soma bay / egipt

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
chrab
Posty: 253
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:40
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM, Fuel
Lokalizacja: wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post28 lut 2010, 15:43

hej,

ktos z Was moze byl w soma bay i moze co nieco powiedziec o spocie?
szczegolnie interesuja mnie warunki wiatrowe w kwietniu (pierwsza polowa) oraz jak wyglada plywanie na przeciwko caribbean world resort? jakie sa tam warunki, bo z tego co wyczytalem, to przed caribbean glownie wind surfing, a kite obok hotelu intercontinental abu soma? fakt, ze oba hotele sa oddalone od siebie o jakies 500m, wiec interesuje mnie, czy jest szansa, ze wychodze przed caribbean, startuje kite i plywam przed hotelem, czy musze przedreptac/przeplynac az za intercontinental na spot?

ktos moze cos powiedziec?

dzieki

maciejmo
Posty: 31
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:12
Dostał piwko: 1 raz
 
Post28 lut 2010, 19:32

Byłem w tym hotelu w zeszłym roku. Sam hotel super!! zasługuje na swoje 5* Bardzo dobre jedzenie i obsługa. Idealny na wyjazd z rodziną bo spot jest przy hotelu. Jest co robić wieczorem. Sam spot jednak dla mnie bardzo problematyczny. Od razu głęboko i bardzo nierówny wiatr z powodu drugiego hotelu - to chyba właśnie Intercontinental, który zasłania kierunek , z którego najczęściej wieje. Jedyną opcją jest wyhalsowanie się w kierunku Intercontinentala ( również płytka woda ) i pływanie w tamtym miejscu, albo odpłynięcie sporo od brzegu , gdzie wiatr robi się równiejszy. Można również poprosić chłopaków obsługujących rescue - zawożą na tę płyciznę motorówką. W zeszłym roku jeszcze nia za dobrze ogarniałem temat i ten spot mi się nie podobał. Teraz widziałbym pewne możliwości. Z pewnością jeżeli jedzie się z rodzinką to warto - wszyscy mają co robić. Jeżeli nastawiasz się na pływanie na płytkiej lagunie - to raczej nie ten spot.

Awatar użytkownika
chrab
Posty: 253
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:40
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM, Fuel
Lokalizacja: wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post28 lut 2010, 19:39

ale ogolnie nikt nie goni za plywanie przed caribbean?
gleboka woda mi nie przeszkadza za bardzo, ale rozumiem, ze jesli chce sie troche na plytszej poplywac, to trzeba atakowac lagune za intercontinental, ta? daleko to jest od caribbean? bo z roznych map roznie wynika.

gery
Posty: 34
Rejestracja: 24 cze 2008, 09:01
 
Post01 mar 2010, 01:41

Witam. Byliśmy w 10.2009 w Caribbean Hotel. Pływaliśmy właśnie w lagunie za Intercontinentalem. Jest tam niemiecka baza Surfmotion. Jeżeli chcesz tam pływać to najlepiej zakupić u nich przechowanie kita bo z Caribbean to troszkę za daleko żeby ze sprzętem podchodzić. A poza tym nie da się przejść plażą z Caribbean do Inererco tylko trzeba głównym wejściem dlatego robi się trochę daleko ale spokojnie ok 20min i jesteś na miejscu. Z powrotem można wracać plażą i jest trochę krócej. Miejscówka przy Surmotion suer do nauki i doskonalenia tricków na płytkiej wodzie bez rafy.Polecam

Awatar użytkownika
chrab
Posty: 253
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:40
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM, Fuel
Lokalizacja: wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post01 mar 2010, 01:53

a ile kosztowalo Was przechowywanie sprzetu w surfmotion?
czemu mozna plaza przejsc tylko z intercontinental do caribbean a w druga juz nie? :)
jak wyglada to tez odleglosciowo, da rade spokojnie sie dohalsowac na te lagunke z caribbean?

gery
Posty: 34
Rejestracja: 24 cze 2008, 09:01
 
Post01 mar 2010, 08:19

Witam. To jest stronka do bazy Surfmotion
http://www.surfmotion.com/
Przechowanie sprzętu + asekuracja ok 60Euro. Do Interco nie da się przejść plażą ponieważ na początku plaży hotelowej siedzi w budce taki gość co nikogo nie wpuszcza. Próbowaliśmy dogadać się z szefostwem ochrony ale niema takiej możliwości, można tylko przez wejście główne. Żeby się dohalsować tam to trzeba by calego dnia i raczej jest to niemożliwe bo wieje od hotelu to jest nierówno. Za to na lagunce warunki wyborne pod warunkiem że wieje.

andbor
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2009, 12:27
Lokalizacja: wrocław
 
Post07 mar 2010, 15:29

Witam. Można pływać przy caribbean, ale wiatr jest przy brzegu bardzo nierówny. Lepiej przejść do laguny przy intercontinental i tam pływać (wieje przeważnie przed południem). Przejść można plażą w dwie strony(około 1km). Bez problemu jest powrót, bo zawsze wypuszczają ludzi ze swojego terenu. Natomiast aby dostać się do bazy plażą najlepiej jest pierwszy raz przejść przez główną bramę ze sprzętem i tam go zostawić. Następnego dnia trzeba zsunąć opaski (bo takie dostaniecie w caribbean) i kolesiowi ,który pilnuje przejścia przy plaży mówić ,że mieszkacie w intercontinental. Statystyki wiatrowe można zobaczyć na stronie clubmistral- mają swoją bazę kilka kilometrów dalej koło Safagi. Warto jeszcze sprawdzić pływy w okresie ,w którym lecicie bo woda może zejść do paru cm w lagunie! My byliśmy w listopadzie, wiało 4dni na 7.

Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 369
Rejestracja: 04 sie 2008, 10:34
Deska: *** NOBILE ***
Latawiec: OZONE, NOBILE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 mar 2010, 00:12

jest jeszcze coś takiego: http://www.7bft-kitehouse.com/

Zacna baza :thumbsup:

Awatar użytkownika
aqula
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 23:33
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2010, 10:32

Wygląda zacnie, wybiera się ktoś może z Wrocka na ten spocik...?

Awatar użytkownika
kotwi
Posty: 142
Rejestracja: 18 kwie 2005, 13:10
Kontaktowanie:
 
Post19 kwie 2010, 23:45

Na początku maja zaskakująco dobra cena jak na Intercontinental
http://ellare.pl/wyjazdy.php?id=64
i w tym terminie właśnie lecimy z Kolejną edycją Progress Kite Workshops Grzegorza NOZ Wlazłowskiego!

Awatar użytkownika
chrab
Posty: 253
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:40
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM, Fuel
Lokalizacja: wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2010, 00:24

aqula pisze:Wygląda zacnie, wybiera się ktoś może z Wrocka na ten spocik...?


no ja tu siedze juz 4 dzien nadprogramowo ;) jutro znowu wieje, wiec zapraszam na plywanko na spocik ;)

Awatar użytkownika
aqula
Posty: 109
Rejestracja: 18 lis 2008, 23:33
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontaktowanie:
 
Post21 kwie 2010, 09:41

chrab pisze:
aqula pisze:Wygląda zacnie, wybiera się ktoś może z Wrocka na ten spocik...?


no ja tu siedze juz 4 dzien nadprogramowo ;) jutro znowu wieje, wiec zapraszam na plywanko na spocik ;)


No to pozazdrościć, niestety Ty już tam jesteś, a ja szukam kogoś, kto planuje wyjazd w maju, jeśli uda mi się zorganizować wolne, wówczas z chęcią dołączył bym do jakiejś wycieczki, ale muszę mieć konkretny termin, aby działać z wolnym, pozdrawiam i życzę pomyślnych wiatrów.

Zabol
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2006, 21:25
 
Post22 kwie 2010, 08:46

A jak daleko od Caribean jest ta baza 7bft?

Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 369
Rejestracja: 04 sie 2008, 10:34
Deska: *** NOBILE ***
Latawiec: OZONE, NOBILE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2010, 00:43

kotwi pisze:Na początku maja zaskakująco dobra cena jak na Intercontinental
http://ellare.pl/wyjazdy.php?id=64
i w tym terminie właśnie lecimy z Kolejną edycją Progress Kite Workshops Grzegorza NOZ Wlazłowskiego!


Odwiedzcie koniecznie pierwszą bazę na północ od Intercontinentala. Nazywa sie 7bft. Przy sprzyjającym kierunku mozna tam bez problemu sie wyhalsować z Intercontinentala.

Awatar użytkownika
chrab
Posty: 253
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:40
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM, Fuel
Lokalizacja: wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2010, 17:36

Zabol pisze:A jak daleko od Caribean jest ta baza 7bft?


daleko.

nie ma w sumie sensu plynac tam z intercontinentala, bo przy intercontinentalu w surfmotion jest na prawde zajebiscie. jutro cos wiecej napisze o moich spostrzezeniach co i jak z tym spotem. teraz odsypiam ;)
pozdro dla wszystkich, z ktorymi plywalem na miejscu, a bylo to spore i doborowe grono!


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron