Kos - Psalidi

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Trusek
Posty: 197
Rejestracja: 13 wrz 2003, 18:32
Deska: Su2
Latawiec: North Rebel 9 i 12
Lokalizacja: Gniezno
 
Post25 lip 2011, 23:35

Właśnie wróciłem i było całkiem fajnie.
POLECAM ale raczej nie dla początkujących!
Codziennie na 10tce Naisch Torch dało się popływać od 15 do 18. Idealna na cały wyjazd byłaby np. moja /rozwalona/ 13tka Ozone ale z braku laku... na 10tce dało się coś nawet poskakać.
Na wyjazd z rodzinką czy z towarzystwem zdecydowanie polecam. Plaże w większości na Kos kamieniste. Najwięcej kajciarzy widziałem z daleka zdaje się w pobliżu miejscowości Agios Stefanos /na północ/.

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post26 lip 2011, 23:22

ciekawa "recenzja" opis Kos ;-),
ja wrocilem tydzien temu i rownierz bylem tydzien, bylem dokladnie tam gdzie piszesz kolo Agios Stefanos, tylko ze to miejsce naprawde nazywa sie Kohilari.
I teraz:
plaza piaszczysta, dno piaszczyste, zadnych niespodzianek, plytko ok. 40-60 metrow od brzegu,
jest szkolka, ucza od zera, choc, prawda nie jest to optymalne miejsce dla poczatkujacych, ale daje rade,
plaza piaszczysta jest na pare kilometrow wiec miejsce jest, witr on shore/side on shore
mnie rownierz wialo codziennie, ale tak zlego wiatru nie mialem dawno.. pol godziny flauta, pol godziny na 12tke, pol godziny prawie na 9tke i dawaj od nowa, flauta, 12tka, 9tka....
wiatr od poludnia do poznego popoludnia, pod wieczor. im mocniej tym dluzej.

Okolice miasta Kos, czyli miedzy innymi Psalidi to duzo turystow, duzy ruch, im dalej na zachod tym mniej ludzi i wiekszy luz na plazach - takie moje spostrzezenie.

Sama wyspa nie powala, inne greckie wyspy ladniejsze, wiatr jak dla mnie na greckie warunki (bylem juz pod 10 razy w Grecji i wiatr byl raczej ROWNY)na kos -> nierowny i slabszy niz w prognozach.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lip 2011, 23:48


MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 lip 2011, 00:24

tak, ja pisze o tym pierwszym linku,

na drugim nie bylem, byl znajomy pare lat wczesniej, pisal, ze spoko,
ale z kolei jak ja bylem, to poznani wlosi na plazy byli jeden dzien wlasnie tam i
u nich ponoc nie wialo, a na "pierwszym" spocie wialo. ten "drugi" ponoc ma gorszy wiatr, bo
wyspa na przeciwko zaslania czysty wiatr (ktory i tak nie byl calkiem czysty, patrz moj post powyzej). ponoc, ja nie sprawdzilem osobiscie.

mateusz-77
Posty: 97
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:26
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post14 wrz 2011, 09:54

Cześć! Chciałbym odświeżyć temat KOSu, bo wybieram się niebawem, także można by skorzystać :) Z tego co poczytałem to na KOSie sa 3 miejsca w których znajdziemy szkółki:
-wpominane Kefalos Kiteboarding http://maps.google.pl/maps?q=Kohilari,+ ... 4&t=h&z=16 http://www.koskiteboarding.com/

-Fun 2 Fun w Marmari http://maps.google.pl/maps?q=Windsurf,+ ... 0&t=m&z=11 http://www.fun2fun-kos.de/

-WATER-PROOF Surf & Sail & Kite w Mastichari http://maps.google.pl/maps?saddr=Niezna ... s&t=m&z=14 http://www.water-proof.de

Pytam o spoty ze szkółkami, ponieważ prawdopodobnie nie będę brał ze sobą sprzętu. Czy ktoś z Was pływał na wymienionych spotach i może coś polecić/podpowiedzieć, np które miejsce jest najlepsze? Mieszkać będę tutaj http://maps.google.pl/maps?saddr=Niezna ... s&t=m&z=14 może jest coś innego w pobliżu? Jak jest z komunikacją na wyspie, jeżdżą jakieś autobusy czy coś podobnego? Za wszystkie informacje wielkie dzięki! :)

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post14 wrz 2011, 21:10

miedzy Kefalos, lotniskiem a miastem Kos na bank jezdza autobusy, nie wiem jak czesto i ile kosztuja, jezdzilem autem.
lecz do szkolki kite Kefalos na bank masz ostatni kilometr z buta od glownej drogi.

troche slabe masz to miejsce gdzie spisz, gdzie bys nie chcial na kajta to musisz sporo jezdzic....

z opowiesci ludzi ponoc Kefalos jest najlepszym spotem jezeli chodzi o wiatr. pozostale dwa miejsca troche zaslania wyspa na polnoc od Kos,
ja plywalem tylko na Kefalos, i poznalem tam ludzi, ktorzy w te same dni co ja plywalem nie mieli w ogole wiatru przy Marmari, ale czy to regula to nie wiem

mateusz-77
Posty: 97
Rejestracja: 07 cze 2011, 13:26
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post29 wrz 2011, 11:08

Dzięki za info! Faktycznie najlepiej po wyspie poruszać się samochodem/skuterem lub wybrać hotel nieopodal którejś z baz, bo przynajmniej jak ja byłem NIE wiało codziennie i od rana do wieczora :]

Awatar użytkownika
kriski
Posty: 341
Rejestracja: 02 wrz 2011, 23:29
Deska: su-2
Latawiec: rebel, convert
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post18 cze 2012, 08:41

tu jest opis spotu mastichari
viewtopic.php?f=5&t=46510&p=335110#p335110

tomi
Posty: 525
Rejestracja: 05 kwie 2009, 20:34
Deska: AIR E OLA
Latawiec: Neo
Lokalizacja: Szczecin
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 cze 2012, 12:46

we wrześniu byliśmy na Kosie w Marmari. Jeśli chodzi o spoty to popływane było w Marmari, Kohilari i w kardamenie (jednego dnia wiało z kierunków pd). Kardameny nie polecam słabo ze startem latawca i dno kamieniste (tam rozciąłem stopę). Jeśli chodzi o Marmari tam jest fajnie jak wieje północny do północnego wschodu, plaża wąska, a kohilari północny do północnego zachodu, plaża szeroka, to jest taki typowo spocik do pływania. W szkółce fun2fun wypożyczysz sprzęt Besta z tego co widziałem, właściciele bardzo sympatyczni.

mazar
Posty: 356
Rejestracja: 13 lis 2007, 13:24
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post11 lip 2017, 17:35

Kos Psalidi – spot na północnym wschodzie wyspy, na samym końcu cypla.
Wiatr – głównie północno – zachodni, północny, do cypla jest on shore lub lekko side, jak mijasz cypel jest off i ląduje się w Turcji lub gdzieś dalej :wink:
Brzeg kamienisty, niezbyt przyjazny, od razu głęboko, generalnie czop na wodzie lub trochę nieregularne fale, z uwagi na głębokość nie ma jakiegoś większego przyboju do pokonania.
Jak nie wieje na progno to wieje :wink: ok. godz.12-13 i 17-18 (być może z powodu położenia pomiędzy wyspą a kontynentem), jak wieje na progno to wieje zazwyczaj maks z progno istotnie zwiększający się w w/w godzinach.
Na większym sprzęcie (niekoniecznie 17m2) / większej desce / desce z patykiem można pływać pewnie codziennie.
Na cyplu są 2 szkółki operujące do 18 (kończą o tej godzinie nawet gdy dalej nieźle wieje) – raczej wypożyczają sprzęt niż uczą, warunki raczej kiepskie do nauki, choć kilku chętnych było. Do kite wyznaczona jest strefa od mniej więcej końca parasoli słonecznych w stronę cypla (jest tabliczka przed spotem), na plażach hotelowych nie można pływać, choć nie wiem czy ktoś tego pilnuje. Hotel najbliżej spotu to Kipriotis Village.
Odwiedziłem też Kohiliari, choć warunki wiatrowe rozczarowały bo pomimo progno nie wiało a na Psalidi pływanie było :( (moim zdaniem na NW lepsze Psalidi, być może jest tam lepiej gdy jest więcej W). Plaża piękna, piasek, mnóstwo miejsca, dużo płytkiego, spoko nadaje się do nauki. Jest szkółka, kasują za leżaki i dodatkowo 3 EUR za samą możliwość pływania, nie oferując praktycznie nic w zamian poza przedstawieniem regulaminu, gdzie się pompuje, gdzie się startuje, etc. Leżaki spoko, jednak pływać lepiej poza strefą szkółki, jak już się zdecydujecie często tam przyjeżdżać.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron