soma bay / egipt

Miejscówki Kitesurfingowe
ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post27 mar 2014, 18:57

Z tymi czarterami to radze sprawdzac przy bookowaniu wycieczki/biletow czy nie lecicie Travel Service, tam Quiver 120 EUR w jedna strona (z Polski, cisna lotniska o sprawdzanie tego). Przy powrocie w Egipcie mozna sie dogadac
za 50 EUR. Z lini czarterowych Polecam Nesma Airlines, w cenniku maja Quiver do 160cm za free i nie trzeba placic ani w pl ani w Egipcie !


stiv amoralny pisze:Golla,

Reguła w lotach czerterowych - jeżeli mieścisz sie w wadze, to quiver raczej przechodzi w cenie biletu. W najgorszym wypadku quiver (do 32 kg) kosztuje około 40 euro. Mówię o locie z Polski TAM, bo już np. na wylocie z Hurghady licz się z tym, że jak ten quiverek spory, to będziesz musiała zapłacić raczej napewno. Jedyna dobra informacja, że w końcu porządek zrobili i jest cennik. Nie ma już więc dyskusji ile i któremu "koledze" wkleić. Koszt miedzy 20-30 euro, nie pamietam.

Kwestia taxi z Amway w soma Bay do Surfmotion, jak sobie wykombinowałaś w innym wątku za 2 $ :lol: raczej zapomnij, ale życzę sukcesów :clap: Problemem nie jest dystans, (choć szosą jest to i tak kawał jazdy na około) tylko to, że hotele mają swoją "politykę" i taxy ze słupka nie złapiesz. Po prostu ich nie wpuszczają, a z recepcji do szosy masz ponad km napewno (jak nie więcej). Jest tak i w Caribbean i w Palm Royal, w Amway zakładam , że też. Także musisz po taksę zasuwać do szosy głównej. Ewentualnie jak juz poznasz "swojego" taryfiarza, można próbować żeby podjeżdżał na telefon możliwie blisko recepcji. W Palm royal wpuszczają przez pierwszą bramę przy szosie, ale drugiej już nie przejedzie, także 500m z recepcji i tak spacer.W Caribbean w ogóle nie wpuszczają "obcych" taxi po odbiór gościa z recepcji. Da radę natomiast wjechać "swoją" taksą jeśli wjeżdżasz DO hotelu. Problem jest tylko z zamówieniem taksy po odbiór ciebie. Wszystkie te 3 hotele, zauważ są bardzo daleko od publicznej szosy, no i na tym bazują, że klient po prostu nie ma wyboru. Co innego w takich hotelach w safadze np, gdzie w 2 min. wychodzisz na ulicę poza teren hotelu i tam juz jest "normalny" egipski wolny rynek :) Ale zachęcam Cię do podjęcia wyzwania, może akurat okaże się, że Amway będzie wyjątkiem od reguły.

pozdrawiam

stiv a

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post27 mar 2014, 18:59

A i jak kupujecie komplet pobyt + przelot to unikajcie Exim, bo tam kasuja dodatkowo za Quiver do autobusu :P W tym temacie ITAKA daje rady !

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 mar 2014, 22:02

ss7pro@gmail.com pisze:Z tymi czarterami to radze sprawdzac przy bookowaniu wycieczki/biletow czy nie lecicie Travel Service, tam Quiver 120 EUR w jedna strona (z Polski, cisna lotniska o sprawdzanie tego). Przy powrocie w Egipcie mozna sie dogadac
za 50 EUR. Z lini czarterowych Polecam Nesma Airlines, w cenniku maja Quiver do 160cm za free i nie trzeba placic ani w pl ani w Egipcie !




Dawno z nimi nie leciałem, kiedys było lux! A teraz rzeczywiście patrzę, że same szykany :evil: choćby obcięcie bagazu do 15KG !!! na trasach wyspy kanaryjskie i zielonego przylądka!
Tak samo niejasne bardzo zasady dopuszczalnej wielkości bagazu zasadniczego. Z jednej strony bagaż który nie przekracza długości 150cm teoretycznie nie jest "nadbagażem" w świetle ich definicji i podlega dodatkowej opłacie, natomiast kiteboarding i kite juz tak. Nie lubię też takich "kombinownych zapisów". Btw, Pamiętam kiedyś Adamo mi opowiadał, że poleciał na "ambrellę" , że lubi mieć swój taki duży plażowy swój własny ... :roll:


pozdrawiam
stiv a

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post28 mar 2014, 18:42

A ja polecam Turhis Airlines :-) Moj znajomy lecial ostatnio do Hurrghady z Berlin-a w dwie strony za 975 PLN, bagaz sportowy gratis bez kombinowania :) Do tego nowoczesny samolot z systemem rozrywki, alko i zarcie za free :P Do ugrania tylko hotel, mozna kombinowac przez biura albo poprzez lokalesa :P

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post31 mar 2014, 10:44

stiv amoralny pisze:Kwestia taxi z Amway w soma Bay do Surfmotion, jak sobie wykombinowałaś w innym wątku za 2 $ :lol: raczej zapomnij, ale życzę sukcesów :clap:


No, spodziewałam się tego :/ no ale cóż, już za późno. Mamy Amwaja wykupionego. Może na rowerach pojedziemy haha. Quiver to nie problem. W 20kg się mieścimy i jedna torba na dwójkę starczy. Babka z biura powiedziała mi, że jak się lata Enter to sportowy za darmo tak, że możesz mieć na osobę 20kg normalnego bagażu + darmowy quiver. Nie wiem czy to prawda, ale tak mi powiedziała.

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post31 mar 2014, 22:49

Golla pisze:
stiv amoralny pisze:Kwestia taxi z Amway w soma Bay do Surfmotion, jak sobie wykombinowałaś w innym wątku za 2 $ :lol: raczej zapomnij, ale życzę sukcesów :clap:


No, spodziewałam się tego :/ no ale cóż, już za późno. Mamy Amwaja wykupionego. Może na rowerach pojedziemy haha. Quiver to nie problem. W 20kg się mieścimy i jedna torba na dwójkę starczy. Babka z biura powiedziała mi, że jak się lata Enter to sportowy za darmo tak, że możesz mieć na osobę 20kg normalnego bagażu + darmowy quiver. Nie wiem czy to prawda, ale tak mi powiedziała.



To cie oklamala, popatrz tutaj: http://admin.enterair.com.pl/dir_upload ... es/OWP.pdf

Aczkolwiek cena jest znosna, i jest duza szansa ze zaplacisz tylko w egipcie bo w Polsce nie egzekwuja zbyt mocno.

Udanych wakacji !

Defrag
Posty: 102
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:49
 
Post03 kwie 2014, 20:00

Golla pisze:
stiv amoralny pisze:Kwestia taxi z Amway w soma Bay do Surfmotion, jak sobie wykombinowałaś w innym wątku za 2 $ :lol: raczej zapomnij, ale życzę sukcesów :clap:


No, spodziewałam się tego :/ no ale cóż, już za późno. Mamy Amwaja wykupionego. Może na rowerach pojedziemy haha. Quiver to nie problem. W 20kg się mieścimy i jedna torba na dwójkę starczy. Babka z biura powiedziała mi, że jak się lata Enter to sportowy za darmo tak, że możesz mieć na osobę 20kg normalnego bagażu + darmowy quiver. Nie wiem czy to prawda, ale tak mi powiedziała.


Oklamala Cie w zywe oczy, w enterze placi sie bodajze 140pln/35eu jesli dobrze pamietam (lecialem z nimi 3 razy w dwie strony, placilismy 4 razy z 6 lotow - raz w Egipicie koles nam odpuscil, drugi raz w PL nie bylo ludzi przy okienkach do platnosci za dodatkowy bagaz i bysmy sie spoznili na lot, wiec puscili nas za free).

Jesli trafisz za darmo to bardzo szczesliwie i TYLKO dzieki zyczliwosci osoby wydajacej karty pokladowe. Ja bym jednak przygotowal sie na placenie.

Ah, zeby bylo jasne - ostatnio jak lecielismy to jedna z osob miala TYLKO quiver i miescila sie w 20kg bagazu podstawowego i tez musiala placic.

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post12 maja 2014, 17:45

ss7pro@gmail.com pisze:Z tymi czarterami to radze sprawdzac przy bookowaniu wycieczki/biletow czy nie lecicie Travel Service, tam Quiver 120 EUR w jedna strona (z Polski, cisna lotniska o sprawdzanie tego). Przy powrocie w Egipcie mozna sie dogadac
za 50 EUR. Z lini czarterowych Polecam Nesma Airlines, w cenniku maja Quiver do 160cm za free i nie trzeba placic ani w pl ani w Egipcie !


Lecimy teraz z Nesma właśnie i co to znaczy, że za free? Wtedy, kiedy jest jako dodatkowy (ja bagaż, chłopak bagaż, quiver) czy tak jak w Air Cairo (ja quiver, chłopak bagaż)?

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post12 maja 2014, 22:35

Golla pisze:
ss7pro@gmail.com pisze:Z tymi czarterami to radze sprawdzac przy bookowaniu wycieczki/biletow czy nie lecicie Travel Service, tam Quiver 120 EUR w jedna strona (z Polski, cisna lotniska o sprawdzanie tego). Przy powrocie w Egipcie mozna sie dogadac
za 50 EUR. Z lini czarterowych Polecam Nesma Airlines, w cenniku maja Quiver do 160cm za free i nie trzeba placic ani w pl ani w Egipcie !


Lecimy teraz z Nesma właśnie i co to znaczy, że za free? Wtedy, kiedy jest jako dodatkowy (ja bagaż, chłopak bagaż, quiver) czy tak jak w Air Cairo (ja quiver, chłopak bagaż)?



Kiedys bylo to w ramach bagazu podstawowego (czyli zamiast walizki quiver). Obecnie nie jest to doprecyzowane:

http://nesmaairlines.com/en/terms-conditions/


Polecam kontakt bezposrednio z linia i koniecznie wydrukowac maila od nich aby nikt na lotnisku (zwlaszcza w Egipcie) tego nie podwazal :P

Pzdr.

Sebastian Ol.
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:13
Deska: Fusion 2
Latawiec: Core XR4
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 1 raz
 
Post13 maja 2014, 16:13

ss7pro@gmail.com pisze:A i jak kupujecie komplet pobyt + przelot to unikajcie Exim, bo tam kasuja dodatkowo za Quiver do autobusu :P W tym temacie ITAKA daje rady !


A ile chcą kasy za Quiver za tranzyt do hotelu?
W biurze chcieli 35 $ w jedną stronę. :evil:
Ktoś wie za ile można się dogadać na miejscu z kierowcą?

Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 369
Rejestracja: 04 sie 2008, 10:34
Deska: *** NOBILE ***
Latawiec: OZONE, NOBILE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2014, 16:35

Sebastian Ol. pisze:A ile chcą kasy za Quiver za tranzyt do hotelu?
NIC! Byłem 8 razy w Egipcie i w życiu za coś takiego nie płaciłem. Nie daj się naciągnąć. Quiver pod pachę i jedziesz!

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post14 maja 2014, 11:52

Sebastian Ol. pisze:
ss7pro@gmail.com pisze:A i jak kupujecie komplet pobyt + przelot to unikajcie Exim, bo tam kasuja dodatkowo za Quiver do autobusu :P W tym temacie ITAKA daje rady !


A ile chcą kasy za Quiver za tranzyt do hotelu?
W biurze chcieli 35 $ w jedną stronę. :evil:
Ktoś wie za ile można się dogadać na miejscu z kierowcą?


Taxi z lotniska do Palm Royal 20 USD :P Z tymi oplatami to parodia :P Gorzej jest w druga strone z hotelu bo nie ma mozliwosci zorganziwania taniej taksowki :(

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post14 maja 2014, 11:53

Mondy pisze:
Sebastian Ol. pisze:A ile chcą kasy za Quiver za tranzyt do hotelu?
NIC! Byłem 8 razy w Egipcie i w życiu za coś takiego nie płaciłem. Nie daj się naciągnąć. Quiver pod pachę i jedziesz!


Zalezy jakie biuro, w Eximie ta oplata jest wpisana w regulamin wycieczek :P

Awatar użytkownika
Maks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2009, 11:03
Deska: Fifty50+RonixOne / NHP
Latawiec: Ozone C4
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 6 razy
 
Post14 maja 2014, 16:42

Sebastian Ol. pisze:
ss7pro@gmail.com pisze:A i jak kupujecie komplet pobyt + przelot to unikajcie Exim, bo tam kasuja dodatkowo za Quiver do autobusu :P W tym temacie ITAKA daje rady !


A ile chcą kasy za Quiver za tranzyt do hotelu?
W biurze chcieli 35 $ w jedną stronę. :evil:
Ktoś wie za ile można się dogadać na miejscu z kierowcą?

10 USD dalismy kierowcy (zarowno z lotniska do hotelu, jak i gdy wracalismy) i najlepiej bezposrednio z Nim sie dogadywac.

Nasz rezydent w Eximie cos mowil, ze nie mozna, ze 35 euro bla bla, nie sluchalismy go, tylko kierowcy do reki 10 USD i gra muzyka :thumb:

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post15 maja 2014, 11:22

Moim zdaniem Exim gra tutaj nie ladnie z tym bagazem sportowym i kazdy z tego forum powinnien unikac tej firmy :-) Ja osobiscie polecam ITAKA tam nie ma takich problemow !


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości