fverta hotel Melia Goriones +spot

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2010, 13:49

Zastanawiam sie nad wyjazdem w maju na Fuerte do hotelu Melia Goriones i pływanie w tej bazie www.rene-egli.com - był juz ktos tam ? jakies info o warunkach pływania ( ja jestesm raczej początkujacy ) jak z wiatrami i pogoda na przełomie maja i czerwca ? Z gory dzieki za wszelkie informacje

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2010, 14:21

wiatry spoko, hotel raczej drogi, ale rzeczywiście jedyny na spocie
Jak w miarę ogarniasz to na oceanie dasz radę - tylko dobrze by było wykupić asekuracje bo wieje sideoff
Super sprawa jest jak trafisz w okres z laguką. http://www.rene-egli.com/pl/wiatr-i-pog ... yp322ywow/ wtedy najlepszą część laguny w pobliżu center I masz w zasadzie pod nosem

Awatar użytkownika
chrab
Posty: 253
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:40
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM, Fuel
Lokalizacja: wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post05 mar 2010, 15:00

tak jak powyzej, celuj w okres z laguna. laguna jest bardzo duza, ale pojawia sie na kilka godizn w trakcie dnia tylko. na oceanie jest offshore i to szkwalisty, poza tym gleboko od razu.
kite'y nie stoja w zenicie, trzeba trzymac na 11 lub 13 ze wzgledu na szkwaly.
hotel spoko bardzo, z tego co ogladalem, jak przez niego przechodzilem, fajnie wyglada. centralnie przy lagunie.

a. profilowe foto moje jest z fuerte z laguny wlasnie.

PawelGlw
Posty: 86
Rejestracja: 24 sty 2009, 19:14
Deska: AH Pro
Latawiec: Cabrinha SB i ND
Lokalizacja: zGliwic, Tarifa, Kanary
 
Post05 mar 2010, 15:55

hotel super, napewno narzekania nie bedzie, na spocie nawet jak wyjdziesz na głeboka wode(gdzie jest bezpieczniej) z instruktorem, to Cie i tak zbiorą z powrotem wiec bez obawy a jak juz sobie poradzisz zeby wrocic tam do brzegu na głebokiej wodzie to bedziesz "raczej" sredniozaawansowany"
w maju już powinno wiać, na 90% ale obiecywac nic nie mozna z obecnymi zawirowaniami klimatycznymi na swiecie :)

ogółem sotaveno Mistrz!

Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post06 mar 2010, 16:37

Są tam w okolicy jakies inne atrakcje , zeby zona z dzieckiem sie nie nudziała ( delfinarium aquapark itp ) czy poprostu hotel na odludziu z dobrymi warunkami do pływania ?

Awatar użytkownika
chrab
Posty: 253
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:40
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM, Fuel
Lokalizacja: wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post06 mar 2010, 19:11

jak wynajmiesz auto (spoko ceny sa na kanarach), to do zobaczenia na wyspie jest na prawde duzo, ale ogolnie najladniejsze na fuerte sa widoki i to co jest przy oceanie. srodek wyspy raczej nudny. sam hotel jest na plazy, do najblizszego miasta jest pare kilometrow, kursuja jednak autobusy spod hotelu. w pobliskich miasteczkach jest jakis park atrakcji dla malucha i jakies mini zoo. generalnie oplaca sie pozyczyc auto i pozwiedzac na wlasna reke. warto tez poswiecic jeden bezwietrzny dzien na podroz na lanzarote. ewentualnie zabrac kite'a i poplywac na famarze na lanzarotcie.

PawelGlw
Posty: 86
Rejestracja: 24 sty 2009, 19:14
Deska: AH Pro
Latawiec: Cabrinha SB i ND
Lokalizacja: zGliwic, Tarifa, Kanary
 
Post06 mar 2010, 20:20

hotel gorrionez jest jednym z lepszych w okolicy i ma wszystko
do tego połaczenie tego spotu z hotelem gwarantuje Ci to ze zona z dzieckiem z nie zanudza, a w samym hotelu tez mozna wynajac auto zeby obejrzec wyspe :)

glider
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2007, 13:35
 
Post08 mar 2010, 22:12

hotel super ale raczej drogi, można szukać tańszego w Costa Calma i dojeżdżać do bazy busikiem z Rene Egli (umawiasz się na godzinę na odbiór z pod hotelu). W pobliżu Sol Goriones nie ma nic, do miasta piechotą też raczej nie dojdziesz.
Co do samego spotu to pływanie jest super, w razie problemów wystarczy pomachać ręką i po chwili zabiera cię skuter wodny. Do minusów zaliczam częsty brak beach boy'sów na plaży do startownia i lądowania latawców, przy zalanej lagunie nie ma gdzie rozłożyć się z latawcem, poza tym jest super. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post09 mar 2010, 09:54

akurat to ze jest dorgi nie specjalnie mi przeszkadza - wazne zeby był dobry bo jade z cała rodziną . I wole miec spot przy hotelu nawet kosztem drozszego hotelu - bo nie pływajaca zona nie bardzo rozumie to ze bede znikał na pół dnia jadac na inny spot autobusem

A co do miasta to jak daleko od hotelu no i najwazniejsze czy sa jakies atrakcje dla dzieci typu aqapark delfinanrium itp ?


Zastanawiam sie jeszcze nad el gouna i hotel mavenpick - moze ktoś był i tu i tu i ma jakies porównanie

glider
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2007, 13:35
 
Post09 mar 2010, 10:23

Też byłem z rodziną, zarówno w Sol Gorriones jak i Costa Calma. Z Sol Gorriones do miasta jest ok. 5 km - 7 km. To co się rodzinie nie podobało w Sol Gorriones to to że wszędzie trzeba było jeździć samochodem.
Alternatywnie sprawdź też Playa Esmeralda, hotel też z wyższej półki, blisko spotu ale też i blisko miasteczka, to co gorsze to chyba tylko brak ogrodu tak jak w Sol Gorriones. W Costa Calma masz coś w rodzaju Safari Park, można pojeździć na słoniu, popatrzeć na krokodyla i papugę, itp., trochę sklepików i tyle.

Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2010, 17:36

juz mialem rezerwowac i zczeło si enazekanie nie plywajacej zony - ze podobno tam tak wieje ze głowe urywa - serio az tak witra napierd...ala ze nieplywajacej osobie bedzie sie dawało we znaki - zimno , nieprzyjemnie itp . DO tej pory tam gdzie bylem to nawet jak wiało solidnie to na prlazy czy w hotelu przy basenie nie bylo to jakos mocno odczuwalne i uciazliwe - ale moze tam naprawde solidnie wieje ?

Awatar użytkownika
chrab
Posty: 253
Rejestracja: 29 sie 2008, 12:40
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot RPM, Fuel
Lokalizacja: wroclaw
Kontaktowanie:
 
Post11 mar 2010, 18:43

wieje od ladu, wiec nie jest to az tak odczuwalne, bo plaza jest ponizej. bez przesady. a okolica super malownicza.

PawelGlw
Posty: 86
Rejestracja: 24 sty 2009, 19:14
Deska: AH Pro
Latawiec: Cabrinha SB i ND
Lokalizacja: zGliwic, Tarifa, Kanary
 
Post12 mar 2010, 18:38

solidnie wieje tam od maja czerwca do konca sierpnia :) teraz jak najbardziej jest słonecznie i przyjemnie bez problemu :)

Awatar użytkownika
nordman
Posty: 42
Rejestracja: 20 sie 2007, 19:42
Lokalizacja: Oslo
 
Post04 kwie 2010, 22:59

Ja niestety mam inne zdanie o spocie i warunkach tam panujacych. Ekipa instruktorow jest ok. Mili i pomocni na ile moga. Problem w tym, ze moga niewiele. Ukradziono mi tam dobry zegarek na poczatku pobytu a dzisiaj zniszczono nowego kite'a, ktory poza najmniejszym boxem na swiecie wody nie widzial. Oczywiscie byla reakcja ze strony chlopakow w bazie ale firma Rene Egli jako wlasciciel ma takich cieniasow (placacych uwaga!!! 80 E za storage) za przeproszeniem w d....ie. Boxy na sprzet jak juz wspomniaem sa nie dosc, ze najmniejsze ze wszystkich jakie widzialem w kilu zakatkach swiata to jeszcze ze zbitych kantowek. Zero zabezpieczenia przed innymi nieostroznymi kiterami. Co z tego, ze dbasz o sprzet jak przychodzi gosc i parkuje swoja deche z finami w twojej latwace.Z drudiej strony miejsca jest tak malo, ze nie ma gdzie tego zrobic. Ja zostawialem swoja w przejsciu poza boxem ale na niewiele sie to zdalo. Na dokladke po interwencji ze sprawca szkody w biurze uslyszalem, ze zadna z 4 dziewczyn siedzacych w biurze nie znajdzie dziasiaj czasu, zeby pomoc mi i napisac pare slow na kompie odnosnie szkody (prosilem o krorka notatke jako potwierdzenie dla ubezpieczyciela). Napisalismy to recznie na kartce wyrwanej od obslugi hotelu a nie Rene Egli.
Na dodatkowy fakt zasluguje metodyka szkolenia. Dzisiaj wialo ok 30 wezlow a w porywach bylo nawet do 40. Wg zasad szkolenia IKO, ktorego certyfikat posiada Rene Egli granica szkolenia jest wiatr 25 knts. Oni maja to gdzies i pozwalaja kursantom dawac sie tarmosic po bezwodnej lagunie. Takiej ilosci niekontrolowanych body dragow z udzialem kursantow nie widzialem w swojej 3 letniej karierze kitera jak tam wlasnie przez jeden tydzien.
Dla tych co chceiliby zostawic tam sprzet tylko nadmienie, ze nie ma jak wymyc i wysuszyc latawcow. Ba! Nie ma gdzie wysuszyc pianki, trapezu i ciouchow po codziennym plywaniu.
Na jedyny plus zasluguje rescue bo chlopaki reaguja szybko i sprawnie. Beach boyow nie ma wcale bo gosc jest odpowiedzialny za rescue.
Generalnie pierwszy raz wyjezdzam z takim niesmakiem ze spotu ale moze po prosu mialem pecha.
A

czareka
Posty: 259
Rejestracja: 03 paź 2006, 12:22
Deska: SU2 Carbon foilboard
Latawiec: Flysurfer Peak4 i inne
Lokalizacja: Szczytno
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2010, 11:50

Witam,

jezdze na sotevento juz od wielu lat i ogolnie odpuscilem sobie juz wszystkie inne spoty poza kilkoma lokalnymi na weekendy.

Sotavento moge tylko polecic. Co do widokow to juz wielu sie tu na ten temat wypowiadalo. Sa poprostu swietne. W Hotelu Gorriones jest piekny taras z widokiem na spot. Sam hotel jest po remoncie swietnie urzadzony i ma 1a wyposazenie. Mysle, ze cena tez jest ok za ta jakosc. Ja sam zwiedzilem juz wiele hoteli w okolicach i osobiscie najlepiej podoba mi sie w Playa Paraiso. Jest jeszcze blizej do bazy. Playa Paraiso to apartamenty o standardzie takim jak w Gorriones. W PP wyzywienie masz we wlasnym zakresie. Sa tego plusy i minusy. Nie wychodzi to jednak taniej jak w Gorriones ale jak pisales kasa nie gra roli to i nie ma problemu.

Samochod trzeba wziac na lotnisku a zarezerwowac juz wczesniej przez net w low-cost-cars. jakies 100€ za tydzien.

Do Costa Calma sa jakies 3 KM jak pojedziesz na skroty. Do Morro Jable jakies 20 km. Dla Zony MJ bedzie na pewno fajna wycieczka bo sporo sklepow i bedzie mogla zaszalec. Jest tam rowniez fajna promenada.

Nie wiem w jakim wieku masz dzieci ale jak bardzo male to sobie pogrzebia w piasku lub poplywaja w basenie. Mozna sie wybrac na wielblady lub konie. Poza tym chyba nic wiecej. No moze jakbys pojechal do Robinson Club to mialbys dla zony zajecie i dzieciaka na caly dzien ale najblizszy taki klub jest w MJ. Pewnie duzo drozszy ale slynie z dobrej animacji.

Wiatr jest dosyc spory ale od ladu i na plazy nie jest odczuwalny. Spoko mozna sobie polezec i pobawic sie w ciepelku.

Jak zona jest straszna maruda to zwasze znajdzie cos co nie bedzie jej sie podobalo. Jezeli jednak chce sobie wypoczac i odpuscic sobie wieczne jazdy i pstrykanie fot i bog wie co i skoncentruje sie na zrelaksowaniu to nie ma lepszego spotu w zasiegu kilku godzin lotu.

Nie polecam zostawiania materialu w bazie. Ja zawsze pakuje swoj do samochodu i mam spokoj. Za cene boxu masz juz wozek na tydzien, a samochodem podjezdzasz pod sam spot.

Z laguna jest tak, ze jak jest woda w lagunie to wiatr jest slabszy bo laguna studzi klimat. W czerwcu i lipcu nie gra to roli ale w maju moze miec jeszcze jakis wplyw. Do tego wiatr w lagunie jest troche bardziej szkwalisty.

Spot jest czysty, woda rewelacja, piasek jak w bajce. Nie ma chyba lepszego spotu w promieniu 5h lotu z PL.

W razie pytan daj znac.

Ja jestem od 20 do 27.4 ponownie na sotavento :)

Pozdrawiam


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości