POMOC WYPAD EGIPT 16.06.11 - 25.06.11

Miejscówki Kitesurfingowe
XSLAWX
Posty: 19
Rejestracja: 04 kwie 2011, 23:43
 
Post05 kwie 2011, 00:22

Witam
Mam prośbę i parę pytań
Wybieram się z dziewczyna(nie pływa) i 2 kumplami do Egiptu.
My mieliśmy parę lekcji ale jesteśmy na początkującym poziomie.
Szukamy płytkiego miejsca i jakiegoś dobrego instruktora. Jednego dla nas 3.
Możecie polecić jakieś miejscówki, szkoły, hotele ? ?
Na razie natrafiłem na 2 miejscowości El Gouna i Hurghada?
Napisałem e-maila do RSZ ale nadal czekam na odpowiedz.

TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 kwie 2011, 00:48

hamata kite village
mega duza plycizna, chyba najlepszy warun

maciejmo
Posty: 31
Rejestracja: 25 sie 2009, 14:12
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 kwie 2011, 23:51

Nie zniechęcaj się ! Elgouna to świetne miejsce z klimatem również wieczorami, co w dobrym towarzystwie przynajmniej dla mnie ma duże znaczenie. Krótki i niekłopotliwy transfer z Hurghady. Bardzo miła obsługa na spocie i smaczne żarełko u "Czesia" w barze. Byłem tam kilkakrotnie i zawsze z sentymentem wracam :thumbsup: . Jedyny minus dla spotu to pływanie w butach ( rafka przy niskim stanie wody ). Co do hoteli, to Panorama - fajne bungalowy na wodzie i niska cena AI. Movenpick - opcja wypasiona 5* z własnym spotem - świetne żarcie, ale wysoka cena. Dawar el Omda klimatyczny hotelik w centrum z niezłym żarciem i niską ceną AI. Ocean View - fajnie położony przy marinie. No i Sherraton - czyli kajtowanie na bogato. Poza Movenpick na spot Red Seazone dojeżdżacie tuk - tukami lub taksówką. Polecam te pierwsze - niezła faza :lol:

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2011, 01:17

jak Egipt to zdecydowanie Hamata :thumb: jeśli interesuje was nauka kite'a i to jest dla was priorytetem to nie ma lepszego miejsca w Egipcie niż Hamata, AMEN! Wszystkie inne El Gouny, Hurghardy, maja inne zalety rzeczywiście jak bar u czesia, albo shisza u ahmeda , ale rafa i trzeba w butach pływać, albo zajebisty tłok na spocie, albo coś jeszcze :wink: , natomiast spot w Hamacie jest prze kozak :!: ponieważ tam jest to czego nie ma w Egipcie ŁĄCZNIE - W JEDNYM MIEJSCU nigdzie ;
- płytko
- piaszczyste bezpieczne dno bez raf i kamieni
- ogromny akwen z wiatrem lekko skręcającym do brzegu(side on shore) bez wnikania głębiej w temat jest to do nauki najbezpieczniejszy kierunek :idea:
- gwarantowany wiatr w czerwcu
- mało ludzi na spocie = bezpieczniej, mniejsze ryzyko kolizji = większy komfort nauki
- na koniec mały suprise :wink: drzewka mangrowców "wrastające" w akwen , niesamowity widok i okazja do unikalnych i niepowtarzalnych fotek :wink:
- póki co mega cena - i bardzo fajny hotel :idea: i możliwość szkolenia z polskim instruktorem , termin 19-26.06-2011 , cena - 1619zł **** All Inc :idea: :thumb: , jeśli jeszcze są miejsca :arrow:
viewtopic.php?f=17&t=35017

pozdrawim

stiv a

XSLAWX
Posty: 19
Rejestracja: 04 kwie 2011, 23:43
 
Post10 kwie 2011, 01:38

ZNA KTOŚ JAKIEŚ SZKOŁY W HAMACIE ? OPRÓCZ KITE VILLAGE ?

Awatar użytkownika
Perelka
Posty: 74
Rejestracja: 12 wrz 2008, 18:22
Lokalizacja: Śląsk/Kołobrzeg/Resko
 
Post10 kwie 2011, 12:02

w hamacie jest tylko kite village...

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post10 kwie 2011, 16:14

No tak, ale pamiętajcie że kolega jedzie na wyjazd z niepływającą dziewczyną...

Nie byłem w Hamacie, zapewne spot jest faktycznie super tak jak chłopaki piszą, pewnie równie dobry co Ras Sudr czy Soma Bay, gdzie również nie ma raf.

Ale gdyby nie kite to w Hamacie prócz hotelu i spotu nie ma nic :)

A pozakite'owa infrastruktura jak fajna "europejska" marina i downtown, kluby, kawiarnie, restauracje, go karty, paintballe, korty, quady, sklepy itd sprawi że niepływający powinni być równie zadowoleni z wyjazdu :)

Pozdr
Lussik

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2011, 18:14

w maju będzie paru polskich instruktorów na miejscu, więc istnieje i taka możliwość. Kiedy jedziesz?

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2011, 22:24

Pablo pisze:w maju będzie paru polskich instruktorów na miejscu, więc istnieje i taka możliwość. Kiedy jedziesz?


w czerwcu pewnie też :wink:

XSLAWX
Posty: 19
Rejestracja: 04 kwie 2011, 23:43
 
Post11 kwie 2011, 15:23

Daty 16.06 - 25.06
Dzisiaj będę rezerwowal, narazie wszyscy są za el gueno ponieważ jesteśmy początkujący wiec pare lekcji sie przyda do tego bagaż( dziewczyna) wybór wycieczek i hoteli lepszych w bardziej przystepnych cenach ( wylot z UK ) i RSZ będę brał lekcje + sprzęt. Ale jak macie jeszcze jakieś sugestie to proszę pisać i dzięki za wszystkie posty

XSLAWX
Posty: 19
Rejestracja: 04 kwie 2011, 23:43
 
Post14 kwie 2011, 23:04

DZIEKI ZA PORADY WYJAZD JUŻ ZAREZERWOWANY ;] El Gouna.
TERAZ SZUKAM OKULARÓW I BUTÓW JAKIEŚ POMYSŁY, RADY ?
DOBRE I SPRAWDZONE SKLEPY INTERNETOWE (PL,UK) ?

Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 1162
Rejestracja: 15 lip 2006, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 kwie 2011, 09:15

XSLAWX pisze:DZIEKI ZA PORADY WYJAZD JUŻ ZAREZERWOWANY ;] El Gouna.
TERAZ SZUKAM OKULARÓW I BUTÓW JAKIEŚ POMYSŁY, RADY ?
DOBRE I SPRAWDZONE SKLEPY INTERNETOWE (PL,UK) ?


co do okularów to polecam okularki szwedzkiej firmy Solsken. Bardzo fajne okulary z elestyczną oprawką (nie łamią się tak szybko) i odpinanym paskiem , gumka na oprawkach (woda sie tak nie wlewa) no i z polaryzacją np. http://allegro.pl/okulary-polarize-zegl ... 94794.html
Co do butów to O'Neill Ninja cienkie i solidnie wykonane z gumowana podeszwą (super czuje się deskę)

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 kwie 2011, 11:37

stiv amoralny pisze:AMEN! ponieważ tam jest to czego nie ma w Egipcie ŁĄCZNIE - W JEDNYM MIEJSCU nigdzie ;
- płytko
- piaszczyste bezpieczne dno bez raf i kamieni
- ogromny akwen z wiatrem lekko skręcającym do brzegu(side on shore) bez wnikania głębiej w temat jest to do nauki najbezpieczniejszy kierunek :idea:
- gwarantowany wiatr w czerwcu
- mało ludzi na spocie = bezpieczniej, mniejsze ryzyko kolizji = większy komfort nauki
- na koniec mały suprise :wink: drzewka mangrowców "wrastające" w akwen , niesamowity widok i okazja do unikalnych i niepowtarzalnych fotek :wink:
- póki co mega cena - i bardzo fajny hotel

pozdrawim

stiv a


Stivi,

Z tymi Amenami to nie przesadzaj;) Nie widziałem, żebyś tak co niedzielę na tacę w Chałupach dawał;)

Podmień ten podpunkt z krzaczorami;) w zaletach Hamaty na - spot przy hotelu i masz RAS SUDR!

Prawda jest taka, że wszystko zależy od priorytetów wyjazdu. Jak pojedziesz z żoną, która mu uczulenie na kite, bo odbiera jej męża;) to El Gouna lub Soma będą idealne. Jeśli priorytetem jest pływanko to można wybrać się do Ras lub Hamaty - i nikt tutaj nie mówi, że nie popływasz w Soma czy El Gounie.

Pozdrówki,

Awatar użytkownika
desperadek
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2009, 10:19
Lokalizacja: Złotoryja
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post15 kwie 2011, 12:35

wieloryb pisze:Co do butów to O'Neill Ninja cienkie i solidnie wykonane z gumowana podeszwą (super czuje się deskę)
Jeśli El Gouna to raczej buty z grubszą podeszwą ze względu na muszle z kolcami. Tym bardziej że masz brać jeszcze lekcje, czyli trochę brodzenia będzie. Polecam tą miejscowość jak najbardziej. Mojej żonie jednak bardziej pasował basen hotelowy niż plaża. Jaki hotel wybraliście?

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 kwie 2011, 15:39

Sebastian Kite.pl pisze:
stiv amoralny pisze:AMEN! ponieważ tam jest to czego nie ma w Egipcie ŁĄCZNIE - W JEDNYM MIEJSCU nigdzie ;
- płytko
- piaszczyste bezpieczne dno bez raf i kamieni
- ogromny akwen z wiatrem lekko skręcającym do brzegu(side on shore) bez wnikania głębiej w temat jest to do nauki najbezpieczniejszy kierunek :idea:
- gwarantowany wiatr w czerwcu
- mało ludzi na spocie = bezpieczniej, mniejsze ryzyko kolizji = większy komfort nauki
- na koniec mały suprise :wink: drzewka mangrowców "wrastające" w akwen , niesamowity widok i okazja do unikalnych i niepowtarzalnych fotek :wink:
- póki co mega cena - i bardzo fajny hotel

pozdrawim

stiv a


Stivi,

Z tymi Amenami to nie przesadzaj;) Nie widziałem, żebyś tak co niedzielę na tacę w Chałupach dawał;)


hehe, Seba :wink: , jak ja z pierwszej porannej mszy wracam po solarze to ty jeszcze chrapiesz :idea:



Sebastian Kite.pl pisze:Podmień ten podpunkt z krzaczorami;) w zaletach Hamaty na - spot przy hotelu i masz RAS SUDR. Prawda jest taka, że wszystko zależy od priorytetów wyjazdu. Jak pojedziesz z żoną, która mu uczulenie na kite, bo odbiera jej męża;) to El Gouna lub Soma będą idealne. Jeśli priorytetem jest pływanko to można wybrać się do Ras lub Hamaty - i nikt tutaj nie mówi, że nie popływasz w Soma czy El Gounie.

Pozdrówki,


no własnie to na samym początku zaznaczyłem, jeśli pływanie jest A'PRIORI :idea: plus zauważ słówko "ŁĄCZNIE" dość TEŻ istotne , gdyż wszystkie pozostałe miejsca które tu w Egipcie pod uwagę bierzemy nie mają niestety tak dużego akwenu, nie chcę się max autorytatywnie wypowiadać akurat o Ras, ponieważ tylko tam nie byłem:), jednak myślę że 2 grupy na raz po 20-kilku kiciarzy to w tych lagunkach nieco ciasno może być... si :wink: ? czytaj też mniej bezpiecznie :idea:

pozdrawim

stiv a


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości