Jezioro Czorsztyńskie

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lut 2005, 14:50

Czy ktoś próbował może pojeździć zimą (a może latem :?: ) na jez. Czorsztyńskiem? Z fotki wygląda na to, że można coś tam porobić, no a zimą jest i jeziorko, które chyba teraz zamarza no i kilka wyciągów w okolicy gdyby trzeba było... Co sadzicie :?:

Obrazek

Obrazek

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lut 2005, 17:50

pływałem tam kilka razy na jesieni,przy kierunkach wiatru W do SW jest zawsze więcej wiatru około 1-2B ,przypuszczam że jest to wynikiem specyficznego ukształtowania terenu -długa na kilkanaścia kilometrów dolina,po prawej stronie Turbacz ,po lewej przedgórze Tatr,coś jakby efekt dyszy.Wiatr jak na warunki jeziorowe niesamowicie równy,trawa do startowania latawca ,jedyny minus to muliste dno .W zimie nie jeżdziłem ale może być hardcorowo(ale nie jestem pewien czy o to chodzi ?)chłopcy na zaporze spuszczają i podnoszą poziom wody ,nie dam głowy lecz może być nieciekawie,trzeba by to sprawdzić z natury, popytać wędkarzy itp :think: pikne panocku zdjęcia hej!

Awatar użytkownika
majer
Posty: 699
Rejestracja: 11 sie 2003, 23:46
Lokalizacja: Chodzież
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2005, 00:25

hej...

do jeziora Czorstyńskiego miałem zawsze(do momentu przeprowadzki) ok 70 km.
jest to sztuczny zbiornik, który znany był właśnie z równych wiatrów, co w górach zdarza sie żadko!
z jadnej strony Tatry z drugiej Pieniny(i Beskid Wysoki)...jesdno jest pewne w tym miesjcu wbrew pozorom można liczyć na w miarę równy wiatr.


pzdr

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lut 2005, 00:32

No to teraz tylko kwestia czy to zamarza czy nie i jak zrobić, żeby tej wody nie spuszczali i można robić Polską miejscówkę Col du L... ;)

Awatar użytkownika
Asia góralka
Posty: 151
Rejestracja: 14 paź 2005, 15:45
Deska: Nobile
Latawiec: Wainman, Best
Lokalizacja: Berlin / Nowy Targ
 
Post30 paź 2005, 22:46

Jezioro zamarza, w zaleznosci od pogody-juz okolo Bozego Narodzenia,choc lod moze byc wtedy cienki.
Trzyma sie roznie, z reguly do marca,czasem dluzej.

Chlopaki z zapory faktycznie reguluja poziom wody i ma to poniekad wplyw na lod. Ale niewielki.Nie tworzy sie proznia miedzy lodem a powierzchnia wody,a to dlatego ze lod jest zbyt ciezki aby sie tak utrzymac, wiec przy brzegu wtedy przelamuje sie i "zjezdza" nizej,znowu do poziomu wody.
W wyrwe, ktora powstaje, naplywa po jakims czasie swieza woda (jak chlopaki z zapory pompuja wode do gory,albo spuszczaja jej mniej na dolny zbiornik) i przy odpowiedniej temeraturze zamarza, co powoduje ze warstwa lodu sie pogrubia.

Bywam czesto w tamtych stronach i nie slyszalam,zeby sie dzialo cos groznego z lodem. Tylko kiedys pani przedszkolanka przeprowadzila grupe dzieciakow z jednego brzegu na drugi, w nie-najwezszym miejscu, bo myslala ze to "taka wielka łąka"....

Lepiej wieje przy poczatku zbiornika,w czesci gdzie jest tzw. "ptasia wyspa", od strony Frydmana, tam jest szerszy brzeg,bez drzew i plaski brzeg, do startu latawca chyba bedzie sie nadawac.
Wzdloz tej strony jeziora, nastepnym miejscem jest dopiero przystan w niedzicy i plaza. Tam przy plazy jest troche krzakow:( Ale niekiedy przyjemnie wieje. I krajobraz dwoch zamkow i pienin w tle jest bardzo malowniczy.
Bezposrednio kolo zapory plywac,latac,nurkowac, lowic -nie wolno. To samo dotyczy dolnego zbiornika.

Z drugiej strony jeziora, sa przystanie w czorsztynie i w kluszkowcach - moim zdaniem nie-fachowca do kite sie nie nadaje (krzaki i spory spadek brzegu), maniowy-tam juz troche lepiej.

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lut 2006, 00:50

Jak bylismy na sylwka tafla nie byla zamarznieta, ale niestety nikt nie wzial pianki a wialo zacnie ;) Polecam ten skansen co widac na pierwszym zdjeciu. Chalupy przeniesione z terenu zalewowego :?

Awatar użytkownika
Sonix
Posty: 338
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:02
Deska: SU-2
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie/Piekary Śląskie
Postawił piwka: 32 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post03 mar 2014, 10:10

Hej.
Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam możliwość zakupu działki nad owym jeziorem i chciałbym dowiedzieć się jak tam teraz wygląda sytuacja latem. Pływa tam ktoś jeśli tak to od której strony, na jakich rozmiarach przeważnie i czy są jakieś problemy z władzą? Oraz czy dużo osób tam pływa?

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2014, 17:38

po ostatnich postach na temat goczalek planuje się tam wybrać w tym sezonie,
pływałem tam kiedyś na WS i milo wspominam

tu masz opis Dziobaka , który pływa na WS

http://www.dziobak.pl/surf/czorsztyn/info.htm

jak będę się wybierał na rekonesans lub plywanko dam znać

peace

Awatar użytkownika
Sonix
Posty: 338
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:02
Deska: SU-2
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie/Piekary Śląskie
Postawił piwka: 32 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post05 mar 2014, 20:52

Rigus dzięki wielkie i czekam na dalsze info.

Wysłane z mojego GT-I9000 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Sonix
Posty: 338
Rejestracja: 09 gru 2012, 11:02
Deska: SU-2
Latawiec: Cabrinha
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie/Piekary Śląskie
Postawił piwka: 32 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post18 mar 2014, 15:15

Na prawdę nikt tam nie pływa? Kurde potrzebuję opinii o tym jeziorze.

Awatar użytkownika
walo1
Posty: 467
Rejestracja: 24 lip 2010, 19:35
Deska: SU-2+YETI
Latawiec: CF Moowii/Best Roca/EVO
Lokalizacja: DębskaKuźnia
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 cze 2014, 19:49

cześć.

W lipcu jadę na tydzień w te strony, może ktoś dać znać gdzie tam się pływa w zależności jaki kierunek (chodzi mi o spoty a dokładnie gdzie można podjechać samochodem żeby się rozbić?)

pozdr.

Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lis 2015, 16:33

W środę zrobię chętnie z kimś ustawkę. Wyjazd z KRK

Awatar użytkownika
mattworm
Posty: 229
Rejestracja: 12 gru 2008, 00:28
Deska: NAISH THORN,wainman blunt
Latawiec: OZONE,BEST
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post14 lip 2018, 08:10

Ha wczoraj przejezdzajac obok jeziora , mając sprzęt w aucie i widząc co się dzieje na wodzie tzn 10-15knt musiałem popływać , w ten o to sposób zaliczyłem godzinna sesje na Czorsztynie, super sprawa, miejsca na rozłożenie się sporo :D
Załączniki
8CD6803B-08D2-426D-B9D9-76DDF7DF3E89.jpeg
8CD6803B-08D2-426D-B9D9-76DDF7DF3E89.jpeg (235.16 KiB) Przejrzano 5175 razy


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości