Gdzie do Egiptu?

Miejscówki Kitesurfingowe
radh
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2010, 15:42
 
Post10 sty 2011, 13:59

Witam
Wybieram się z dziewczyną do Egiptu ale nie bardzo wiemy jakie miejsce byloby dla nas najlepsze?
Ja chciałbym zabrać 2 latawce i trochę popływać dziewczyna zaś chciałaby trochę pozwiedzać.
Co polecacie?

TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 sty 2011, 14:52

hurghada.
w zasadzie tylko z tego miejsca jest sens jeździć coś zwiedzać...

inne miejscówki to raczej tylko folklor i pływanie.

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post10 sty 2011, 15:29

Hej

Zależy co chcesz zwiedzać - w samej hurghadzie prócz miasta to żadnych zabytków itp nie ma, jeżeli chcesz zobaczyć coś więcej to musisz wykupić wycieczkę fakultatywną - od wypraw do wiosek beduinów w pobliżu po wyjazd do piramid (wyjazd z hotelu w nocy, jakieś 6-8 godzin w autobusie w jedną stronę).

W okolicach hurghady masz również inne spoty (trochę lepsze - soma bay, el gouna), z których też możesz na taką wycieczkę pojechać.

Na synaju (dahab, sharm el sheikh) masz trochę więcej atrakcji w pobliżu (klasztor św. Katarzyny itd).

Pozdr
Lussik

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 sty 2011, 23:39

... ale nie wiem czy bym puścił dziewczynę samą na wycieczkę - szczególnie jeśli blondynka (i nie mam na myśli jej poziomu inteligencji)

na wycieczkę można pojechać praktycznie z każdego hotelu - przy czym oczywiście im dalej od większego miasta tym transfer będzie dłuższy. Ale - jak chcesz zwiedzać "klasyczną" ścieżkę czyli jakiś Luxor, ewentualnie pojechać jeszcze dalej to i tak zajmie to cały dzień biegania z wywieszonym językiem...

radh
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2010, 15:42
 
Post14 sty 2011, 14:35

Dzięki za info.
Dziewczyny samej bym nie puścił w zasadzie też moge coś zobaczyć;p
Pozdrawiam

maciejmo
Posty: 31
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:12
Dostał piwko: 1 raz
 
Post16 sty 2011, 11:26

Jeżeli jeszcze nie zwiedzaliście Egiptu, to polecam Soma Bay ( Intercontinental ) lub Safagę ( Shams Safaga lub Imperial Shams ). Z tych miejsc masz najbliższy transfer do Luxoru i Doliny Królów. Do Kairu to szmat drogi i najlepsze rozwiązanie to wykupienie wycieczki samolotem, ale wtedy to już Hurghada. Jeżeli nie planowalibyście zwiedzania to na pewno bardziej "romantycznym" miejscem jest Elgouna. Byłem tam już parę razy i zawsze z sentymentem wracam. Odwiedźcie szczególnie przynajmniej mój kultowy secret szisza bar na tyłach rynku i Hotelu Dawar El Omda w Elgounie - niezapomniany klimacik :thumbsup:

Awatar użytkownika
lmanko
Posty: 92
Rejestracja: 20 maja 2009, 21:42
Deska: Nobile
Latawiec: Core Riot 9/12/15
Lokalizacja: Gliwice/Tarnowskie Góry
 
Post10 kwie 2011, 22:24

Podczepię się pod temat z zapytaniem do bardziej zaawansowanych podróżników. Czy w lipcu da się popływać w Hurghadzie?
Nie chcę się opierać na doniesieniach biur podróży. Chcę się dowiedzieć od ludzi którzy bywali już w takim okresie w Egipcie.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości