonisi (sypialnia+ kuchnia) 55 eur. Pokoj 2 osobowy 40 eur. Posiłki około 10 eur.

mistic14
Posty: 37
Rejestracja: 01 cze 2008, 14:31
Kontaktowanie:
 
Post31 mar 2010, 14:06

Czy wie ktoś jak najtaniej dolecieć na Rhodos??


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości