Egipt - Hurghada

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Rigus
Posty: 323
Rejestracja: 29 maja 2012, 12:16
Deska: SU-2 ProS 3d
Latawiec: SLINGSHOT BEST OZONE
Lokalizacja: Crackoff
Postawił piwka: 49 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 sty 2015, 09:55

link do trasy Triton Three Corners - przystanek autobusowy dla połączenia Hurghada - El Gouna

https://www.google.com/maps/dir/27.2591 ... 530655!3e2

Cena dla turystów : 8 funtów . Odjazdy co pól godziny od 9 rano do wieczora. Powrót z El Gouny do Hurhgady ok 23 ale nigdy tak późno nie wracałem. Zawyczaj ok 17 powrót.
Za quiver wzieli 4 funty i nie było problemu mimo , że nie zmieścił się w luku bagażowym. Warto być ok 10-15 min przed odjazdem bo można nie załapać się na siedzące.

(Jest to autobus głownie ważący pracowników do El Gouny i hoteli na drodze do niej. Rzadko jadą nimi turyści.
Dość ciężko było się dowiedzieć gdzie jest bo prawie każdy pronował Nam swojego busa lub tak rozumiałem , jednak cena 5 funtów za prywatny bus wydała mi się podjerzana :wink: )

Trafić może być cieżko szczególnie taxa z dalszej części Hurghady bo taksówkarze będą chcieli Was zawieźć sami do El Gouny albo na haslo bus zaproponują Wam busa swojego znajomego...
Cena za taxi do El Gouny nie powinna przekroczyć 100 funtów więc słabo dojeżdzać codziennie. Ja dojeżdżałem na prognozę jakieś 4 razy nan tydzień . Byłem 9-16 styczeń. (3 dni pływania na 13m)
Załączniki
przystnek amly.jpg
tak wygląda autobus, duży zawsze , nigdy bus
przystnek amly.jpg (75.96 KiB) Przejrzano 3251 razy

Awatar użytkownika
Born2ball
Posty: 57
Rejestracja: 30 maja 2012, 22:08
Deska: Xenon Laluz 2015
Latawiec: F-one Bandit 2015/12m, 2014-8m
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 kwie 2017, 12:09

Pozwolę sobie dodać trzy groszę na temat Colony w Hurghadzie.

Spędziłem tam dwa tygodnie, wróciłem jakoś tydzień temu.

Hotel Megawish - siłownia zamknięta, tenis, squash również.. Ogólnie to ten hotel umiera, jak już nie umarł. Z tego co się dowiedziałem, to właścicielem jest rząd..a część gdzie był amfiteatr i reszta atrakcji - została wykupiona przez prywatnego inwestora i tam mogą być zmiany. Wszystko jest stare, ale powiem wam szczerze, że kompletnie mi to nie przeszkadzało, skupiałem się tam na kajcie. Do dyspozycji mamy bungalowy przy plaży, jak się dobrze trafi lub zagada z recepcjonistą to i przy samej colonie.

Spot - tak jak już było wspomnie, colonawatersports oferuje 2 miejsca startu, jeden przy samej bazie, drugi jakies 300 metrów dalej. Ten pierwszy bywa problematyczny, jeżeli słabo wieje. Czasem trzeba zrobić bodydraga, żeby złapać wiatr na start, bo przy samej bazie jest slabiutko, albo wieje nierowno. Głęboko i trochę fali jest.. Najlepszym punktem spotu jest sandbank oddalony jakies hmm 400 - 500 metrow od spotu. Kolor wody jest tam przepiekny, im blizej niego, tym wiecej coralowcow, warto na to zwrocic uwage, zeby sie nie pociac :) Ekipa bardzo fajna, przyjazna i super pomocna. Nie musicie pompowac latawcow, rozkladac linek, wszystko zrobia za was :) jak siadzie wiatr albo bedziecie mieli inne klopoty na wodzie, to startuja z motorowka. 2gie miejsce startu jest dobre dla poczatkujacych, ale na pewno nie idealne, ze wzgledu na wspomniane juz parasole i dno nie jest tam super piaszczyste.

Wiatr - bylem w marcu 2 tygodnie z jedna 12stka. z 14 dni plywalem 9.. czasami na full depowerze, ale fun byl :) Wiatr glownie polnocny, niby zimowy jeszcze, troche chlodniejszy. Bywalo, ze i porywisty. Podono najlepszy okres wiatrowy zaczyna sie tam w kwietniu.

jakaś fotka z kajta: https://www.instagram.com/p/BR7tANojwat/

tutaj zamieszczam film z tripu:

https://www.youtube.com/watch?v=Kbg5AT6l7NI

Można zobaczyć trochę kajta z colony :)

Awatar użytkownika
kuicets
Posty: 1320
Rejestracja: 26 wrz 2016, 17:49
Deska: Laluz
Latawiec: Rebel 9
Lokalizacja: BIESZCZADY
Postawił piwka: 42 razy
Dostał piwko: 108 razy
 
Post27 wrz 2017, 22:29

Był ktoś w tamtych rejonach albo El Gouna ostatnio? Jak tam wygląda kwestia bezpieczeństwa? Rodzinka chce sie pobyczyc w jakims cieplym kraju, to może przy okazji coś by pokajtował przy listopadzie po taniosci? :P

maniak.arek
Posty: 26
Rejestracja: 25 lis 2016, 19:41
Lokalizacja: bytom
 
Post27 wrz 2017, 23:38

Ja byłem 3 tygodnie temu super miejsce bezpieczniej niz w krakowie:) super ludzie polecam:)


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron