soma bay / egipt

Miejscówki Kitesurfingowe
Wojtek27
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2010, 23:01
Lokalizacja: Waw
 
Post07 lis 2010, 11:30

Po tygodniu w Amwaj Blue Beach Resort

Pierwszy dzień mega, tzn nie dało rady - szkwały około 40kts.
Drugi i trzeci dzień zakres 18-23kts. Bardzo ładnie i równo. Kierunek wiatru tylko jeden - N oraz NNW. Nie pływałem przy samym hotelu (kolega dobrze opisał - ok 200m płycizny i rockbed),
tylko w bazie SkyRiders przy hotelu Shams - to około 15/20minut na południe per pedes. Pozostałe dni bardzo słabe - średni wiatr niecałe 10 węzłów.

Sama miejscówka SkyRiders bardzo przyjemna, ale jedno ale - sideoffshore. Jest mała zatoka, w której kierunek N jest sidem, ale mało miejsca - po około 200m jest wydzielony akwen dla pływających wpław.
Jeśli jest dużo uczących się, nie ma innej możliwości niż pływanie daleko od brzegu. Mają motorówkę, z obserwacji czas reakcji to około 15 minut (motorówka cumuje daleko). Koszt 70E/tydzień lub 20E/dzień.

Sama baza bardzo fajny klimat, nie jest wielka. Minusem brak jakiejkolwiek możliwości kupna picia/jedzenia - potwornie brakuje piwa! - i brak kibla (do hotelu Shams około 5-7 minunt).
Przy samej bazie budują bungalowy, fajnie będzie tam mieszkać - tylko dzięki temu zatoczkę dla uczących się popsuli (tworzą się rotory na zatoczce przez zabudowania).

Sam hotel oceniam na jego 5 pełnych gwiazdek, ja oraz rodzina bardzo zadowoleni.

Wojtek27
Posty: 26
Rejestracja: 25 wrz 2010, 23:01
Lokalizacja: Waw
 
Post07 lis 2010, 11:35

Aha i jeszcze jedno. Przez cały tydzień bardzo mały ruch przy Interconti/Carribean.
Za to maksymalny ruch po drugiej stronie cypla (na oko z maps w miejscu oddalonym od 7bft o około 2km na północ). Google podaje tylko jedną nazwę - Residence des Cascades, co to może być?

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post08 lis 2010, 16:46

Wojtek27 pisze:Aha i jeszcze jedno. Przez cały tydzień bardzo mały ruch przy Interconti/Carribean.
Za to maksymalny ruch po drugiej stronie cypla (na oko z maps w miejscu oddalonym od 7bft o około 2km na północ). Google podaje tylko jedną nazwę - Residence des Cascades, co to może być?


moim zdaniem to dobry spot wave.
po prostu.
bo tam nie ma nic innego poza przyzwoitym breakiem...

Awatar użytkownika
chrab
Posty: 253
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:40
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM, Fuel
Lokalizacja: wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2010, 21:22

spot wave w egipcie? o_O

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post09 lis 2010, 12:41

chrab pisze:spot wave w egipcie? o_O


tak, no jasne... :wink:
ale przynajmniej cóś.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lis 2010, 20:42

Wojtek27 pisze:Po tygodniu w Amwaj Blue Beach Resort

Pierwszy dzień mega, tzn nie dało rady - szkwały około 40kts.
Drugi i trzeci dzień zakres 18-23kts. Bardzo ładnie i równo. Kierunek wiatru tylko jeden - N oraz NNW. Nie pływałem przy samym hotelu (kolega dobrze opisał - ok 200m płycizny i rockbed),
tylko w bazie SkyRiders przy hotelu Shams - to około 15/20minut na południe per pedes. Pozostałe dni bardzo słabe - średni wiatr niecałe 10 węzłów.

Sama miejscówka SkyRiders bardzo przyjemna, ale jedno ale - sideoffshore. Jest mała zatoka, w której kierunek N jest sidem, ale mało miejsca - po około 200m jest wydzielony akwen dla pływających wpław.
Jeśli jest dużo uczących się, nie ma innej możliwości niż pływanie daleko od brzegu. Mają motorówkę, z obserwacji czas reakcji to około 15 minut (motorówka cumuje daleko). Koszt 70E/tydzień lub 20E/dzień.

Sama baza bardzo fajny klimat, nie jest wielka. Minusem brak jakiejkolwiek możliwości kupna picia/jedzenia - potwornie brakuje piwa! - i brak kibla (do hotelu Shams około 5-7 minunt).
Przy samej bazie budują bungalowy, fajnie będzie tam mieszkać - tylko dzięki temu zatoczkę dla uczących się popsuli (tworzą się rotory na zatoczce przez zabudowania).

Sam hotel oceniam na jego 5 pełnych gwiazdek, ja oraz rodzina bardzo zadowoleni.


po opisie bazy wiem, że trzeba trzymać się z daleka - brak kibla, brak napojów, marny rescue, za to trzeba płacić 70e. można wiedzieć w takim razie za co :?:
Amway to ten hotel co dookoła jest jeden wielki p******* jakby tam nigdy remontu nie skończyli :?:

Awatar użytkownika
emiter
Posty: 87
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:55
Deska: Nobile T5 2011, SU-2 BigFoot
Latawiec: North Evo & Juice
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post15 lis 2010, 08:46

onzo pisze:Amway to ten hotel co dookoła jest jeden wielki p******* jakby tam nigdy remontu nie skończyli :?:


Tak to ten, faktycznie tam remont jeszcze trwa, i z tego co widziałem jeszcze z rok im zejdzie zanim ogarną wszystko...

Szpila
Posty: 114
Rejestracja: 06 wrz 2010, 20:38
Deska: Rrd Poison
Latawiec: NKB Rebel
Lokalizacja: Sopot/Wwa
 
Post18 lis 2010, 18:32

Witam,
wybieram się pod koniec grudnia do soma bay. Był ktoś z was może w podobnym terminie na tym spocie? Jak z wiatrem w tym terminie?

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 lis 2010, 22:17

jak to mówią wiatr bedzie albo nie bedzie :)
a tak serio to nie ma reguły

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post19 lis 2010, 18:14

Szpila pisze:Witam,
wybieram się pod koniec grudnia do soma bay. Był ktoś z was może w podobnym terminie na tym spocie? Jak z wiatrem w tym terminie?


oj... grdzien cieniutki, jak na ten spot...
polecam lekture statystyk:
windfinder: http://www.windfinder.com/windstats/win ... zy_bay.htm
i jak zwykle bardziej optymistyczny windguru: http://www.windguru.cz/pl/historie.php? ... &model=gfs.
cheers!

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post24 mar 2014, 00:14

Mam pytanie do tych, którzy byli z Sun&Fun. Jaka "linia lotnicza" wykonuje u nich loty? Chodzi mi o koszt przewozu quivera 20kg jako bagażu głównego (brak innego bagażu). Jak lecieliśmy z AirCairo to nie płaciliśmy za taki bagaż ani w jedną ani w drugą stronę, ale wiem że u innych przewoźników różnie to wygląda.

Brutus
Posty: 438
Rejestracja: 24 sie 2012, 10:22
Deska: Nobile, SU2
Latawiec: RRD, NKB, Nobile
Lokalizacja: KatowicePoznań
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 21 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 mar 2014, 14:40

różne linie lotnicze obsługują, nie ma reguły. Na 5 lotów raz dopłacałem jednak to tylko zależy od humoru osoby przy czekinie.

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post25 mar 2014, 15:06

Brutus pisze: Na 5 lotów raz dopłacałem jednak to tylko zależy od humoru osoby przy czekinie.


Jakiego rzędu to są kwoty? Mam golfbag 165/50 - czy pożyczyć mniejszy, czy jak ma się udać to się uda z takim(jako jedyny bagaż na dwie osoby)?

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post25 mar 2014, 18:06

Ja mam podobnych wymiarów quiver i leciałam z nim tylko raz. Zgłosiłam przy wykupie wycieczki bagaż sportowy. Na lotnisku oczywiście nie wiedzieli o tym (przepływ informacji...). Nie miałam bagażu innego tylko ten quiver 20kg. Nie zapłaciłam a jak wracałam to facet podchodził do quiverów i je podnosił, jak mu jakiś wydawał się za ciężki to brał ludzi na wagę i wtedy dopłacali. Ja w ogóle myk zrobiłam, bo trzeci latawiec z barem (7m) miałam u chłopaka w walizce (jego bagaż). I tak nie przekroczyliśmy wagi ani liczby bagażu. Skoro przy wykupie wycieczki nic mi teraz nie powiedzą, że dopłata za bagaż sportowy to nie zapłacę na lotnisku i będziemy się kłócić :P

Z innej beczki. Jaki jest koszt taksówek w Soma Bay? Chodzi mi o transport z Amwaja do Palm Royale, tam na lagunę.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 mar 2014, 11:31

Golla,

Reguła w lotach czerterowych - jeżeli mieścisz sie w wadze, to quiver raczej przechodzi w cenie biletu. W najgorszym wypadku quiver (do 32 kg) kosztuje około 40 euro. Mówię o locie z Polski TAM, bo już np. na wylocie z Hurghady licz się z tym, że jak ten quiverek spory, to będziesz musiała zapłacić raczej napewno. Jedyna dobra informacja, że w końcu porządek zrobili i jest cennik. Nie ma już więc dyskusji ile i któremu "koledze" wkleić. Koszt miedzy 20-30 euro, nie pamietam.

Kwestia taxi z Amway w soma Bay do Surfmotion, jak sobie wykombinowałaś w innym wątku za 2 $ :lol: raczej zapomnij, ale życzę sukcesów :clap: Problemem nie jest dystans, (choć szosą jest to i tak kawał jazdy na około) tylko to, że hotele mają swoją "politykę" i taxy ze słupka nie złapiesz. Po prostu ich nie wpuszczają, a z recepcji do szosy masz ponad km napewno (jak nie więcej). Jest tak i w Caribbean i w Palm Royal, w Amway zakładam , że też. Także musisz po taksę zasuwać do szosy głównej. Ewentualnie jak juz poznasz "swojego" taryfiarza, można próbować żeby podjeżdżał na telefon możliwie blisko recepcji. W Palm royal wpuszczają przez pierwszą bramę przy szosie, ale drugiej już nie przejedzie, także 500m z recepcji i tak spacer.W Caribbean w ogóle nie wpuszczają "obcych" taxi po odbiór gościa z recepcji. Da radę natomiast wjechać "swoją" taksą jeśli wjeżdżasz DO hotelu. Problem jest tylko z zamówieniem taksy po odbiór ciebie. Wszystkie te 3 hotele, zauważ są bardzo daleko od publicznej szosy, no i na tym bazują, że klient po prostu nie ma wyboru. Co innego w takich hotelach w safadze np, gdzie w 2 min. wychodzisz na ulicę poza teren hotelu i tam juz jest "normalny" egipski wolny rynek :) Ale zachęcam Cię do podjęcia wyzwania, może akurat okaże się, że Amway będzie wyjątkiem od reguły.

pozdrawiam

stiv a


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości