Portugalia-Algarve, Faro

Miejscówki Kitesurfingowe
tt.zawadzki
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2015, 22:57
Dostał piwko: 1 raz
 
Post05 lip 2015, 07:59

Hej,
Wybieram na poczatku wrzesnia w region Faro. Jestem bardzo poczatkujacy (zrobilem IKO 1+2) na Rodos i chcialbym dalej kontynuwac nauke. Biorac pod uwage moj poziom zaawansowania i to ze jade z zona i 2 letnia corka gdzie polecacie sie zakwaterowac? Oczywiscie moge dojechac jesli bedzie taka potrzeba, aczkolwiek jesli jest tam gdzies plaza (dla mnie) idealna- czesc do plywania znajduje sie niedaleko plazy dla zwyczajnych wczasowiczow byloby super. Moge wybierac sposrod nastepujacych miejscowosci: Isla Canela, Monte Gordo, quarteria, Vilamoura, Albufeira, Armacao de Pera, Praia de Rocha, Praia de Alvor, Lagos. wielkie dzieki za pomoc!

Awatar użytkownika
Fin
Posty: 788
Rejestracja: 05 lip 2004, 18:11
Deska: F1 Trax HRD
Latawiec: Core Riot XR3 12/9/7
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 37 razy
Dostał piwko: 17 razy
 
Post08 lip 2015, 11:16

tt.zawadzki pisze:Hej,
Wybieram na poczatku wrzesnia w region Faro. Jestem bardzo poczatkujacy (zrobilem IKO 1+2) na Rodos i chcialbym dalej kontynuwac nauke. Biorac pod uwage moj poziom zaawansowania i to ze jade z zona i 2 letnia corka gdzie polecacie sie zakwaterowac? Oczywiscie moge dojechac jesli bedzie taka potrzeba, aczkolwiek jesli jest tam gdzies plaza (dla mnie) idealna- czesc do plywania znajduje sie niedaleko plazy dla zwyczajnych wczasowiczow byloby super. Moge wybierac sposrod nastepujacych miejscowosci: Isla Canela, Monte Gordo, quarteria, Vilamoura, Albufeira, Armacao de Pera, Praia de Rocha, Praia de Alvor, Lagos. wielkie dzieki za pomoc!


http://alvorkitecenter.com/accommodation/

Zobacz na poprzedniej stronie zdjęcie z balkonu w Alvor. To jest apartament T2 (80 EUR za dobę). Nam się opłacało bo byliśmy w 4 osoby (są tam dwie sypialnie i od biedy 5 osoba może spać w salonie). Dla początkującego w zasadzie zostaje tylko laguna i wszystko zależy od tego jak trafisz przypływy i odpływy. Przy pełnej lagunie jest ok, przy pustej trochę płytko i zostaje taka kałuża do pływania. Plaże i centrum miasta masz z apartamentu pod nosem. Na spot niestety trzeba ponad 2km się przespacerować co z pełnym sprzętem i w upale nie należy do przyjemności. Polecam wtedy samochodem dojechać na lagunę od strony Lagos. Morze dla początkującego odpada, jak wieje Lewante to robi się szybko prąd wzdłuż brzegu i 1,5 metrowa fala, jak wieje Nortrada to masz off-shore.

W innych miejscach nie pływałem bo nie miałem wiatru...

tt.zawadzki
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2015, 22:57
Dostał piwko: 1 raz
 
Post09 lip 2015, 01:02

Dzieki za odpowiedz. Niestey ze wzgledu na rodzine tym razem jestem zmuszony do korzystania z uslug biura podrozy wiec widze ze powinienem wziac hotel w lagos/praia de alvor. Niestety wiekszosc hoteli jest znacznie blizej Faro, zatem pewnie pozostaje dojazd. A wiesz moze jak sie ma kwestia od wschodniej strony Faro? Oczywisice ze lagoona bylaby dla mnie znacznie lepsza aczkolwiek uczylem sie przy offshore wiec teraz tez powinienem dac rade.

Awatar użytkownika
czaman
Posty: 171
Rejestracja: 10 paź 2008, 12:46
Lokalizacja: POZNAŃ
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 gru 2015, 21:45

To nie Algarve, ale Peniche i Baleal to podobno najlepszy wave w Portugalii.
21.11.15 stałe 28 kn z N
Załączniki
Peniche 21.11.15.jpg
Peniche 21.11.15.jpg (166.07 KiB) Przejrzano 7989 razy
Baleal 21.11.15.jpg
Baleal 21.11.15.jpg (157.73 KiB) Przejrzano 7989 razy

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post03 gru 2015, 10:49

czaman pisze:To nie Algarve, ale Peniche i Baleal to podobno najlepszy wave w Portugalii.


Nie przecze, ale na fotach warun jak na portugalie raczej slaby :hand:

Pozdro...

tt.zawadzki
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2015, 22:57
Dostał piwko: 1 raz
 
Post01 wrz 2016, 15:30

Hej,
Pisalem do kolegi ktory był insutruktorem w Lagos, ale niestety chwilowo nie odpowiada. Wybieram sie tam od 5 września. Niestety moj poziom jest jeszcze slaby wiec chcialbym skorzystac z instruktora zeby pocwiczyc plywanie pod wiatr I zwroty. Natomiast kontaktowałem sie z Algarve Watersports, ale niestety oferują tylko lekcje grupowe w dodatku jeden latawiec na dwie osoby. Prywatna godzina za 100 euro to dla mnie troche duzo. Czy znasz moze jakiegoś freelancera? Jesli nie to moze poradzisz gdzie lokalnie moge ich szukac? Wielkie dzięki!
Tomek

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post01 wrz 2016, 20:30

tt.zawadzki pisze:Hej,
Pisalem do kolegi ktory był insutruktorem w Lagos, ale niestety chwilowo nie odpowiada. Wybieram sie tam od 5 września. Niestety moj poziom jest jeszcze slaby wiec chcialbym skorzystac z instruktora zeby pocwiczyc plywanie pod wiatr I zwroty. Natomiast kontaktowałem sie z Algarve Watersports, ale niestety oferują tylko lekcje grupowe w dodatku jeden latawiec na dwie osoby. Prywatna godzina za 100 euro to dla mnie troche duzo. Czy znasz moze jakiegoś freelancera? Jesli nie to moze poradzisz gdzie lokalnie moge ich szukac? Wielkie dzięki!
Tomek


Slabo z wiatrem we wrzesniu, poszukaj jakiegos surf house'a i dawaj na surfa.

Pozdro...

Awatar użytkownika
myrcin
Posty: 272
Rejestracja: 12 maja 2010, 17:30
Deska: Nobile
Latawiec: Wainmann / F-one
Lokalizacja: Józefów
 
Post28 mar 2017, 11:21

Cześć,

Przeczytałem ten wątek kilka razy - bardzo pomocny. Chciałbym się wybrać do Alvor/Lagos na początku września. Czy ktoś może ma jakieś nieco świeższe informacje na temat zakwaterowania i szkółek? Chodzi mi głównie o jakieś polecane kwatery/apartamenty gdzie można z dzieckiem pojechać (3 lata) i niepływającymi. Będziemy na pewno mieli auto do dyspozycji więc pare kilometrów dalej od spotu to nie problem. Raczej chodzi o to aby była to fajna okolica dla dziecka do spacerów, plażowania (czytaj kopania dołów w piachu) itp. Z góry dziękuję.

rw30
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2017, 12:25
Deska: Best Spin
Latawiec: Switch Element 9 & 13
Lokalizacja: Barcelona
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post15 cze 2017, 23:52

dokładnie, wątek super, sporo przydatnych informacji. Także ja też, bazując na informacjach z tego wątku, rok temu pod koniec września, trafiłem na kiepski wiatr w Tarifie i wybrałem się na 3 dni do tego Alvoru, bo prognoza była dobra [choć faktycznie to użytkownikiem forum jeszcze wtedy nie byłem : )]. I ostatecznie 2 dni na 3 popływaliśmy, niestety 3. dnia jak był wiatr to ie było wody, a jak przyszła woda to wiatr się skończył :)

Warunki rzeczywiście nietypowe. Co do kierunków od strony Alvor wiatr raczej onShore. Czyli od strony Lagos offShore, no, ale nie wypływa się na morze [tzn można, ale potrzeba by chyba znacznych do tego umiejętności / pecha].

Sam Alvor nie porywa, oczywiście zależy, co kto lubi, ale ja raczej zrobiłbym bazę w Portimao bądź Lagos (w obu tych miejscowościach byłem przy innych okazjach, nie na kajcie) na wypadek gdyby nie wiało. W obu lepsze plaże i jest co robić wieczorem, w Alvor nie za bardzo. W Alvor jest spokojnie i swojsko.

Natomiast, jeśli ktoś jedzie stricte na kajta i chce to zrobić w miarę tanio, to jest w saym Alvor bardzo fajny hostel, w którym spędziłem 3 noce i mogę szczerze polecić.
szukajcie w google pod haslem 'ria hostel alvor'
w dormie nocka pod koniec września kosztowała 15 euro [Są też pokoje typu 'dwójka', ale nie wiem po ile ]
2 piętra, na obu tarasy [opalanko / chill], dobre WiFi, na obu piętrach dobrze wyposażone kuchnie. Na spot można iść piechotą [to kawałek spaceru, ale podjechanie samochodem oszczędza z tego spaceru może 5 minut, więc szkoda fatygi]. w hostelu pustawo, nie żeby całkiem pusto ale tłoku to nie było

W Portimao i Lagos hosteli / hoteli / apartamentów jest cała masa, nie ma problemu żeby coś wybrać.

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post21 cze 2017, 15:23

w Alvor, niezmiennie od lat wszystkie tematy kajtowe ogarnia Nelson z https://www.alvorkitecenter.com/ / https://www.facebook.com/groups/AlvorKiteCenter/
ogarnia spanie i pływanie.

Alvor spokojny rodzinny, klimatyczny.
Portimao blokasy, biznes turistico, densy nocne.
Lagos większe, ale z klimatem i densy nocne też som. ;)

Awatar użytkownika
lordix
Posty: 3
Rejestracja: 31 maja 2017, 12:47
Deska: Project 77
Latawiec: Naish Draft
Lokalizacja: 3Citi
 
Post01 sie 2017, 10:49

Cześć,
Mam pytanie odnośnie Faro. Będę w połowie sierpnia w okolicy i stwierdziłem że biorę sprzęt (Patrząc na prognozy biorę latawiec 14m przy mojej wadze 105kg). Jako że zaczynam dopiero przygodę ( jestem po IKO II + kilku sesjach samodzielnych), raczej po za lagune się wybierać nie będę.

Czy ktoś z was zna szkółkę w Faro która oferuje transport na spoty (mam na myśli łódkę). Na razie jedyne miejsce o którym czytałem ze spotem to jest ta wysepka za lotniskiem, a tam może być ciężko z parkowaniem jako że jest sezon :) po za tym, dobrze byłoby dowiedzieć się czegoś o spocie od localesów.

Do Alvor i Taviry pewnie z raz się przejadę, ale ze względu na to żeby nie marnować czasu jako główny spot wybiorę Faro. Może zna ktoś jakiś inny spot w okolicy Faro, albo pomiędzy Faro a Alvor?

Dzięki!

Awatar użytkownika
Ar2r
Posty: 45
Rejestracja: 05 lis 2017, 15:22
Deska: SU-2
Latawiec: Slingshot Rally
Lokalizacja: Kraków
 
Post16 maja 2018, 14:55

Podłączam się pod temat, bo złapałem w czerwcu bilety do Faro za ~500zł i lecę na 3dni:) Samochód za ~140zł więc z lotniska wstępnie kierunek Lagos - i tu pytanie do tych co byli, polecacie okolice Faro czy jednak jechać do Lagos?
Jestem po rozmowach z ludźmi z https://www.algarvewatersport.com mega pomocni więc najpewniej z nimi będę się wybierał na logunę (choć nocleg pewnie z bookingu w samym Lagos bo ofert od groma za niewielką kasę).
Pisaliście coś o Nelsonie z http://www.alvorkitecenter.com ma ktoś namiary, bo zgaduje że oni też pływają na tej lagunie pod Lagos - Ria Alvor?
Co polecacie, jednak Lagos czy może zostać pod Faro? Biorę 9 i 12 i mam nadzieję, że na te 3dni wejdą 3dni pływania :)

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post22 maja 2018, 21:04

Myk jest taki, że na pływanie musisz z Faro wypłynąć motorówką.
Z Lagos pływasz na offshorze, w Alvor masz onshore.
Faro b.duże, Lagos średnio-duże (autobusy, etc), Alvor mały kurort o rybackim charakterze. Dyskoteki, kluby i te sprawy Faro albo Lagos, Alvor ciche, spokojne wakacje ze znajomymi lub rodziną (ale i tak w cholerę knajp, restauracji i barów). Ale na 3 dni, to nie ma co przeintelektualizowywać kwestii c'nie? XD.
Namiary na Nelsona masz, bo sam podałeś linka do jego strony. Nelson rządzi na dzielni, jest tam po prostu lokalesem, do którego przyjeżdżają zarówno inni lokalesi, jak i różni pririderzy. Mega sympatyczny gość.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości