El Gouna - Red Sea Zone

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
max_rm
Posty: 362
Rejestracja: 13 cze 2008, 23:16
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post03 lip 2008, 12:41

razorjack pisze:
max_rm pisze:Jaki jest sredni koszt takiego wyjazdu na 14 dni w okresie zimowym na 1 os? Wylot z wawy :)

a co chcesz dokładnie robić podczas tych 13-14 dni ? :)

Dobrze sie bawic :oops: Mam nadzieje, ze najczesciej w wodzie :D Ale napewno nie mam zamiaru wydawac kase na 5* hotel, jak to polecil jeden z kajciarzy wyzej... Bo jak wszedlem na stronke tego hotelu i obliczylem koszt samego noclegu, to juz lepiej poleciec na Mauritius za ta kase. Pozdro :)

Awatar użytkownika
barry99
Posty: 28
Rejestracja: 28 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: Nürnberg/Kalisz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post18 lip 2008, 11:12

Witam,

ja sie zastanawiam czy nie odwiedzic RSZ we wrzesniu. Mozecie mi poradzic za jakim hotelem sie rozgladac, zeby byl dobry dojazd, lub nie bylo zbyt daleko.
Dzieki za pomoc!

Awatar użytkownika
Marko003
Posty: 101
Rejestracja: 20 mar 2008, 19:20
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
 
Post21 lip 2008, 15:15

barry99 pisze:Witam,

ja sie zastanawiam czy nie odwiedzic RSZ we wrzesniu. Mozecie mi poradzic za jakim hotelem sie rozgladac, zeby byl dobry dojazd, lub nie bylo zbyt daleko.
Dzieki za pomoc!


Mam podobna prośbe, może ktoś ma jakąś mapę z rozmieszczonymi hotelami w El Guanie?

Awatar użytkownika
Wilks
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2007, 10:38
Deska: SU-2
Latawiec: FS Speed2 12
Lokalizacja: Łódź/Pabianice/Warta/Jeziorsko
 
Post21 lip 2008, 19:37

http://www.3go.pl/html_krm/html_krm_okn ... obiekt=111

Jeśli nastawiasz sie na kiteowanie to zapytaj w samej szkółce, tam nocleg jest najtańszy chyba ale warunki skromne.

Awatar użytkownika
Marko003
Posty: 101
Rejestracja: 20 mar 2008, 19:20
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
 
Post21 lip 2008, 21:11

Wilks pisze:http://www.3go.pl/html_krm/html_krm_okno.php?rozpocznij_kraj=true&nazwa0=Egipt&id0=3&rozpocznij_region=true&nazwa1=Wybrze¿e+M.+Czerwonego&id1=23&rozpocznij_miasto=true&nazwa2=El+Gouna&id2=62&rozpocznij_dzielnica=true&id3=21&wybrany_obiekt=111

Jeśli nastawiasz sie na kiteowanie to zapytaj w samej szkółce, tam nocleg jest najtańszy chyba ale warunki skromne.


Super, dzięki i za taka mapę ale liczyłem na coś bardziej dokładnego z nazwami hoteli i ich rozmieszczeniem.

Awatar użytkownika
razor
Posty: 649
Rejestracja: 12 lip 2007, 18:20
 
Post21 lip 2008, 23:55


Awatar użytkownika
barry99
Posty: 28
Rejestracja: 28 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: Nürnberg/Kalisz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post22 lip 2008, 11:40

Mapka mapką, ale w wyborze hotelu i tak mi to zbytnio nie pomoglo :?

Awatar użytkownika
Marko003
Posty: 101
Rejestracja: 20 mar 2008, 19:20
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2008, 18:06

barry99 pisze:Mapka mapką, ale w wyborze hotelu i tak mi to zbytnio nie pomoglo :?

Ale mapka pierwsza klasa, może teraz jeszcze w wyborze hotelu ktoś pomoże?
Jakiś w rozsądnej cenie i blisko miejsca do pływania.

Paulo
Posty: 16
Rejestracja: 09 lip 2008, 10:17
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2008, 20:40

Lęce w sierpniu do Hurgady do hotelu Caribbean World-Soma Bay. Może koś mi podać jak daleko jest do polskiej bazy w Elu Gouana?Czym tam można dojechać?Koło jakiego hotelu się ona znajduje?
Chciałym dokończyć IKO :D A moi znajomi zacząć IKO :D
Z góry dzieki za pomc.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2008, 20:55

http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic ... t=hurghada

w hurgadzie z tego co wiem sa 2 bazy. jedna przy megawish - colona water sport i druga przy hotelu jasmin.przy czym lepsza chyba ta przy megawishu - wnioskuje z mapek, kierunków wiatru i pobycie w megawish tak wiec jestem tendencyjny ;)

Awatar użytkownika
Marko003
Posty: 101
Rejestracja: 20 mar 2008, 19:20
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2008, 00:14

[quote="Paulo"]Lęce w sierpniu do Hurgady...Może koś mi podać jak daleko jest do polskiej bazy w Elu Gouana?Czym tam można dojechać?Koło jakiego hotelu się ona znajduje?....
też sie przyłącze do pytania

Awatar użytkownika
barry99
Posty: 28
Rejestracja: 28 maja 2008, 13:45
Lokalizacja: Nürnberg/Kalisz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post23 lip 2008, 12:01

march_in pisze:http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?t=287&highlight=hurghada

w hurgadzie z tego co wiem sa 2 bazy. jedna przy megawish - colona water sport i druga przy hotelu jasmin.przy czym lepsza chyba ta przy megawishu - wnioskuje z mapek, kierunków wiatru i pobycie w megawish tak wiec jestem tendencyjny ;)

No to nie wybrales zbyt dobrze. Z tego hotelu do RSZ masz z 1,5-2 godzin jazdy. Wiez mi, nie jest to dobre rozwiazanie.
W marcu plywalem w Colona water sport. Spot jest naprawe super i samam szkola tez mistrz. Sam mieszkalem 2 hotele dalej i dojezdzalem tylko 15 minut. Ostatni raz cos takiego zrobilem. Nigdy wiecej takich dojazdow, licytowania sie o ceny z taksowkarzami i gdybanie u mnie wieje, czy na spocie tez jest wiatr? Jechac, nie jechac? Od teraz tylko hotele bezposrednio przy spocie, lub naprawde bardzo blizko. Colone moge naprawde polecic!
Ja sie wybieram we wrzesniu. Chcialem odwiedzic RSZ, ale jesli to nie wypali to bede w Magawish, czyli Colona water sport.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2008, 12:37

march_in pisze:
w hurgadzie z tego co wiem sa 2 bazy. jedna przy megawish - colona water sport i druga przy hotelu jasmin.przy czym lepsza chyba ta przy megawishu -


tak, Colona przy Megawishu lepsza
przy czym obie mają jesienią najczesciej lekki offshore :?
wiec pływanie nie za przyjemne i mało rozwojowe
nie wiem jak latem - bo wtedy temperatury są wystarczającym
"ostudzeniem" napału na Egipt

pzdr

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2008, 13:13

Ziomek. pisze:
march_in pisze:
w hurgadzie z tego co wiem sa 2 bazy. jedna przy megawish - colona water sport i druga przy hotelu jasmin.przy czym lepsza chyba ta przy megawishu -


tak, Colona przy Megawishu lepsza
przy czym obie mają jesienią najczesciej lekki offshore :?
wiec pływanie nie za przyjemne i mało rozwojowe
nie wiem jak latem - bo wtedy temperatury są wystarczającym
"ostudzeniem" napału na Egipt

pzdr


z moich doswiadczen ten lekki offshore pojawia sie wtedy kiedy juz doooobrze wieje. przy slabszej sile wiatry sa lekko onshore.
przy samej bazie jest waskie miejsce na start i to jest ten nieprzyjemny moment - wieje wtedy bardzo szkwaliscie, czesto gasnie, wiatr bardziej offshore.
na polnoc od bazy, za cypelkiem jest miejsce z plytka woda dla poczatkujacych.tam zdecydowanie mniej offshore jest, ale i tak jak wieje mocno to jest to odczuwalne przy brzegu, na plytkiej wodzie.Tak wiec te naprawde wietrzne dni sa kiepskie dla zaczynajacych przygode. za tym cypelkiem odbywaja sie tez wszystkie szkolenia z colony.

Paulo
Posty: 16
Rejestracja: 09 lip 2008, 10:17
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2008, 09:12

Jeżeli kotś ma wiedzę , to prosze o bardziej szczegółowy opis dojazdu do spotów i dokładne położenie RSZ (nazwa hotelu, koło którego spot ise znajduje).Niestety hotel, do którego jade jest nowy i nie ma go na dostepnych mapkach, więc nie wiem dokładnie gdzie będę. Znalazłem hotel przyległy (Intercontinental), i z jego położenia wynika,że bliżej mam do Colony przy Megawishu. Czy jest tam polskojęzyczny instrutor? (przeglądałem ich stronę i niestety piszą tylko o niemieckim, francuskim i oczywiście angielskim).


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości